17 gólů Spartě? Před sezonou bych nevěřil, líčí Baranka. Vládne bekům

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

9. prosince 2017, 14:00

Adam Bagar

Hokejisté Vítkovic znovu ukázali, že se jim v posledních dvou sezonách proti Spartě náramně daří. Srazili ji už posedmé za sebou a vyhoupli se na třetí místo extraligové tabulky, tentokrát ji navrch uštědřili debakl 7:3. I díky slovenskému obránci Ivanu Barankovi, který hraje ve vynikající formě. Zaskvěl se dalšími třemi body a je nejproduktivnějším bekem v soutěži.

NHL 20

Zkušený zadák po pátečním představení zapsal už osmnáct bodů a z pomyslného trůnu sesadil brněnského Jakuba Krejčíka, ale víc ho těší letošní skvělá bilance se Spartou. Vítkovice ovládly všechna tři střetnutí při skóre 17:6. "Kdybyste mi to řekli před sezonou, tak vám ani neuvěřím. Samozřejmě jsme spokojení, ale o to skóre až tolik nejde. Důležité jsou další tři body," hlásí opora vítkovických obranných řad.

Ivan Baranka a jeho spoluhráči se bavili, v polovině zápasu vedli už vysoko 4:0. Ale na chvíli je z pohody vyvedla nevyužitá takřka dvouminutová přesilovka pět na tři. "Nemyslím si, že nás to srazilo. Spíš jsme trošku vybočili z našeho systému, zbytečně jsme ztráceli kotouče a hráli lehkovážně. Je to něco, na čem neustále pracujeme, abychom systém a hru dodržovali celých šedesát minut," přiznává Baranka.

Baranka: Spartu jsme vlastními chybami vrátili do hry

Sparťané vítkovického výpadku dokonale využili, skórovali v oslabení, v přesilovce i při klasické hře pět na pět a rázem snížili na rozdíl pouhého jednoho gólu. "Proti takovému týmu jako je Sparta si nemůžeme dovolit podobné hluché pasáže, oni to dokáží potrestat. Vlastními chybami jsme je vrátili do hry, ale naštěstí to dobře dopadlo. Uklidnil nás gól do kabiny na 5:3," ví bek, jenž se v utkání blýskl třemi body.

"Třetí místo v tabulce? Super pocit!"

A málem si připsal také pěstní výměnu názorů, když byl v jednu chvíli spárovaný s Dominikem Uhrem. Sparťané se chtěli nakopnout i tímto způsobem. "Je to naprosto přirozená věc, která k hokeji patří. Mužstvo, které potřebuje nějaký impuls, tak to zkouší. Ale já jsem to vyhodnotil tak, že by to byla voda na jejich mlýn, takže jsem se zdržel," směje se Baranka po posunu před Oceláře už na třetí příčku tabulky.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

"Vím, že jsme byli před zápasem čtvrtí, ale jinak to nějak speciálně nesleduju. Snažím se tomu nevěnovat a soustředit se jen na nejbližší utkání. Ale je automatické, že když budeme sbírat body, tak půjdeme v tabulce nahoru. Teď se dozvídám, že už jsme třetí. Super pocit," říká Ivan Baranka po jasné výhře 7:3. Ostravané zdolali Spartu posedmé za sebou a před prosincovou přestávkou vyhráli pětkrát v řadě.

Vítkovice sfoukly Spartu sedmi góly. Musíme se stydět, zuří Michálek »

Teď je čeká zasloužený odpočinek. I když ne všechny, někteří vítkovičtí hokejisté byli pozváni na reprezentační akce. Brankář Patrik Bartošák na ruský Channel One Cup, talentovaný střelec Daniel Kurovský na kemp před šampionátem hráčů do dvaceti let a slovenský obránce Ivan Baranka na turnaj v norském Hamaru. "Ale nějaký odpočinek mít budu, sraz je až v pondělí o půl čtvrté v Bratislavě," zakončuje.

Sestřih utkání HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Sparta Praha

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz