I stříbro je krásné, hlásí Šimek. V Liberci se loučí, chce do NHL

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Z brněnského ledu odcházel stejně jako jeho spoluhráči zklamaný. Obránce Radim Šimek si na dlouho poslední duel v libereckém dresu představoval trochu jinak, na druhou stranu bere stříbro jako výborný výsledek, obzvláště po výrazných hráčských změnách, které pod Ještědem přišly po loňské mistrovské sezoně. "Kdyby nám někdo před sezonou řekl, že se zase dostaneme do finále, brali bychom to všemi deseti," přiznává ostřílený zadák, který má namířeno do NHL.

Fanshop

Liberec ve finálové sérii podlehl jasně 0:4 na zápasy, ve čtvrté partii padl v Brně 2:5, ale nejen Radim Šimek dobře ví, že se chleba lámal jinde. "Myslím, že nás srazilo to, že jsme doma vedli 2:0 a najednou během chvilky prohrávali 2:3. To nás uzemnilo. A vyrovnané druhé utkání jsme pak ztratili v prodloužení. V Brně se hraje těžko a jet tam za stavu 0:2 bylo složité," prozrazuje čtyřiadvacetiletý obránce.

Kometa doma v základní hrací době neztratila v play off jediné utkání. I díky fanouškům, kteří svůj tým hnali za úspěchem a připravili mu skvělou atmosféru. "Klobouk dolů před nimi. Když pominu to nadávání, tak má Brno nejlepší kulisu v extralize. Je zážitek to poslouchat. Bohužel to ale řve Brno a ne Liberec," hlásí Radim Šimek s tím, že titul je ve správných rukou. "Kometa zvítězila zaslouženě," říká.

Bílí Tygři po porážce smutnili, ale později tento výsledek jistě ocení. "Neberu to jako tragédii, vždyť jsme podruhé za sebou došli až do finále. Kdyby nám to někdo před sezonou řekl, když se tým obměnil, tak bychom to brali všemi deseti. Ale když už v tom finále jste, samozřejmě chcete vyhrát. Ale uspět může jenom jeden, takový je sport a hokej. I druhé místo je krásné," má jasno produktivní bek.

I přes finálovou prohru se znovu ukázalo, že se pod Ještědem dělá hokej správně. Loňský titul a dva Prezidentské poháry v řadě jsou jasným důkazem. "Je to krásné. Dvě vítězství v základní části, titul a druhé místo za dva roky? Je to ohromný úspěch," pokyvuje Šimek. "Obrovský dík patří mančaftu, ale i managementu. Filip Pešán nám celou sezonu věřil a dodával pohodu," má jasno liberecký zadák.

Pro něj byla finálová série speciální. "Pořád je ve mně hodně emocí. Pravděpodobně to byl na delší dobu poslední zápas v dresu Liberce. Chtěl jsem ho vyhrát, ale bohužel se to nepovedlo a skončili jsme druzí," smutní Radim Šimek, který by měl po sezoně odejít do NHL. Zájem o něj údajně mají mimo jiné v San Jose. "Co bude, řeším stále s agenty. Ale chtěl bych zkusit štěstí v Americe," přiznává Šimek.

Důrazný bek v play off nehrál zdravotně úplně v pořádku. "Nebylo to úplně optimální. Nevím, jak dlouho budu mít volno, ale musím se dát dohromady, navštívit nějakého doktora a dát se co nejvíc dohromady, abych byl platný, kdybych dostal pozvánku do národního týmu. Jestli o mě bude zájem, tak rád pojedu a budu se snažit udělat co největší úspěch. Teď si chci vyčistit hlavu a odpočinout," říká.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz