Vypadnutí Bostonu: Nejde o radost, říká Kalous. Kam s Nečasem?

Jiří Kalous na tréninku. | Foto: Jakub Knap

První místo ve skupině? To by mohla být jasná ambice domácího celku. Šampionát se pro Česko zatím vyvíjí optimisticky, z NHL navíc mohou dorazit hned tři rozdíloví hráči. Momentálně se ale trenéři i tým soustředí jen na zápas se Spojeným královstvím.

Přes oceán zatím přiletěl jen Martin Nečas. Naskočí hned v 20:20 proti Británii?„Už přistál v Praze a na zimní stadion přijede po poledni. Musíme počkat, až s ním budeme hovořit osobně – zjistíme, jak se cítí, a podle toho se zařídíme,“ řekl asistent trenéra Jiří Kalous.

„Budeme pokračovat po nastolené cestě, zlepšovat věci, které ještě nejsou stoprocentní. Systémově mají Britové velmi dobře zorganizovanou hru, i když to tak bodově nevypadá. V kádru mají několik nebezpečných hráčů, Liama Kirka všichni znáte z extraligy, vynikající střelec. Na něj si určitě musíme dát pozor.“

„Máme varianty. Čekáme, až budeme osobně hovořit s Martinem, abychom se podle toho mohli zařídit.“ 

Kdyby Češi nasadili svého elitního střelce z Caroliny, kam s ním v sestavě? „Máme varianty. Čekáme, až budeme osobně hovořit s Martinem, abychom se podle toho mohli zařídit. Plány jsou jedna věc, druhá věc je realita. Uvidíme, jak se bude cítit po dlouhé cestě. Víme, že by chtěl hrát, ale ještě si počkáme,“ zůstal Kalous uzavřený.

Pro trenéry jsou to spíše starosti… Z kádru přeci jen musí někoho vyřadit. „S nehrajícími hráči jsme mluvili, vědí, jaká je situace.“

„Boston v noci vypadl, to řeší Petr Nedvěd s Martinem Havlátem. Čekáme na spojení s klukama a potom budeme vědět víc,“ zopakoval Kalous. „Ale nejde o nějakou radost. Nikomu nepřejeme, aby vypadl ze soutěže. Samozřejmě z pohledu nároďáku to bereme tak, že k dispozici jsou dva velmi kvalitní hráči.“

„Nikomu nepřejeme, aby vypadl ze soutěže...“ 

Nálada v týmu nicméně zůstává pracovní. „Hráči jsou soustředění, pokračujeme ve stejném režimu – koncentrace na každý trénink, zápas i poradu,“ cení si Kalous toho, že se kádr nenechává rozhodit vnějšími vlivy. Však také Češi zmiňovali, že by rozdílové borce z NHL rádi přivítali mezi sebou. I hokejisté jako Flek, Beránek nebo Kondelík (kteří by příjezdem hvězd NHL mohli ztratit místo v sestavě) mluvili o Nečasovi nebo Pastrňákovi pozitivně. 

Že by se před soubojem s Kanadou utvořil nový elitní útok Pastrňák – Zacha – Nečas? „Na to je ještě brzo,“ usmál se Kalous.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz