Čtyři dramata i peklo v Hronově. Finále RLJ si zahrají Hvězda a Třemošná

Junioři Hvězdy Praha | Foto: Facebook HC Hvězda Praha

Už první dva zápasy semifinálových sérií stačily k tomu, abychom poznali dvojici finalistů Regionální ligy juniorů. V boji o přímý postup pokračují Hvězda Praha s Třemošnou.

Čtyři zápasy, čtyři koncovky s odvolaným brankářem. Dva výsledky o gól a dva o dva góly. Tak vyrovnané byly semifinálové série play off Regionální ligy juniorů.

Naprosto těsná byla ta mezi Hvězdou a Hronovem, v níž skončily oba zápasy výsledkem 3:2 – vždy pro tým z hlavního města. A vždy až díky brance z posledních minut!

Na domácím ledě šla Hvězda do vedení dvojicí branek Adama Pírse a Ondřeje Huleje kolem první přestávky. Hronov ale skvěle zvládl nástup do třetí třetiny a Matyáš Polej s Maksymem Bonem (ten se trefil dokonce v oslabení) během tří minut vyrovnali.

Pražané si rozhodující gól připravili až na čas 58:27, kdy soupeře srazil Samuel Náhončík.

Druhé drama si s tím prvním nezadalo, utkání mělo navlas stejný vývoj. Na slepené trefy Štěpána Kubaty s Vítězslavem Jarošem odpověděli ve třetí části domácí střelci Polej a Jan Pavelka. Jenže hokejový osud byl k Wikovu velmi krutý... Nicolas Štefko vrátil Hvězdě vedení v čase 56:57, a to už domácí – ani přes opětovnou power-play – nezvrátili.

Zápasu přihlížela na hronovském stadionu úžasná návštěva 420 diváků!

Oba týmy, a tedy i někteří hráči z obou táborů se navíc potkali znovu po čtyřech letech od kvalifikace dorostu. Právě střelec klíčové branky Štefko už tehdy – po postupu Hvězdy do extraligy – hronovské publikum v rozhovoru pro hokej.cz chválil.

Podobně těžkou práci s postupem měla západočeská Třemošná, která nad Třebíčí pokaždé zvítězila dvoubrankovým rozdílem.

Ve skromnější úvodní bitvě ji do vedení poslal Matyáš Krasanovský, za hosty však srovnal Denis Štorek. Rozdílovou branku vstřelil ve 39. minutě Maxmilián Hošťálek a vítězství domácích zpečetil až v samém závěru do prázdné branky Jakub Holý.

Odvetu zásadnějším způsobem ovlivnila vyloučení, sudí rozdali dohromady dvacet menších trestů. Přesilové hry vycházely lépe domácí Horácké Slavii, která díky Pavlu Čermákovi, Adamu Horkému a Štorkovi využila rovnou tři.

Meteor však našel svého hrdinu – Krasanovský tentokrát zazářil hattrickem, když se trefil ve hře pět na pět, čtyři na čtyři i v početní výhodě. Další branku k tomu přidal Jakub Sieger. Hostům ještě sedm minut před koncem za stavu 4:3 pořádně zavařil vyšší trest pro kapitána Holého, ale v oslabení vybojovali trestné střílení, jež využil Milan Steinbrücker. Pak už domácí nezvládli vyrovnat.

Třemošná se tedy pomstila Třebíči za vyřazení dorostu a jeho pád do nejnižšího patra soutěží.

Finálová série Regionální ligy juniorů odstartuje v sobotu 25. března na Hvězdě, odvetu bude hostit ve středu 29. března Třemošná. Případný třetí duel by se odehrál v sobotu 1. dubna v hlavním městě.

Vítěz finále přímo postoupí do Ligy juniorů.

1. zápasy semifinále

HC HVĚZDA PRAHA – HC WIKOV HRONOV 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 18. Pírs (Srb, Jurak), 25. Hulej (Jurak, Štefko), 59. Náhončík (Strnádek, Kubas) – 41. Polej (Pavelka), 44. Bon (Dunda).
Rozhodčí: Hodač – Černohlávek, Píša.
Vyloučení: 5:7.
Bez využití.
V oslabení:
0:1.

HC METEOR TŘEMOŠNÁ – SK HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Krasanovský (Sieger, Jánský), 39. Hošťálek (Albrecht, Holý), 60. Holý – 21. Štorek (Dolníček, Horký).
Rozhodčí: Hacaperka – Mach, Matys.
Vyloučení: 3:5.
Bez využití.

2. zápasy semifinále

HC WIKOV HRONOV – HC HVĚZDA PRAHA 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 48. Polej (Kubeček, Pavelka), 51. Pavelka (Kubeček, Jirásek) – 32. Kubata (Hulej, Ivanovic), 35. Jaroš (Frank), 57. Štefko (Hulej, Strnádek).
Rozhodčí: Horák – Řezníček, Vodička.
Vyloučení: 4:5.
Využití: 2:0.
V oslabení: 0:1.
Konečný stav série: 0:2.

SK HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ – HC METEOR TŘEMOŠNÁ 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 11. Čermák (Hájek, Šplíchal), 28. Horký (Štorek), 53. Štorek (Michalčuk) – 19. Krasanovský (Sieger), 24. Sieger (Hrach), 39. Krasanovský, 42. Krasanovský (Jánský, Hrach), 57. Steinbrücker (TS).
Rozhodčí: Hort – Karásek, Tichý.
Vyloučení: 9:11, navíc Holý (Třemošná) 5 minut a do konce utkání.
Využití: 3:1.
Konečný stav série: 0:2.

Program finále play off RLJ

Sobota 25. března – 1. zápas:
HC Hvězda Praha – HC Meteor Třemošná

Středa 29. března – 2. zápas:
16:00 HC Meteor Třemošná – HC Hvězda Praha

Sobota 1. dubna – případný 3. zápas:
HC Hvězda Praha – HC Meteor Třemošná

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz