Bude to úžasný zápas, říká o semifinále Gulaš. Pro tělo dělá první poslední

Foto: Alena Zapletalová

(BRATISLAVA, od našeho zpravodaje) Ještě před dvěma týdny byl smířený s tím, že závěr šampionátu uvidí maximálně v televizi. Pak se ale s Milanem Gulašem zatočil svět, plzeňský střelec dorazil do Bratislavy a teď se chystá na životní bitvu. "Semifinále s Kanadou, to bude úžasný zápas. Strašně se těším," povídá upřímně.

Nový fanshop

Už jste hodně nažhavený?
Hrozně moc. Měli jsme jen dobrovolný trénink, protože sil ubývá. Zápasů je hodně. Musíme se připravit, všichni už to máme v hlavách.

Co od zámořského soupeře očekáváte?
Moc jsem nekoukal na ostatní zápasy. Víme, že Kanada má skvělý mančaft plný zkušených hráčů z NHL. Výhodou může být, že ví, že je mohou evropské týmy porazit. Bylo to vidět i se Švýcary, kdy dali gól v poslední třetině. Čeká nás úplně jiný hokej než s Německem. Víc ofenzivnější, nahoru a dolů.

REPORTÁŽ: Představení Domu českých fanoušků Bratislavě »

Kanada se proti Švýcarům trošku trápila, mohlo by to znamenat příznivé znamení před semifinále?
To se takhle nedá říci. Každý zápas je jiný, připravíme se poctivě do posledního detailu. Na všechny systémové věci. Určitě se o to popereme!

Český národní tým dlouho do semifinále nepronikl. Čím to, že letos postup vyšel?
Tým od začátku šlape táhne za jeden provaz. Síla v něm je. Po příjezdu jsem říkal, že to může dotáhnout daleko. Když do toho vstoupíme dobře jako v minulých zápasech, a budeme plnit pokyny, můžeme mít velkou šanci na finále.

Jste na prvním šampionátu a hned se hraje o medaile. To musí být fajn pocit.
Moc si to užívám, nějaký ten rok jsem si musel počkat. Na semifinále se ohromně moc těším, bude to úžasný zápas a věřím, že jej zvládneme.

Byl zápas s Německem fyzicky nejnáročnější, jaký jste tu absolvoval?
Čekal jsem, že se soupeř bude víc tlačit dopředu, ale Němci spíš čekali na brejky. Hodně se snažili to zajišťovat vzadu, což nám dělalo problémy. Nakonec se to zvrátilo na naši stranu, díky tomu, že jsme se tlačili do branky. To nám přineslo ovoce. Jde o recept do dalších utkání.

Jak optimálně načerpat síly?
Každý hráč ví, co potřebuje. Někdo jde na led, další do posilovny. Všichni se na Kanadu připraví, jak mají.

Pro vás to musí být obzvlášť těžké, před příjezdem na turnaj jste hodně dlouho nehrál zápas.
Dělám pro tělo první poslední. Dost dlouho jsem nebyl na ledě, zápasy se hrají obden. Každým utkáním se cítím lépe, proti Německu asi úplně nejlépe. Jen při posledních pár střídáních jsem už únavu trochu pociťoval. Ale tak to je, jdu do toho, abych odvedl nejlepší práci, kterou umím. Abych týmu pomohl.

Nemůže být zápas s Kanadou jednodušší než s Německem? Zámořský tým bude patrně víc tvořit než vyčkávat.
Je to možné. Třeba opadne psychický tlak ze čtvrtfinále. Kanada je technický tým, určitě nebude stát někde ve středním pásmu. Budou hrát nátlakový hokej. Je možné, že nám to bude vyhovovat. Máme plno skvělých kluků, kteří umějí obracet hru a využít brejků. To podle mě bude rozhodovat.

Může to být z vaší strany ještě lepší?
Určitě ano. Na druhou stranu - tohle je nejvyšší level a já chci hlavně pomoci týmu. Ať je to gól, nahrávka či blok. Snažím se odvést vše, co v té hře má být. Chyby tam jsou, to víme, a může to být ještě lepší.

Plzeňská útočná formace šlape, co říkáte?
Jsem za to hrozně rád. Také bych se do toho mohl trochu zapojit. Ale když to jde klukům, jsem spokojený.

Po čtvrtfinále vyšlo najevo, že jste prodloužil smlouvu v Plzni. Je dobře, že máte klid?
To jsem měl i tak, na další sezonu jsem smlouvu měl (usměje se). Teď jsem ji jen prodloužil. Řešili jsme to už dlouho dozadu, hlavu mám teď čistou.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz