Berani navýšili rozpočet a touží po čtvrtfinále. Kdo zastoupí Fořta?

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Sázka na poctivý aktivní hokej i na odchovance pokračuje. Zlínský klub potkaly v letní pauze změny na pozici trenéra i v kádru, vize ovšem zůstává. Na jaře Berani skončili v předkole play off, v příštím ročníku chtějí výš. „Rádi bychom se dostali do čtvrfinále," hlásí generální manažer a jednatel Martin Hosták.

HokejkaTV

Berany má nově na povel hlavní kouč Antonín Stavjaňa, jenž ve funkci nahradil Roberta Svobodu. Asistentem zůstává Martin Hamrlík. Zlín zahájí Tipsport extraligu v Karlových Varech, poté doma hostí Vítkovice. „První zápasy ukážou jak na tom jsme. Čekají nás týmy, které na tom budou zhruba stejně jako my," reaguje hlavní trenér.

Zlínský klub má lepší možnosti než loni. „Mohu potvrdit, že rozpočet je celkem výrazně vyšší," říká Hosták. Představy do sezony tomu odpovídají. „Kádr jsme posunuli kvalitativně i finančně, za to jsem rád. Podařilo se nám posílit, přejeme si, abychom měli lepší výsledky než v minulé sezoně," připomíná generální manažer.

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Pro Berany je důležité, že pokračuje většina opor, jako jsou Kašík, Žižka, Nosek,  Kubiš, Ondráček, Okál, Herman, Honejsek nebo Fořt. Rozloučili se Lotyš Kulda, mladík Werbik, obránce Valenta. Kádru přijdou bezpochyby vhod zkušenosti navrátilce Köhlera, po dlouhém působení v zámoří je zpátky zadák Buchta. Z Vítkovic dorazil důrazný Szturc, ve Švédsku si Hosták se Stavjaňou vyhlédli útočníka Palmberga. 

„Na tréninku se jeví velmi dobře, ale občas si příliš hraje s pukem," říká o posile ze Švédska hlavní kouč. „V Brně mu svědčilo, že měl kolem sebe zkušené spoluhráče, kteří mu hodně pomohli." Nadále poběží spolupráce zlínského klubu a Přerova, střídavé starty u Zubrů má vyřízené Šimon Kratochvil, totéž platí u Jana Dufka.

Před startem TELH potkala Berany komplikace. Minulý týden si v duelu s Kometou zranil rameno Tomáš Fořt. Reprezentační útočník ihned podstoupil operaci a zhruba dva měsíce nebude k dispozici. „Nahradit Tomáše je téměř nemožné. Zatím náhradu nehledáme, uvidíme, jak se bude vyvíjet soutěž. Podle toho budeme postupovat," konstatuje Martin Hosták.

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Vzhledem ke zranění achilovky vynechal velkou část přípravy Jiří Ondráček, na operaci musel Pavel Sedláček. Jak na tiskové konferenci uvedl Antonín Stavjaňa, vedle Tomáše Fořta panovaly otazníky také u Bedřicha Köhlera a Jakuba Hermana. Kromě Fořta by však všichni útočníci měli stihnout úvod sezony. „Zranění Tomáše Fořta je nepříjemné, ale to k hokeji patří. Otevírá se prostor pro další hráče, kteří mohou zazářit. Místo něj nastoupí Jakub Herman, na tréninku vypadá dobře. Doufáme, že to přenese i do zápasu." přeje si kouč.

V Baťově městě všichni věří v příznivé zítřky. „Sezona bude úspěšná, pokud budeme bavit fanoušky," uvědomuje si Martin Hosták. Klub podle něj prodal víc permanentek než loni. „Pomalu, ale jistě jsme atraktivní také pro sponzory. Cítím, že jsme se jako klub opět posunuli dál," uzavírá generální manažer.

Soupiska PSG Berani Zlín

Brankáři: Libor Kašík, Daniel Huf, Michal Kořének.

Obránci: Tomáš Žižka, David Nosek, Ralfs Freibergs, Jakub Ferenc, Dalibor Řezníček, Daniel Gazda, Lukáš Buchta, Matyáš Hamrlík, Jan Dluhoš, Martin Padrnos.

Útočníci: Bedřich Köhler, Tomáš Fořt, Rickard Palmberg, Jiří Ondráček, Pavel Kubiš, Zdeněk Okál, Jakub Herman, Antonín Honejsek, Roman Szturc, Jakub Šlahař, Pavel Sedláček, Jan Dufek, Michal Popelka, Štěpán Fryšara.

Změny v kádru

Příchody: Lukáš Buchta (O, Omaha, NCAA), Bedřich Köhler (Ú, Kometa Brno), Jan Dufek (Ú, Poruba), Rickard Palmberg (Ú, Timrå, Švédsko), Roman Szturc (Ú, Vítkovice).

Odchody: Tomáš Štůrala (G, ?), Tomáš Valenta (O, Olomouc), Nicolas Werbik (Ú, Vítkovice), Jiří Karafiát (Ú, Vsetín), Edgars Kulda (Ú, ?), Jan Václavek (Ú, Třebíč).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz