Byl jsem rozhodnutý celou dobu, líčí Pour. Kondelík si Kanadu užívá

Foto: Martin Voltr

20. prosince 2018, 11:32

Martin Voltr

(NANAIMO, od našeho zpravodaje) Hlavně špatná koncovka mrzela české reprezentanty do 20 let po přípravné bitvě se Slováky. Po dvou třetinách mohli mít zápas takřka rozhodnutý, místo toho se v závěru o výhru strachovali a spasil je až v nájezdech Jakub Pour.

HokejkaTV

Pour je v reprezentaci svátečním střelcem. První tři roky si držel průměr jednoho gólu na sezonu, loni v devatenáctce se netrefil, až teď ve svém sedmém duelu za dvacítku. I proto měl ze svého nájezdu obrovskou radost a kabina si ho ještě dlouho po utkání dobírala.

„Už na střídačce jsem spoluhráči říkal, že to zkusím mezi nohy. Byl jsem rozhodnutý víceméně celou dobu. Nakonec se to povedlo, určitě jsem za to rád,“ culí se při popisu klíčové trefy v sedmé sérii.

Pour: Udělám všechno, abych se do nominace dostal

Jinak si Češi ale se slovenským gólmanem Sklenárem moc nevěděli rady. „Měli jsme spoustu šancí, spoustu střel, bohužel nám tam nic nespadlo. Musíme na tom zapracovat a v dalších zápasech se spoléhat na to, že jich proměníme víc,“ tuší Jakub Pour, že na mistrovství světa budou zahozené možnosti mrzet dvojnásob.

Možná nejvíc jich ve druhé třetině spálil Jáchym Kondelík (na úvodním snímku). „To víte, nic s tím neudělám. Snažil jsem se, snažili jsme se všichni, ale že to prostě nejde dovnitř... Snad příště,“ hlásí s hořkým úsměvem.

Ale to se dá vzít i z druhé strany: Jeho formace s křídly Jakubem Laukem a Ondřejem Machalou byla hodně vidět, soupeřům činila velké potíže. „Sedli jsme si. Na to, že jsme byli spolu poprvé, to byl od nás dobrý zápas,“ pokyvuje dvoumetrový útočník.

Ještě nám chyběli klíčoví hráči, ví Kondelík

Národní tým nakonec oslavil vítězství před vyprodanou Frank Crane Arenou. Lístky se nedaly sehnat prý už delší dobu zpět, v Nanaimu je vidět, jak město přijalo český i slovenský tábor s otevřenou náručí.

„Je super, jak tady v Kanadě všichni milujou hokej. Užíváme si každou vteřinu, co tady jsme,“ ujišťuje Kondelík.

Zároveň ví, že jestli byl první zápas ještě rozehřívací, v sobotu to bude proti Američanům úplně jiné kafe. „Myslím, že to bude super zkouška. Hrozně se na to těším. Ukážou nám, co v nás je, a myslím, že na ně máme,“ dodává.

Sestřih zápasu Česko – Slovensko

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz