Chance liga mění prodloužení. V play off se může hrát až do rána

Foto: Martin Pavlík, hc-vsetin.cz

9. června 2019, 15:25

Adam Bagar

Kromě hracího systému se v Chance lize, po vzoru Tipsport extraligy, mění také prodloužení při zápasech play off. Jak bude vypadat?

Generali Česká Cup

V úvodních dvou částech soutěže zůstává vše při starém. Pokud nebude určen vítěz v základní hrací době, po tříminutové přestávce následuje pětiminutové prodloužení s brankářem a třemi hráči v poli na každé straně. Nepadne-li v něm gól, rozhodnou nájezdy.

Změny se týkají pouze play off. V něm se až dosud v případě nerozhodného skóre po šedesáti minutách hry v každém zápase představila obě mužstva s gólmanem a čtyřmi hráči v poli, prodloužení trvalo deset minut a pokud nerozhodlo, následovaly opět nájezdy.

V play off se bude nově prodlužovat 20 minut

Když v nové sezoně skončí utkání play off po třetí třetině nerozhodně, na řadu přijde osmnáctiminutová přestávka, upraví se hrací plocha a následovat bude prodloužení v délce dvaceti minut, přičemž pokračovat se bude ve standardním počtu hráčů na ledě.

V případě, že nastavená dvacetiminutovka nerozhodne, jsou dvě varianty. V prvním až třetím utkání předkola a v prvních až čtvrtých zápasech čtvrtfinále, semifinále a finále přijdou na řadu nájezdy. V dalších duelech se bude hrát až do doby, než jedno z mužstev dá gól.

Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz