Bijec Vlach se chtěl rvát s Klepišem a bude platit. Havlín vyvázl bez trestu

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Disciplinární komise TELH opět trestala. Tentokrát si posvítila na jednání libereckého útočníka Jaroslava Vlacha, který se snažil o bitku s mladoboleslavským borcem Jakubem Klepišem. Forvard Bílých Tygrů zaplatí pokutu. Naopak dodatečně potrestán nebude Tomáš Havlín, který Davida Šťastného trefil loktem.

Nový fanshop

Jednáním Jaroslava Vlacha se na základě podnětu mladoboleslavského klubu ve zkráceném řízení zabýval předseda disciplinárky Viktor Ujčík.

„Po prostudování videozáznamu dospěl k závěru, že hráč se potom, co byla jeho předchozí potyčka s protihráčem Jakubem Klepišem zřetelně ukončena, dopustil úderu pravou rukavicí, kterým zasáhl protihráče, nejevícího zájem v potyčce pokračovat, do obličeje. Předseda disciplinární komise ELH vyhodnotil jeho jednání jako přestupek bitka a Jaroslavu Vlachovi, který byl za podobný přestupek v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán, uložil finanční pokutu ve výši 10 % základní měsíční odměny,“ píše se v rozhodnutí disciplinárky.

Jaroslav Vlach udeřil Jakuba Klepiše

Ta se zabývala také zákrokem libereckého beka Tomáše Havlína na Davida Šťastného. Urostlý zadák Bílých Tygrů dostal v utkání dvouminutový trest za faul loktem a dodatečně trestán nebude.

„Zákrok byl veden čelně na protihráče, kterého bylo možné podle Pravidel ledního hokeje atakovat. Hráč ho nevedl ve vysoké nájezdové rychlosti ani před střetem nenadskočil. Z dostupných záběrů navíc není zřejmé, že by hráč měl v době zákroku zdviženou paži, ani že by při střetu došlo k přímému zásahu hlavy či krku. S přihlédnutím k uvedeným skutečnostem předseda disciplinární komise ELH řízení s Tomášem Havlínem zastavil,“ stojí ve vyjádření disciplinární komise.

Zákrok Tomáše Havlína na Davida Šťastného

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz