Citelná ztráta pro Jihlavu: Zlín si stáhl Werbika

Foto: hcdukla.cz

To, čeho se jihlavští fanoušci obávali, právě nastalo. Centr Nicolas Werbik už Dukle v play off nepomůže – v nedělním utkání totiž nastoupil za extraligový Zlín.

HokejkaTV

Hokejové regule už Werbikovi dále neumožňují, aby současně pomáhal i Jihlavě. Po sobotní porážce s Litoměřicemi je to tedy pro Duklu další špatná zpráva.

Jednadvacetiletý forvard začal play off ve druhé formaci vedle Tomáše Čachotského a Vlastimila Dostálka. Už to, s jak kvalitními spoluhráči tvořil lajnu, svědčilo o jeho důležitosti pro Jihlavu.

Werbik sbíral v Dukle přesně bod na zápas: v základní části se po 34 utkáních chlubil bilancí 13+21. Průměrný ice time měl přes šestnáct minut a ve statistice +/- (+20) byl druhým nejlepším hráčem týmu.

Jeho ztráta je tedy pro Jihlavu citelná. 

Zlín povoláním Werbika reaguje na zranění Tomáše Fořta. „Další možnosti nebo alternativy nemáme. V tuto chvíli máme jen jedenáct zdravých útočníků, proto jsme povolali Nicolase," řekl pro klubové stránky Beranů trenér Robert Svoboda.

Na marodce Zlína jsou kromě Fořta, u něhož by naštěstí nemělo jít o nic vážného, ještě kapitán Tomáš Žižka (zlomený prst na ruce) a útočníci Jiří Ondráček (rameno) se Štěpánem Fryšarou (tříslo).

Soupiska HC Dukla Jihlava

Brankáři: Jan Brož, David Honzík, Niklas Lundström, Ondřej Chaloupek.

Obránci: David Kajínek, Lukáš Mareš, Jan Pohl, Václav Půža, Miha Štebih, Matěj Vála, David Váňa, Jakub Černohorský, Jakub Suchánek, Jan Holý, Martin Matějíček.

Útočníci: Lukáš Anděl, Lukáš Klíma, David Čermák, Vlastimil Dostálek, Tomáš Harkabus, Michal Hlinka, Tomáš Chlubna, Tomáš Jiránek, Martin Osmík, Matěj Pekr, Josef Skořepa, Adam Zeman, Dominik Hrníčko, Juraj Bezúch, Tomáš Čachotský, Miroslav Juda.

Foto: hcdukla.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz