Bude Wolski pokračovat v Třinci? Zájem stále máme, hlásí Varaďa

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Úřadující šampión z Třince začal druhou fázi přípravy na novou sezonu, trenérům se v pondělí na ledě Werk Areny hlásilo 25 hráčů. Klub o tom informoval na svých webových stránkách.

Chance liga na Hokejka TV

„Jsem hrozně rád, že se to celé mohlo rozběhnout. Věřím, že i hráči to vnímali obdobně a už se těšili na led,“ pokyvuje kouč Václav Varaďa, který měl k dispozici téměř kompletní kádr. Chyběli mu jen brankář Nick Malík a útočník Martin Růžička.

Růžička trénuje ve Švýcarsku, připojí se nejspíš v pátek

„Martin trénuje individuálně ve švýcarském Lausanne a měl by se připojit v nejbližší době, zřejmě k nám dorazí v pátek. A Nick je nyní na reprezentačním srazu dvacítky,“ objasňuje šéf střídačky, jenž už na ledě mohl vidět všechny třinecké posily.

Z Olomouce přišel obránce Jan Jaroměřský, z Vítkovic vytáhlý Daniel Kurovský, z Havířova další útočník Radek Veselý, z Poruby se vrátil bek Patrik Husák a z juniorské WHL po třech letech nejčerstvější posila – slovenský forvard Miloš Roman.

„V tuto chvíli věřím, že máme silný kádr a můžeme opět usilovat o nejvyšší příčky, ale stále uvažujeme o posílení některých postů, na nichž cítíme, že bychom mohli mít větší konkurenci,“ přemýšlí Varaďa, jenž dál usiluje i o Wojtka Wolského.

34letý Kanaďan s polskými kořeny dohrával uplynulý ročník v extralize za Oceláře. Zářil, ve 13 zápasech se blýskl 17 body a 10 góly. Jeho finanční nároky pro případné pokračování pod Javorovým měly být příliš vysoké, ale definitivní ne nepadlo.

Wolski tady zanechal v závěru ročníku výraznou stopu

„S Wojtkem jsme pořád v kontaktu, zanechal tady v závěru loňského ročníku výraznou stopu. Momentální celosvětová situace je ale složitá, takže uvidíme, jak se to bude dál vyvíjet, ale o Wojtka máme stále zájem,“ prozrazuje o deset let starší kouč.

Ten nastiňuje i nejbližší tréninkové plány. „Tento týden čekají kluky zátěžové testy, tréninky jsme proto udělali trochu víc „jezdící“, aby se hráči lépe nachystali. Příští týden už do toho šlápneme víc,“ prozrazuje na závěr někdejší hokejista NHL.

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Soupiska HC Oceláři Třinec

Brankáři:
Jakub Štěpánek, Nick Malík.

Obránci:
Marian Adámek, Milan Doudera, Guntis Galvinš, Martin Gernát, Filip Haman, Ondřej Hrachovský, Patrik Husák, Jan Jaroměřský, Tomáš Kundrátek, David Musil, Jan Zahradníček.

Útočníci:
Vladimír Dravecký, Patrik Hrehorčák, Erik Hrňa, Aron Chmielewski, David Kofroň, Michal Kovařčík, Ondřej Kovařčík, Daniel Kurovský, Tomáš Marcinko, Miloš Roman, Martin Růžička, Matěj Stránský, Radek Veselý, Petr Vrána.

Změny v kádru HC Oceláři Třinec

Příchody:

Jan Jaroměřský (Olomouc)
Patrik Husák (Poruba)
Daniel Kurovský (Vítkovice)
Radek Veselý (Havířov)
Nick Malík (Soo Greyhounds, OHL)
Miloš Roman (Vancouver Giants, WHL)

Odchody:

Jan Hladonik (Karlovy Vary)
Petr Kváča (Liberec)
Vladimír Roth (neznámo)
Roman Szturc (Havířov)
Lukáš Krajíček (konec kariéry)
Štěpán Novotný (přerušení kariéry)
Jakub Matyáš (Prostějov)
Martin Adamský (Havířov)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz