10:1. Čeští talenti U15 v Salcburku zaváleli, pět bodů Suchého (3+2)

Josef Suchý | Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Čeští mladíci U15 z projektu Výchova talentované mládeže naplno zabodovali i ve druhém utkání na turnaji v rakouském Salcburku. Výběru Bavorska nedali sebemenší nárok a vyhráli 10:1.

Zatímco proti Slovensku museli čeští mladíci otáčet ze stavu 0:2, druhý duel byl už od samého začátku v jejich absolutní režii. Po třetinách nastříleli postupně čtyři, dvě a čtyři branky.

Do první přestávky se prosadili Eliáš Matoušek, Jakub Kyncl, Josef Suchý a Melichar Kovář. Následné nejdelší dvacetiminutové čekání na gól prolomil před druhou přestávkou znovu Suchý a krátce po něm zvýšil už na 6:0 Petr Hörnig.

Střeleckým dostihům vévodili forvardi Karlových Varů. Suchý totiž zkraje třetí části završil hattrick, k němuž posléze přidal dvě asistence. Podruhé v utkání se prosadil i jeho klubový kolega Kyncl, stejně tak jako Kovář a na závěr Matoušek.

Přednost v brance tentokrát dostal Jaroslav Martínek, jenž sahal po čistém kontu, to mu však uteklo 53 sekund před koncem po gólu Samoilenka. Kapitánské céčko měl Stanislav Sanejstr, čtyři asistence si připsal Kryštof Vrbata a tři Vojtěch Horáček. Češi znovu střelecky jasně dominovali – 51:20.

VÝBĚR BAVORSKA – VTM ČESKO 1:10 (0:4, 0:2, 1:4)

Branky a nahrávky: 60. Samoilenko (Hilbert, Lamprecht) – 6. Matoušek (Michálek, Kyncl), 11. Kyncl (Blengino, Konvalinka), 14. Suchý (Vrbata, Horáček), 16. Kovář (Hájek, Horáček), 37. Suchý (Horáček), 38. Hörnig (Šejc, Tureček), 42. Suchý (Vrbata, Hájek), 52. Kovář (Suchý, Vrbata), 53. Kyncl (Vrbata, Suchý), 57. Matoušek (Blengino).
Rozhodčí: Gschaider – Eisl, Ratley.
Vyloučení: 2:1.
Využití: 0:1.
Střely na branku: 20:51 (8:14, 6:13, 6:24).
Diváci: 50.
Výběr Bavorska: Dützka – Rekis, Henning, Binder, Hordt, Krüger, Adam – Kempf, Schwarz, Bösch, Lamprecht, Heinze, Köppel, Samoilenko, Onderko, Kascak, Hartmann, Gerg, Hilbert, Rirdel. Trenér: Schröpfer.
Česko: Martínek – Hájek, Horáček, Konvalinka, Michálek, Sanejstr, Tureček – Blengino, Hartl, Hörnig, Kovář, Kučera, Kyncl, Matoušek, Šejc, Suchý, Vrbata. Trenéři: Fiala a Kočara.

Další program týmu na turnaji v Salcburku

Sobota 20. dubna:
17:00 Salcburk – Česko

Neděle 21. dubna:
10:30 / 11:00 zápas o umístění

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz