Bývalý Rytíř u sousedů rozkvetl. V Německu si vysloužil novou smlouvu

Foto: Adam Soukup, rytirikladno.cz

1. června 20:21

Václav Jáchim

Dvě sezony pomáhal kladenským Rytířům, v té druhé s nimi Linus Svedlund slavil postup do Tipsport extraligy. Pak švédský univerzál zmizel tuzemským fanouškům z očí, ovšem i v minulém ročníku hrál znamenitě. Šestadvacetiletý rodák z městečka Arboga zamířil k našim západním sousedům a v Německu hokejově rozkvetl.

partneři českého hokeje

Pravda, Svedlund si neplácl s týmem z elitní DEL, ale šel do třetí nejvyšší soutěže. Posílil tým ECDC Memmingen Indians a vedení klubu si záhy mohlo mnout ruce, protože severská posila se zkušenostmi s působením v Kladně hrála od začátku výborně.

Svedlund dokáže nastupovat v obraně i v útoku, což je přednost, díky níž v německé Oberlize zaujal. Za Memmingen sehrál 39 soutěžních utkání, vstřelil 11 branek a přidal 28 nahrávek. V průměru měl bod na zápas.

Zatímco dřív byl Svedlund klasickým útočníkem, po příchodu do Kladna se z něj stal obránce. Jak informuje web eishockeynews.de, platilo to i během uplynulé sezony. Svedlund byl v hodnocení nejlepších zadáků Oberligy druhý za Korbinianem Vollmayerem z Rosenheimu.

Ačkoli německé kluby s ohledem na pandelmii koronaviru nespěchají při uzavírání hráčských smluv, zejména tedy cizinců, v Memmingenu rádi udělali výjimku. Klub na svých stránkách informoval, že Svedlund podepsal nový roční kontrakt, byť o něj bezpochyby stály týmy i z vyšších soutěží.

„S výkony Linuse jsme byli letos velmi spokojeni, podobně silného a spolehlivého obránce je v Oberlize těžké najít. Vidíme v něm ještě větší potenciál, zejména pokud si uvědomíme, že coby obránce nastupoval pouze dvě sezony," uvedl sportovní ředitel klubu Sven Müller.

Svedlund se stal pro Memmingen klíčovou oporou. „Bylo to vidět i v zápasech, kdy nemohl nastoupit. Projevilo se, jaký vliv měl na naše výkony. Patřil k pevným článkům defenzivy, pro mužstvo znamenal značnou jistotu," doplnil Müller. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz