Dal Ocelářům naději, ale duel patřil Kometě. Mělo to přijít dřív, říká Polanský

Foto: Lenka Rybaříková, hcocelari.cz

Druhé finálové měření sil ve WERK ARENĚ nabídlo zcela jiný obrázek hry, než klání úvodní. Kometa se v první třetině dostala do vedení, to navíc navýšila v prostřední dvacetiminutovce. Oceláři se ale nevzdávali, dvakrát snížili manko, srovnat už ale nezvládli. Obě třinecké trefy zaznamenal Jiří Polanský, do smíchu mu však nebylo. „Utkání hodnotit nechci, je to uzavřená kapitola. Je to 1:1, hrajeme dál. Nemá cenu se dívat dozadu,“ říká útočník Ocelářů.

Plekanec Chance liga

Kometa se oproti úvodnímu klání dostala do vedení jako první, ve druhé dvacetiminutovce navíc svůj náskok zdvojnásobila. Oceláře do hry vrátila trefa Jiřího Polanského z šestatřicáté minuty. „Byla to perfektní přihrávka od Lukáše Krajíčka. Já využili toho, že bránící hráč se příliš nesoustředil na hru, soustředil se spíše na takové bránění těla a drobné fauly. Nesledoval kotouč, tím pádem jsem to měl jednodušší,“ komentuje brněnský rodák svou první branku.

Šestatřicetiletý útočník v zápase skóroval ještě jednou, Polanský v posledních minutách třetí třetiny využil početní výhodu a znovu přiblížil Oceláře ke srovnání. „Tam byla zlomená hokejka. Zblokovaná střela se odrazila ke mně, tohle si přeje každý útočník takhle puk dostat. Ještě když proti vám je hráč bez hole,“ popisuje Polanský svou druhou trefu.

Ta ale pro Oceláře přišla příliš pozdě. Hráči s drakem na hrudi sice parádním způsobem zužitkovali početní výhodu, do konce zápasu se jim však již srovnat nepovedlo. Byť v posledních vteřinách měl gól na holi Ondřej Kovařčík, ten ale netrefil branku. „Mělo to ale přijít dříve, aspoň o těch pět, sedm minut, abychom s tím výsledkem ještě něco mohli udělat. Po té druhé brance jsme se nakopli, škoda ale toho mého vyloučení,“ smutní třinecký útočník.

Cienciala: Je to otevřené, v Brně chceme něco urvat

Dalším faktorem, proč Oceláři neměli dostatek času, bylo vyloučení Jiřího Polanského tři minuty před závěrečnou sirénou. Tohle Slezanům sebralo velkou porci času, který měli k dispozici na vyrovnávající branku. „Nevyčítal jsem si to. Nevím, jak to můžu hodnotit. Kdyby to byl hloupý faul, nějaká nadzvednutá hokejka do obličeje nebo hákování, takových zákroků ale v zápase bylo asi dvě stě. Sám jsem nevěřil, že takové ťuknutí může být odpískáno,“ kroutí hlavou.

Polanský hned přidává i názorné příklady. „Když soupeříme na buly, nebo třeba v brankovišti, tak je ta hra ještě tvrdší. Nijak jsem si to proto nevyčítal, bylo to vyloučení, které jsem musel akceptovat. Více se v tom motat nebudu,“ dodává třinecký útočník.

Kometa před závěrečnou dvacetiminutovkou držela hubené jednobrankové vedení, to ale hned v úvodní minutě třetí třetiny navýšila. Situaci po buly využil Martin Zaťovič. „Když dostanete gól po buly ve dvacáté sekundě, to je hodně silná káva. To se stát nemělo. Se zápasem jsme ještě mohli něco udělat, za stavu 1:3 to už ale bylo hodně těžké,“ ví matador Ocelářů.

K celkovému hodnocení duelu se ale Polanskému příliš nechtělo. „Utkání hodnotit nechci, je to uzavřená kapitola. Je to 1:1, hrajeme dál. Nemá cenu se dívat dozadu. První dva duely byly takové oťukávací, chtěli jsme zjistit, co hraje soupeř. Od třetího zápasu to bude hokej naplno,“ přemýšlí.

Série se teď přesune do Brna, Oceláři prohrou ve druhém domácím utkání ztratili výhodu domácího kluziště, a pokud budou chtít po závěrečném hvizdu letošní sezóny nad hlavy zvednout Masarykův pohár, budou muset minimálně jednou v DRFG aréně zvítězit. „Hrajeme na čtyři vítězná utkání, chybí nám tři kroky. Hodnotit to nebudu, i kdyby Kometa měla o jeden vyhraný zápas více. Potřebujeme ještě udělat tři vítězství,“ uzavírá Jiří Polanský.

Sestřih 2. finále Generali play off

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz