Životní zápas! rozplýval se Dědek. Kouč vyhlíží Jonáka: Přesilovka bude o třídu lepší

Jiří Weintritt | Foto: Patrik Žák, hc-vsetin.cz

Jonák, Smetana, Teper, Zabusovs… Vsetínský kouč jen pochmurně vyčetl, kolik klíčových hráčů postrádá. V baráži jeho tým navíc prohrává 3:0. Valaši se ale přesto mají čeho chytit. U dvou gólů byl v Brně devatenáctiletý Matyáš Dědek a bojovníci v zelenožlutém nesčetněkrát ždímali Kladno v útočném pásmu.

Nedávno kousal mladý talent prohru ve finále Ligy juniorů, teď poprvé ochutnal atmosféru bojů o extraligu. A zamlklý určitě nebyl, první gól Vsetína dal a kontaktní trefu tři sekundy před koncem prostřední části zařídil parádní přihrávkou na Erika Hrňu.

„Řekl bych, že to byl můj životní zápas, atmosféra byla neskutečná. Na konci druhé třetiny se to hodně otevřelo, padly tam tři góly během dvou minut. Já jsem to dával na konci spíš jenom na zelený flek, ale Erik to trefil neskutečně,“ pochválil spoluhráče Děděk. „Ten můj gól byl spíš takový plácanec,“ pousmál se.

Mladým útočníkem museli trenéři zalepit četné trhliny v sestavě. „Měli jsme nějaké personální problémy, díky tomu jsem nastoupil. Těšil jsem se, ale nastoupit před vyprodanou halou je velká věc, takže nervózní jsem určitě byl,“ popisoval Dědek. „Oproti juniorské lize to byl ve všem obrovský rozdíl,“ dodal.

„Matyáš Dědek? Ještě si stíhá mezitím dělat maturitu. Hodně nám tu sestavu okysličil.“

Před takovým publikem si v kariéře ještě nezahrál, oproti stadionu Na Lapači se do brněnské arény vměstná ještě o dva tisíce lidí víc. „Diváci nám vytvořili domácí atmosféru, ty dva tisíce navíc byly poznat. Za všechny kluky musím fanouškům poděkovat,“ chválil zelenožlutou invazi Dědek.

„Děda (Matyáš Dědek, pozn. red.) odehrál v základní části skoro všechna utkání. Jsme rádi, že nám na Vsetíně vyskočil talent do velkého hokeje. Na začátku play off pomáhal juniorům, a pak měl docela těžkou angínu. Teď se vrátil, ještě si stíhá mezitím dělat maturitu. Hodně nám tu sestavu okysličil,“ pronesl na adresu mladého útočníka hlavní trenér Weintritt.

Vsetín je v patové situaci, rozhodně se ale nedá říct, že by ho Kladno v Brně válcovalo. Valaši zatopili pod kotlem na konci druhé třetiny a posledních dvacet minut Rytíře tlačili. Hlavní rozdíl mezi extraligou a 1. ligou je ale zatím v efektivitě zakončení.

„Prohráváme 3:0, ale dva zápasy z naší strany byly velmi dobré. Byla škoda, že brankář Maxim Žukov onemocněl těžkou angínou v nepravou chvíli. Potřebovali jsme ho do začátku série v plné síle, což se nestalo,“ smutnil Weintritt.

Jeho tým si sice dokáže při hře pět na pět vytvořit tlak, přesilovka ale jako by mu svazovala ruce. V Brně jich měl Vsetín pět, nevyužil ale ani jednu. Marná byla i závěrečná hra bez gólmana, která byla ještě umocněná vyloučením Marteneta.

„Ráno před zápasem nám z přesilovky vypadl Teper a dneska už to máme poskládané tak, jak jsme toho v sezoně odehráli velmi málo. To je možná příčina toho, proč to nefunguje. V pondělí se ale vrací Vít Jonák, takže první přesilovka by mohla být o třídu lepší,“ doufá Weintritt.

„Ta třetí třetina nás nabudila, pořád ale narážíme na pana Brízgalu. Gólman Kladna chytá velmi dobře."

Jestli chce Vsetín zdánlivě hotovou sérii ještě zdramatizovat, musí v pondělí nastoupit tak, jak třetí utkání končil. K dokončení vítězné skládačky je taky přes noc potřeba najít recept na Adama Brízgalu, který z branky šponuje kladenské akcie nahoru.

„Ta třetí třetina nás nabudila, pořád ale narážíme na pana Brízgalu. Gólman Kladna chytá velmi dobře. Půjdeme do brankoviště, aby měl práci co nejtěžší a pokusíme se urvat první bod. Vsetín nikdy nic nevzdává,“ burcuje valašský lodivod.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz