Chtěl jsem ukázat, že umím chytat, říká Hvězda měsíce Ondřej Kacetl

Foto: hcdynamo.cz

Ondřej Kacetl na nějakou dobu přišel v Pardubicích o post jedničky. Nijak se z toho ale nehroutil, na to už je dost zkušený. Svého kolegu Milana Kloučka podporoval, na tréninku dřel a trpělivě čekal, až přijde jeho čas. Dočkal se po listopadové reprezentační pauze. Dynamu skvělými výkony pomohl k šestizápasové bodové sérii, během níž pochytal téměř 96 % střel! „Konečně se na mě usmálo štěstí,“ tvrdí Kacetl, kterého fanoušci zvolili za Hvězdu minulého měsíce.

Nový fanshop

Fanoušci vás zvolili největší hvězdou Tipsport extraligy za měsíc listopad. Jak vám to zní?
Je to individuální ocenění, které mě potěšilo. Je to impulz do další práce a jsem rád, že bodová šňůra udělala fanouškům radost. Všem, kteří mě poslali hlasy, bych chtěl velmi poděkovat.

Po reprezentační pauze jste byl ve velké formě. Kde se to ve vás vzalo?
Konečně se na mě usmálo štěstí. Na trénincích jsem se snažil makat tvrdě jako vždy a soustředit se na každý puk, na každé cvičení. Tečované puky, se kterými má problém každý brankář, a které v dřívějších zápasech končily v brance, mě nyní buď trefovaly, nebo minuly branku.

Hrála ve vašem výkonnostním vzrůstu roli motivace a chuť ukázat se po době, kdy v brance dostával přednost kolega Milan Klouček?
Každý brankář chce chytat a ne se dívat na zápas ze střídačky. Stejně i já jsem se chtěl do branky vrátit a ukázat, že chytat umím. Jak jsem říkal, na trénincích jsem se snažil poctivě trénovat, na dřívější špatné výsledky jsem nemyslel a věřil jsem, že dobrá forma a štěstí si mě zase najdou.

>> Kacetl? Zápisné by za něj měl zaplatit celý tým, smeká Rolinek

Jak složité pro vás bylo vypořádat se s tím, že jste předtím tolik prostoru nedostával? Co pro vás bylo v tu dobu nejdůležitější?
Zápas může chytat pouze jeden brankář, a pokud má dobré výsledky, není důvod, aby se sestava měnila. Za svou kariéru jsem už tyto situace několikrát zažil, takže jsem se rozhodně nehroutil. Odpočinul jsem si, vyčistil si hlavu a čekal jsem na svou příležitost. S Kloudym (Milan Klouček) si dobře rozumíme, navzájem se podporujeme.

V utkání proti Litvínovu jste vychytal nulu po 40 zákrocích. Byl to váš nejlepší zápas měsíce?
Pravděpodobně ano, ale každý zápas, kde pomůžu týmu k vítězství, je nejlepší a je jedno jestli mám 10 zákroků nebo 40. Zápas s méně zákroky je pro mě těžší než zápas, kde jsem neustále v permanenci. Samozřejmě jsem měl i notnou dávku štěstí, kterou ale potřebuje každý brankář.

Pamatuje si, že byste někdy vychytal nulu po tolika zákrocích?
Statistiky si nevedu, takže opravdu nevím, kolik zákroků jsem měl při vychytaných nulách.

V utkání proti Litvínovu kryl Kacetl 40 střel, proti Olomouci dokonce 46.

Jaký je podle vás klíč k tomu zůstat ve formě co nejdelší možnou dobu?
Nějaké zkušenosti už mám, ale kdybych věděl, jak udržet trvale skvělou formu, tak už bych taky možná chytal v NHL (směje se). Každého hráče – ať je to brankář, útočník nebo obránce – potká v sezoně krize. Myslím si, že není v silách žádného hráče podávat po celou sezonu výborné výsledky. V těchto případech je nutné mít pozitivní myšlení, tvrdě makat a věřit, že se zase začne dařit.

V předposledním listopadovém zápase jste vychytal v derby Mountfield. Jaké to pro vás bylo, vzhledem k tomu, že jste tam předchozí čtyři roky působil?
Byl to pro mě stejně důležitý zápas jako každý jiný, ve kterém musíme získat body. Snažil jsem se soustředit a neudělat žádnou chybu, která by rozhodla. Jsem rád, že mě trenéři proti Hradci postavili. Předešlé derby jsem sledoval jen ze střídačky. Štěstí bylo na naší straně, Dynamo po dlouhé době derby vyhrálo a já jsem mohl být u toho.

„Kdybych věděl, jak udržet trvale skvělou formu, tak už bych taky možná chytal v NHL.“

Při bodové sérii Pardubic jste byl důležitým, možná nejdůležitějším faktorem, spoluhráči vás hodně chválili. Zavazuje vás to?
Říkám to v každém rozhovoru a musím to znovu zopakovat. Kluci mi hodně pomáhají a mé výkony jsou i jejich zásluhou. Samozřejmě při každém zápase cítím velkou zodpovědnost, protože chyba brankáře jde ihned vidět na výsledku a velmi těžko se napravuje. Při zápasech se snažím komunikovat, s obránci organizovat si hru před bránou. Každému brankáři se lépe chytá, když vidí puky.

Dynamo z posledních pěti utkání před prosincovou pauzou získalo jen pět bodů, pořád se ale pohybujete okolo desáté příčky. Jak jste jako tým s dosavadními výsledky a výkony spokojený?
Určitě bychom se chtěli v tabulce posunout na vyšší příčky, abychom mohli hrát klidný střed tabulky, který by nám zajistil minimálně předkolo play off. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz