10+1 hvězd, které rozzáří příští ročník Chance ligy

31. května 16:44

Marek Hedbávný

Je teprve květen, už teď ale prvoligoví fanoušci vědí, že se mají na koho těšit. Které osobnosti budou lákat diváky na tribuny?

partneři českého hokeje

Jan VÝTISK (O, HC Stadion Litoměřice, 38 let)
V Tipsport extralize odehrál 1 057 utkání. To svědčí samo o sobě. Juniorského mistra světa si budou fanoušci pamatovat hlavně v souvislosti s jeho plnovousem, důraznou hrou a velkou obětavostí. Jak si povede v Chance lize, bude kromě dobré defenzivy přispívat i produktivitou?

Jan NOVÁK (O, HC Slavia Praha, 41 let)
Velký slávististický srdcař je i po čtyřicítce jedním z nejlepších obránců Chance ligy. Pořád má parádní kondičku a zvládá obrovskou porci minut. No a ta jeho dělovka, ta se prostě nezapomíná...

Michal TRÁVNÍČEK (Ú, HC Slovan Ústí nad Labem, 40 let)
Celou kariéru byl věrný Litvínovu, kde poslední roky dělal kapitána a zvedl i pohár pro extraligového šampióna. Před letošní sezonou s ním ale klub, který prochází velkými změnami, přestal počítat. V nejvyšší soutěži toho dokonce odehrál ještě o fous víc než Výtisk. 

Marek TOMICA (Ú, HC Slavia Praha, 39 let)
Marek Tomica dokonce extraligové play off vyhrál hned dvakrát. A to se Slavií, kam se nyní – po pěti sezonách v Chomutově – vrací. Defenzivní specialista se rovněž dostal přes tisícovku extraligových startů.

Rostislav MARTYNEK (Ú, HC Frýdek-Místek, 37 let)
Spolu s Trávníčkem slavili historický titul Litvínova, ikonou je ale především v rodném Třinci. O tom, že je to pořád skvělý hokejista, přesvědčil o Vánocích na Spengler Cupu, kde byl nejproduktivnějším hráčem Ocelářů.

Radim KUCHARCZYK (Ú, VHK ROBE Vsetín, 40 let)
Svým pohybem rozhodně nepřipomíná hokejistu na konci kariéry. Potřetí za sebou se pohyboval kolem mety 35 bodů za základní část. Loni byl hlavním útočným tahounem VHK, zenit jeho kariéry je tedy pořád daleko.

Marek LAŠ (Ú, SK Horácká Slavia Třebíč, 33 let)
Odehrál přes 400 extraligových zápasů: hlavně za Plzeň a Olomouc. Nebýt zdravotních problémů, pořád by na nejvyšší soutěž měl. Pro Třebíč jde o obrovskou posilu. Je to odchovanec, na kterého se těší všichni hokejoví fanoušci. Když by se náhodou někomu z nich nechtělo na hokej, stačí si vzpomenout: On za nás vlastně hraje Mára Laš, tak to jo, to půjdu...

Roman VLACH (Ú, VHK ROBE Vsetín, 30 let)
Do Vsetína přišel ve třiceti, v nejlepších letech. Je to centr, který dokáže změnit tvář týmu. Nebude to mít ale lehké – srovnání se svým otcem Rostislavem, který je vsetínskou legendou, se nevyhne.

Jaroslav BEDNÁŘ (Ú, HC Slavia Praha?, 43 let)
V roce 2018 ukončil kariéru, pak chtěl ale coby manažer Hradce Králové pomoci partnerskému Vrchlabí k postupu do Chance ligy přímo na ledě. Stalo se. Jenže mezitím se taky stalo několik jiných zásadních věcí: Bednář v Hradci skončil a Vrchlabí už spolupracuje s Pardubicemi. Co se však nezměnilo, to je Bednářova touha po hokeji: pokud v letní přípravě přesvědčí sebe i trenéry, že na profesionální hokej má, vrátí se do Slavie. Byla by to pořádná pecka!

Petr VAMPOLA (Ú, ?, 38 let)
Jeho působení v Chance lize je s otazníkem. Mistr světa z roku 2010 ovšem naznačil, že by v kariéře rád pokračoval. Loni působil na Kladně a Slavii, vrátí se do některého z těchto týmů? Nebo ohlásí návrat na Lapač, kde začínal s mužským hokejem? Prvoligoví fanoušci doufají, že ještě jednu sezonu přidá. Loni byl nejlepším centrem Chance ligy. Kromě Vampoly jsou ve hře i další zajímavá jména, která by mohla hrát v Chance lize: Martin Adamský či Jiří Polanský.

Chance liga v očekávání...

Jaromír JÁGR (Ú, Rytíři Kladno?, 48 let)
Jaromír Jágr by se vešel mezi TOP 10 osobností v jakékoliv soutěži. Však je to jeden z nejlepších hráčů hokejové historie. Pokračování v kariéře sice nepotvrdil, vše tomu ale nasvědčuje.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz