Zdráhal se opřel do „ševce“ Čecha. Snad už dlouho pískat nebude, zuří

Foto: dracisumperk.cz

Dvaatřicáté kolo druhé ligy nabídlo kromě jiného souboj mezi Opavou a Šumperkem, v němž si Draci připsali další tři body za výhru 2:1. Velký podíl na nezdaru Slezanu měly podle domácího trenéra Pavla Zdráhala také chybné verdikty rozhodčích.

partneři českého hokeje

Před středečním kolem sehrál Slezan v aktuálním druholigovém ročníku proti Šumperku tři střetnutí. Bodovat v nich však nedokázal. Družina Pavla Zdráhala nicméně věřila, že k prolomení této nepříznivé série dojde při čtvrtém vzájemném měření sil.

Nestalo se. Šumperští triumfovali ve Slezsku poměrem 2:1. Pomohly jim k tomu trefy Jana Milfaita a Daniela Spratka. Za domácí snižoval až minutu před vypršením základní hrací doby Dennis Gulda. Na víc se už ale Slezan nezmohl, což znamenalo, že z utkání s velkým favoritem odešel s prázdnou.

„Nerozumím tomu, proč ve třech našich vzájemných zápasech pomáhá Šumperku rozhodčí."

To jen těžce rozdýchával opavský lodivod Pavel Zdráhal. Někdejší skvělý extraligový hokejista se ve svém pozápasovém komentáři nekompromisně opřel do výkonu rozhodčích. Ti podle něj jeho tým poškodili, ať už se jednalo o neodpískané fauly nebo špatně posouzené ofsajdy.

„Uznávám, že je Šumperk velmi kvalitní mužstvo, ale nerozumím tomu, proč jim ve třech ze čtyř našich vzájemných zápasů pomáhá rozhodčí. V Šumperku nám neuznali regulérní gól, teď tam bylo neskutečné množství neodpískaných faulů a ofsajdů,“ komentuje osmačtyřicetiletý kouč na oficiálních stránkách Slezanu.

„Rozhodčí Čech má v extralize odehráno nespočet utkání, ale doufám, že už dlouho pískat nebude."

Bývalý útočník Havířova, Vítkovic či Zlína si vzal na paškál hlavního sudího Filipa Čecha. Že je vám to jméno povědomé? Ano, skutečně jde o zlínského šampióna z roku 2014, jenž v extralize odehrál 461 zápasů. Kariéru končil před třemi roky ve Vsetíně a dal se na hokejové soudcování.

„Rozhodčí Čech má v extralize odehráno nespočet utkání, ale doufám, že už dlouho pískat nebude. Protože jestli mají pískat takoví, tak to vůbec nemá smysl hrát. Rovnou se domluvme na výsledku a ukončeme to,“ neskrývá Zdráhal své rozhořčení.

Příležitost na spravení chuti bude mít Opava už v sobotu, kdy zajíždí k zápasu do Žďáru nad Sázavou. Šumperk pro změnu přivítá mezi svými mantinely Bobry z Valašského Meziříčí.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz