Adam Musil na křižovatce: prioritou stále NHL, ve hře je i bratrův scénář

10. července 8:10

Václav Jáchim

Dvě sezony strávil v organizaci St. Louis Blues, další už ale u čerstvých vítězů Stanley Cupu nepřidá. Adam Musil se s vedením klubu domluvil na ukončení spolupráce, jako volný hráč je nyní k mání na trhu v NHL. „Severní Amerika je pro Adama nadále prioritou," říká Robert Spálenka ze společnosti Sport Invest, která bojovného útočníka zastupuje.

Nový fanshop

Syn mistra světa 1985 Františka Musila a bývalé výborné tenistky Andrey Holíkové je momentálně bez angažmá a čeká, jak se jeho budoucnost vyvrbí. „Adam strávil dva roky v organizaci Blues, ten poslední byl bohužel pro něj podobný jako ten předchozí," zmiňuje Spálenka.

Musil hrál celou sezonu na farmě, v 65 utkáních AHL si připsal šest gólů a osm nahrávek. Herní prostor nebyl takový, jaký by si představoval. Proto jeho zástupci začali s klubem jednat o vzájemném rozchodu. „V případě Adama se nic nezměnilo, představy o větším vytížení se nenaplnily. Pracovali jsme na ukončení smlouvy, což se povedlo. Nyní je volný hráč," pokračuje Spálenka.

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

Od 1. července je účastník MS dvacetiletých 2017 k dispozici konkurenci. „Adam by rád pokračoval v Severní Americe, smlouva v NHL je pro něj prioritou. Ale nezůstane za každou cenu, například že by uzavřel jen AHL kontrakt. Musí jít o nabídku, která by dávala smysl," hlásí hráčův český agent.

Času je poměrně dost. Pokud ale otazníky zůstanou i v srpnu, přišla by nejspíš ke slovu varianta s přesunem do Evropy. „Zatím jsme o ní vůbec nemluvili, ono to ještě před několika dny ani nebylo možné, protože Adam měl platný kontrakt v St. Louis," upozorňuje Spálenka.

Podobné dilema před dvěma lety řešil Adamův starší bratr David. Také byl na křižovatce. Podepsat v NHL za horších podmínek s nejistou vidinou NHL? Nebo vzít klub na našem kontinentu s kvalitní perspektivou a herním prostorem? „Davidův tehdejší scénář je pro Adama variantou, může na něj dojít. Ale nepředbíhejme. Uvidíme," zmiňuje Spálenka.

Foto: iihf.com

Adam Musil chce především hrát. Je plný sil a odhodlání dokázat, že umí. Vnuk legendárního Jaroslava Holíka se v létě 2014 prosadil do nabité kanadské osmnáctky pro Memoriál Ivana Hlinky, což v náročné konkurenci nebylo jen tak. Musil se později rozhodl hrát za Česko, startoval na zmíněném šampionátu dvacítek.

Loni na jaře se zapojil do přípravy dospělé reprezentace a před MS v Dánsku stihl osm mezistátní startů. Teď zatím netuší, kam povedou jeho další hokejové kroky. „Adam je v Česku. Trénuje individuálně, na led by měl chodit s jihlavskou Duklou. Situaci průběžně řešíme," dodává závěrem Robert Spálenka.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz