5+2 a životní zápas! Snad jsem se trenérům áčka ukázal, věří Hotěk

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

One man show! Jak jinak nazvat to, co předvedl útočník karlovarské juniorky Michal Hotěk v sobotním zápase na ledě Olomouce. Energii prakticky sám vystřílel čtyři body, když nasázel pět gólů a přidal dvě nahrávky.

Byl to jeden z nejzářivějších hráčských výkonů letošní soutěže. A pro Michala Hoťka podle všeho nejlepší zápas v životě. „Já si myslím, že jo. V životě se mi žádný takhle nevydařil. Možná někdy v osmé třídě, ale pět gólů za zápas jsem nikdy nedal. Spadlo mi tam asi všechno, na co jsem sáhl,“ přiznává s úsměvem.

Sám od sebe takovou střeleckou explozi vůbec nečekal. „Trenér nám říkal, že jsme dali za dva zápasy dva góly, tak jsme se snažili chodit do brány a clonit,“ hledá příčiny famózního představení. Ukázal, že s jídlem roste chuť. „Je to pravda, když dám branku, vždycky si věřím víc. Na kotouči, v rozích, při nahrávkách...“ počítá.

Nakonec byl vlastně u všeho podstatného. Energie vyhrála v Olomouci 6:3 a sedmý gól přidala v nadstavbovém prodloužení, takže si domů vezla všechny čtyři body.

„Ze začátku jsme měli hodně šancí, ale nedali jsme vůbec nic. Až na konci první třetiny. Pak už jsme si víc věřili a napadalo to tam,“ promítá si Hotěk povedený zápas, byť ho Karlovarští museli po dvou inkasovaných gólech v oslabení ještě otáčet.

Zvládli to ale s bravurou, a tak navázali na předešlou šňůru deseti vítězství. Tu jim den předtím přerušil Havířov. „Nepodařilo se nám to, dostali jsme na konci zápasu smolný gól na 2:1. Aspoň jsme vybojovali jeden bod v nájezdech,“ připomíná Hotěk.

Jinak se mladí Energetici můžou za extraligovou nadstavbu jenom pochválit. Zaslouženě teď stojí v jejím čele, přestože do ní vstupovali až z osmé pozice. „Ano, daří se nám výborně. Je to vyrovnané, o pár bodů, ale snažíme se chodit zápas od zápasu, abychom vyhrávali. Chceme se dostat do play off. Myslím, že jsme se jako tým hodně stmelili,“ hledá zásadní důvod parádní týmové formy.

Devatenáctiletý útočník už letos nemá jen juniorské starosti. Vedle 14 zápasů v nejvyšší mládežnické soutěži už nasbíral taky 21 startů za Sokolov ve druhé lize. A to znamená nesmírně cenné zkušenosti.

„Vždycky, když juniorka potřebuje pomoct, přijedu. Jsem rád, že tady můžu být a že mám hodně ice timu. V Sokolově je hodně nadupaný tým, na dobré úrovni. Výborná kluci, výborná parta, všechno. Chtěli bychom tento rok postoupit,“ hlásí. Baník se drží na čele skupiny Sever a 23 výhrami z 28 utkání zatím poměrně jasně potvrzuje vysoké ambice.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Pět gólů Michala Hoťka v Olomouci ?? | @michal.hotek #hokej #hockey #energie #karlovyvary #juniors #goal @mladeznicky_hokej @hokejkv

Příspěvek sdílený mladezhce (@mladezhce),Led 13, 2019 v 2:57 PST

Dlužno říct, že Hotěk v jeho kádru nehraje žádnou podřadnou roli: Na kontě už má pět branek a osm asistencí. „Snažím se makat a někdy to tam spadne. Ale je to zas něco jinačího než juniorka. Jsou tam silnější chlapi, jiné souboje. A pro mě je to první rok v seniorské soutěži,“ připomíná.

Poslední čtyři sezony hokejově roste na západě republiky. Ovšem Michal Hotěk pochází odjinud. Do Varů se vydal z Přerova; tak možná proto se mu teď na Moravě tak zadařilo.

„Dostal jsem tehdy nabídku, tak jsem si řekl, že to vyzkouším. A jsem rád, že jsem do Varů šel. Myslím, že to byl ode mě dobrý krok,“ ohlíží se zpátky do roku 2015. Začátky ale neměl snadné. „První rok to pro mě bylo těžké, byl jsem bez rodičů, na všechno jsem si musel zvykat. Ale teď už je všechno v pohodě.“

Mezi jeho sny kromě týmových úspěchů určitě patří i nějaký ten start za karlovarské áčko. Jestli o něj chtěl zabojovat, pak si nemohl vybrat lepší moment. Na sobotním zápase se byl totiž podívat i trenér seniorského týmu Martin Pešout, který se v Olomouci zastavil po cestě z Brna do Vítkovic.

„Vůbec nevím, že přijel. Ale jsem rád, že tady byl,“ usmívá se Hotěk. „Snad jsem se ukázal, že bych třeba někdy mohl dostat šanci v áčku. Byl bych za to moc rád,“ dodává upřímně.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz