Birner o emocích či bojovnosti Tygrů. Hezký hokej trofeje nevyhrává, tvrdí

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Neuznali jim gól, neproměnili trestné střílení a dovolili Ocelářům 127 sekund před třetí sirénou poslat duel do prodloužení. Ale s Bílými Tygry nic nezamávalo. Díky trefě Tomáše Havlína zvítězili 2:1 a srovnali stav finálové série. Jak emotivní čtvrtou bitvu viděl Michal Birner?

Den s týmem HC Kometa Brno

„Myslím, že emoce k tomu patří. Je to finále. Jsem zastáncem toho, že je lepší je vypustit, než je držet v sobě. Člověk si tím vyčistí hlavu. Byly tam nějaké diskutabilní věci na ledě, ale to k hokeji patří,” má jasno liberecký útočník s šestaosmdesátkou na zádech.

V první třetině vám neuznali gól, následně jste šli do tří. Bylo těžké krotit negativní emoce?
Zase tak negativní emoce to nebyly. Škoda, že v extralize ještě není Coaches Challenge. Kdyby byla, muselo by se to řešit a rozhodčí by se šli na situaci podívat. Trenéři nám ale řekli, že se na to dívali v šatně a Valda (Jakub Valský, pozn. red.) v brankovišti byl. Tím to pro nás skončilo.

Takže vás uklidnili trenéři?
Nikdo nám nic říkat nemusel. Osobně jsem to sice neviděl, ale kluci na střídačce říkali, že to bylo na hraně a že nejspíš v brankovišti byl. Rozhodčí to takhle viděl, gól neuznal a jelo se dál.

Předčasná radost. Havlínův první gól nebyl uznán

Pak jste dali už regulérní gól a dělilo vás 127 sekund od výhry v základní hrací době.
Všichni jsme si mysleli, že už to uválčíme na 1:0, ale přišel vyrovnávací gól, který nás malinko složil. Trenéři se nás snažili před prodloužením namotivovat, ať nejsme skleslí. Říkali, že před zápasem bychom to asi všichni brali, kdyby šlo utkání do prodloužení, takže jsme se uklidnili, pokračovali v bojovném výkonu a díky tomu jsme si vítězství zasloužili.

Filip Pešán s Ladislavem Šmídem byli po třetím utkání hodně přísní, pomohlo vám to?
Nám zkušeným hráčům nikdo nic říkat nemusí. Věděli jsme, jak to vypadalo. Filip novinářům něco říct musí, ale nám vůbec nemusel. A ani nám nic neříkal. Věděli jsme, kde nám drhla bota. Snažili jsme se na to zaměřit. Bojovnost teď byla z naší strany enormní, samozřejmě na úkor hokejovosti. Ale jsem toho názoru, že hezký hokej v play off trofeje nevyhrává. Takže jsme si to museli vyjasnit v hlavách, abychom zjistili, co nás dovede k vítězství.

Roth: Bohužel se to nepřiklonilo na naši stranu

Máte tedy pocit, že jste doteď chtěli hrát až moc hokej na krásu?
Ve třetím utkání jsme hlavně prohrávali spoustu osobních soubojů. Nedostávali jsme puky do hloubky, já jsem byl toho příkladem, udělal jsem velkou chybu před třetím gólem. Místo toho, abych za stavu 2:1 ve třetí části vzal puk a zahrál ho na jistotu, tak jsem zkoušel něco vymyslet. Oni nám to vzali, dali na 3:1 a bylo po zápase. Toho jsem si byl vědomý. Řekli jsme si, že takových chyb se musíme vyvarovat. Mají smrtelné brejky a mají na ně hráče.

Série se přesouvá zpátky pod Ještěd, co čekáte od pátého utkání?
Bude to stejné jako čtvrtý zápas. Týmy už se moc nemají čím překvapit, jsou naprosto stejné. Rozhodují maličkosti, detaily, individuality či šťastné góly. To, kdo bude mít více vyloučení, jak komu půjdou přesilové hry a ke komu se budou víc odrážet puky. Klasické finále, kdy je to padesát na padesát.

Sestřih 4. finále HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz