Bývalý pražský Lev posílil Vervu! Litvínov ulovil Švéda Porselanda

Foto: hcverva.cz

9. listopadu 2018, 12:58

Václav Jáchim

Už před reprezentační přestávkou avizovali představitelé Vervy, že by rádi posílili defenzivní řady. Nyní Krušnohorci hlásí zajímavou posilu, hokejový Litvínov angažoval Mathiase Porselanda. Švédský obránce, který v sezoně 2012-13 nastupoval za pražského Lva, uzavřel s vedením Vervy smlouvu do konce ročníku.

Nový fanshop

Dvaatřicetiletý rodák z Göteborgu má zajímavou hokejovou minulost. Kromě angažmá ve Lvu okusil Porseland ruskou KHL také v barvách Vladivostoku a Podolsku. Poslední dvě sezony strávil ve finské Hämeenlinně, v tomto ročníku byl zatím bez angažmá.

„Mathias vyčkával na nabídky ze Skandinávie. Jednání stále probíhala, ovšem Porseland už nechtěl čekat. Dal najevo, že by rád co nejdřív hrál," konstatuje Tomáš Krejčí ze společnosti Unlimited Sports Management. Pak se daly věci do pohybu v souvislosti s Litvínovem. „První rozhovory proběhly už po utkání Vervy se Zlínem, posléze došlo k rychlé dohodě," dodává hráčův agent.

Náhrada za Karla Kubáta

Porseland přichází k Severočechům i jako náhrada za Karla Kubáta, který nedávno odešel do ruského Vladivostoku. Zejména by měl pomoci v přesilovkách. "Přesilové hry hrají v dnešní vyrovnané extralize klíčovou roli a nám se s v nich po odchodu Karla Kubáta vůbec nedaří. Proto jsme angažovali hráče tohoto typu, abychom přesilové hry znovu nastartovali," vysvětlil v tiskové zprávě Jiří Šlégr, generální ředitel litvínovského klubu.

Defenziva Vervy navíc dlouho nebyla kompletní, zkušený švédský bek se bude Litvínovu hodit. „Mathias je zkušený ofenzivní obránce s výbornou rozehrávkou a dobrou střelou, který by měl Verve pomoci především v přesilových hrách. Je to komplexní hráč. Pokud je potřeba, umí i patřičně přitvrdit," připomíná Petr Kalus s Unlimited Sports Management.

Verva chtěla zpátky Pavlíka

Šlégr prozradil, že nejdřív se litvínovská Verva poohlížela v Česku. "Pokoušeli jsme se získat Filipa Pavlíka, ale neúspěšně," uvedl k hráči, který dres Chemiků oblékal v sezonách 2013/14 až 2016/17 a momentálně druhou sezonu působí v Hradci Králové.

"Vzhledem k tomu, že na trhu s českými hráči není jednoduché sehnat kvalitního ofenzivního beka do přesilové hry, tak jsme se poohlédli do zahraničí. Naskytla se nám možnost angažovat obránce Mathiase Porselanda, který již v minulosti působil s našimi hráči Jurajem Mikúšem a Jiřím Hunkesem, kteří nám jeho angažmá doporučili," dodal Šlégr. 

Švédský obránce, jehož tatínek Peter Gustavsson sehrál v sezoně 1981-82 dvě utkání NHL za Colorado Rockies, měl povedený ročník 2016-17: za Hämeenlinnu si připsal 26 bodů ve 39 utkáních finské nejvyšší soutěže. Loni už byla Porselandova bilance o něco slabší, přesto by mohl být pro Vervu hodně platný. První duel za černo-žluté nejspíš absolvuje hned po reprezentační pauze, ve středu 14. listopadu proti Karlovým Varům.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz