Bednář po smutném derby nekličkuje: Zápas blbec! Nebyli jsme hladoví

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Pardubice byly v derby lepší, zaslouženě vedly 2:0. Jenže pak si vzal slovo Jaroslav Bednář a za 82 vteřin bylo srovnáno. Hradecký kapitán nakopl své mužstvo ke zdramatizování zápasu, jeho snaha ale nakonec přišla vniveč. Smutný hrdina musel přihlížet tomu, kterak hradecké vzepětí zhatil vítězným gólem na 3:2 Antonín Dušek.

„Bylo to nemastné, neslané. Od úvodu zápasu jsme měli špatný pohyb, málo dohrávali hráče a nebyli důrazní. Neměli jsme takový hlad jako soupeř,“ nehledá Bednář výmluvy. „Nejde o to, že se prohrálo, ale jak se prohrálo. Nešli jsme si pro výhru tak hladově jako Pardubice. Taky to podle toho dopadlo,“ hlásí.

Úvod klání byl sice o něco vlažnější z obou stran, kousek navrch však mělo Dynamo. „Od první třetiny přišli s tím, že budou hrát jednoduše, v pohybu a nahazovat puky. Taky hráli v pěti hráčích zpátky. Zaslouženě vyhráli,“ komentuje druhou pardubickou výhru ve východočeském derby v řadě Bednář.

Pořád máme Hradci co vracet, hlásí Petr Sýkora

Takový kousek se povedl hokejistům Dynama v posledních pěti sezonách vůbec poprvé. Jak na podzim, tak i tentokrát se v pardubické bráně představil exhradecký Ondřej Kacetl, v obou případech se radoval z výhry 3:2. Post gólmana ale podle Bednáře nerozhodoval. „Čtyřicet minut jsme byli bezzubí, pak to potvrdila přesilovka pět na tři. Není to o tom, že nás Káca vychytal, my jsme si zápas prohráli sami.“

Jak zmínil kapitán Mountfieldu, domácí celek tlačila bota také v přesilových hrách. Nejenže neproměnil dlouhou dvojnásobnou početní výhodu, vstřelit branku nedokázal ani v jedné z dalších tří přesilovek. „Nedáš pět na tři, nemůžeš vyhrát zápas, to známe všichni. Paradoxně jsme se nějakým zázrakem zvedli, ale jak jsme vyrovnali na 2:2, nechali jsme si hned dát gól. Dolehla na nás deka, byl to zápas blbec,“ kroutí hlavou ostřílený matador.

Hradečtí hokejisté jsou letos v jednom kole. Pořádně si neodpočinuli ani o Vánocích, účastnili se totiž švýcarského Spengler Cupu. V součtu s Ligou mistrů a extraligou si nabitá sezóna možná právě nyní vybírá svou únavovou daň. „Nejdou nám nohy, nevím, z jakého důvodu. Padlo to na celé mužstvo. Musíme jít přes bolest i únavu a zatnout zuby. Nikdo se nedívá, že program je nabitý, musíme se zatnout a začít zase makat,“ ví vůdce kabiny.

Porážka v derby sice bolí dvojnásob, stejně jako každá jiná ale jenom do půlnoci. A spravit chuť si navíc Hradečtí mohou už v neděli, kdy pod Bílou věž přijede Liberec. „Bylo to čistě jen o tom, že my jsme do hry nedali všechno. Nedívám se na to, jak hrají ostatní, ale jak hraje naše mužstvo. Příště to bude lepší,“ slibuje Jaroslav Bednář.

Sestřih utkání Mountfield HK – HC Dynamo Pardubice

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz