Českobudějovické zlato, stříbro, bronz. Unikátní dárek ke kulatinám Motoru

Českobudějovický klub si letos připomíná kulaté devadesátiny, jeho fanoušci dostali unikátní dárek. Publicista Ladislav Lhota vytvořil poutavou knihu "Českobudějovické zlato, stříbro, bronz," která vypráví o nejúspěšnějších sezonách, ale také připomíná další období a nabízí spoustu unikátních informací či fotografií.

Generali Česká Cup

Knihu, jejímž nakladatelem je společnost eSports.cz, bude možné později zakoupit společně v exkluzivním balení s historickými artefakty klubu. Zájemci ji mohou už teď získat v knihkupectví Dobrovský v českobudějovickém nákupním centru IGY, k dostání je také na sekretariátu klubu. Publikaci lze zakoupit také v internetovém obchodu marken.cz.

Českobudějovický Motor si devadesátiny připomněl retro utkáním v dresech s mistrovské sezony 1950-51, před Vánoci bude slavnostně zahájena výstava v Jihočeském  muzeu, na níž návštěvníci uvidí trofeje, poháry, dobovou výstroj, předměty zapůjčené hráči a spoustu dalších relikvií.

Kniha Českobudějovické zlato, stříbro, bronz mapuje klubovou historii, která je v podmínkách tuzemského hokeje mimořádná. "Fanoušci klubu dostávají k narozeninám klubu takovou třešničku na dortu. Před osmi lety vyšla podobná publikace Velký příběh českobudějovického hokeje, z níž jsem samozřejmě vycházel. Ale tahle nová kniha byla psána úplně od začátku, s jasným záměrem. Týká se výhradně klubu, který byl v roce 1928 založen jako AC Stadion," říká Ladislav Lhota.

Autor na jejím vytvoření pracoval s přestávkami dva roky. "Soustředil jsem se na sezony, které byly pro českobudějovický hokej nejúspěšnější. Ale stranou samozřejmě nezůstanou ani ty ostatní. Snažil jsem se zachytit souvislosti a přinést ucelený přehled. Povedlo se mi získat některé nové informace a fotografie, mimo jiné i díky otevření některých archívů," připomíná autor.

Jednou ze zajímavostí je kupříkladu fotografie z mistrovské sezony 1950-51, v jiných knihách dosud nebyla publikována. Zájemci o statistiku najdou kompletní podrobnosti o všech sezonách, sestavy, tabulky a dalších přehledy, přičemž autorsky zde výrazně přispěl ředitel marketingu a PR českobudějovického klubu Tomáš Kučera. Základ knihy tvoří čtivé kapitoly z pera Ladislava Lhoty, jenž se historii nejen českobudějovického klubu věnuje desítky let a s většinou jihočeských hokejistů se osobně setkal.

Českobudějovické zlato, stříbro, bronz přišlo na svět zásluhou vydavatelských aktivit mediální společnosti eSports, která připravila rovněž limitovanou sérii knížek ve speciální kazetě s historickými klubovými artefakty. Znovu připomínáme, že knihu lze zakoupit v internetovém obchodě marken.cz. Oficiální uvedení na veřejnost se chystá k prvnímu domácímu zápasu ČEZ Motor České Budějovice v nové sezoně. Slavnostní křest proběhne v sobotu 8. září, kdy Motor hostí Benátky nad Jizerou.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz