Zápasy

Příklepy

17. 6. - 11:11

Bournival ve 27 letech ukončil kariéru

Kanadský útočník Michael Bournival ukončil v pouhých 27 let aktivní kariéru. Bývalý hokejista Montrealu a Tampy Bay, který v NHL sehrál 113 utkání a nasbíral 22 bodů, vynechal většinu uplynulé sezony vzhledem ke zranění ramena. V ročníku 2018-19 sehrál pouze pět zápasů za farmu Lightning v AHL.

17. 6. - 11:01

Švéd Lilja podepsal smlouvu s Columbusem

Švédský útočník Jakob Lilja, který dosud nastupoval za Djurgarden, odejde do zámoří. Reprezentant Tre Kronor podepsal jako volný hráč roční smlouvu s Columbusem. Lilja byl v uplynulém ročníku nejproduktivnějším hráčem svého klubu, v 52 utkáních základní část SHL zaznamenal 12 gólů a 25 nahrávek.

17. 6. - 10:57

Minnesota má zájem o Pavelského

Představitelé Minnesoty mají podle stanice Sportsnet zájem o Joea Pavelského, jemuž končí smlouva v San Jose. Pokud americký útočník půjde na trh s volnými hráči, zástupci Wild ho osloví s nabídkou. Minnesotu by mohl posílit také Anders Lee, útočník New York Islanders bude za několik dní bez kontraktu.. 

17. 6. - 10:49

Švýcarskou dvacítku povede Paterlini

Ke změnám na pozicích trenérů došlo u švýcarských reprezentačních výběrů. Tamní dvacítku opustil Christian Wohlwend, jenž přijal nabídku Davosu, u švýcarského národního týmu dvacetiletých ho nahradí Thierry Paterlini. Ten měl dosud na povel osmnáctku, k níž nastoupí nový hlavní kouč Martin Höhener.

17. 6. - 10:47

Andersson a Stillman asistenty v Curychu

Rikard Grönborg, který bude hlavním koučem švýcarského Curychu, oznámil jména nejbližších spolupracovníků. Pozice asistentů obsadí jeho krajané Johan Andersson a Fredrik Stillman, jenž poslední dobou působil v KHL a krátce také u německých Eisbären Berlín.

Video

HOKEJKA

Červen 17
dnešní den v roce 1989

První místo draftu poprvé v historii obsadil Evropan

Draft NHL 1989 přinesl jedno velké překvapení! Poprvé v historii byl z první příčky vybrán evropský hráč a teprve potřetí někdo bez kanadského občanství. Tým Quebec Nordiques jako jedničku určil urostlého švédského forvarda Matse Sundina. Pozdější člen síně slávy se v NHL proslavil především v dresu Toronta Maple Leafs, kde hned deset sezon vykonával funkci kapitána. Sundin vyhrál jak olympiádu, tak i mistrovství světa, jen Stanley Cup mu unikl. Ve vyřazovacích bojích nikdy nedokráčel dál než do finále konference.
RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz