Budina pomohl vyřadit Draky: Bylo to pro mě hodně emotivní

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Od málokoho se postup z prvního kola play off mladšího dorostu očekával tak jasně jako od Hradce Králové. Šumperk nakonec vyšrouboval svůj výkon vysoko, ale stejně mu to nestačilo a vypadl po dvou zápasech. „Ambice máme asi nejvyšší,“ říká hradecký Matyáš Budina.

Chance liga na Hokejka TV

Nejlepší tým skupiny B proti druhému ze skupiny E, který hrál půl sezony proti výrazně slabším soupeřům. Karty byly před sérií rozdané jasně. Nakonec nabídla dva úplně jiné duely – ten úvodní vyhrál Hradec vysoko 6:1, doma měl ale mnohem těžší práci a postup musel doslova ubojovat.

„V prvním zápase jsme hráli venku a nebyl na nás takový tlak. Myslím, že jsme byli uvolněnější. Ve druhém to na nás ale spadlo, doma bylo těžší vyhrát,“ říká útočník Matyáš Budina. „Šumperku jsme nejdřív nasázeli pár gólů a zbytek zápasu pro nás byl lehčí. U nás do toho ale fakt šli naplno a měli jsme velké problémy, abychom uhráli vítězství,“ potvrzuje Petr Moravec, další forvard mladšího ročníku 2003.

Mountfield moc dobře věděl, kudy povede cesta dál. Přes ubránění první dračí formace. Trojka Joshua James MáchaRobin KaplanJakub Horký patřila mezi velké hrozby v měřítku celé extraligy, vždyť dohromady nasbírali neuvěřitelných 210 kanadských bodů!

„Ano, trenér nás upozorňoval, že si na ně máme dávat pozor. Připravovali jsme na ně taktiku. Máme tady kamaráda, takže jsme měli informaci, že jejich první lajna je obrovsky silná. Dali hodně gólů, ale i hodně dostávali. Věděli jsme, co čeho jdeme,“ kýve Moravec.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Oním kamarádem je právě Budina, který pochází přímo ze Šumperka! „Jsou hodně silní na puku, dokážou obejít hráče a vědí o sobě, když spolu hrajou odmala,“ vypráví na adresu obávané lajny. Ta ale k překvapení nepomohla, naopak Budinovi se proti bývalému celku zadařilo. „Bylo pro mě hodně emotivní dát v prvním zápase dva góly. Ale jsem za to rád, a hlavně jsem přispěl k týmovému úspěchu,“ hlásí.

Šumperk patří mezi malé kluby, proto Matyáš Budina loni cítil, že je potřeba se posunout. „Tam už mládežnické kategorie moc dál nevedou. Přišla nabídka, tak jsem ji hnedka vzal,“ říká k přesunu do jedné z nejambicióznějších organizací v republice.

To samé platí i pro letošní tým mladšího dorostu. Mountfield sice měl v nadstavbě výkyvy, ale teď doufá, že na rozhodující zápasy se mu všechno podařilo vyladit na optimum.

„Ambice máme asi nejvyšší. Jelikož jsme skončili ve skupině první, tak myslím, že tým na to máme a můžeme to zvládnout. Sérii se Šumperkem jsme vyhráli díky týmové hře, na konci jsme hráli hodně obětavě,“ pochvaluje si Budina.  „Jsem hodně spokojený, že jsme to dotáhli na dva zápasy a nemusíme hrát třetí. Odpočinem si a v neděli na to vlítnem,“ burcuje Petr Moravec, jenž k postupu přispěl třemi brankami.

Až o den později se Hradečtí dozvěděli jméno soupeře pro semifinále – bude jím Třinec. Pod Bílou věží myslí na mistrovství republiky, pomoci by měly i tradiční týmové rituály. „Nabarvili jsme si vlasy, chodíme v sakách a máme kravatu,“ říká Moravec, jenž se prý rudému obarvení trochu bránil.

„Zpočátku, ale potom už jsem se poddal týmu,“ směje se. „Bylo to tak půl na půl, ale nakonec zvítězila červená hlava. A saka jsou tady prý tradice,“ dodává Matyáš Budina. Tradice, jež hradecké mladší dorostence v letech 2014 a 2015 dovedla až na stupínek nejvyšší.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz