Další důležité podpisy pro Orly! Pojistili si opory obranných řad

David Stránský a Dominik Tejnor | Foto: hcorli.cz

Znojemské vedení odkrylo další dvě jména nově tvořícího se kádru pro Chance ligu, za Orly budou dál hrát obránci David Stránský a Dominik Tejnor. Klub o tom informoval na svých webových stránkách.

27letý David Stránský přidá na jihu Moravy už čtvrtou sezonu. V té uplynulé bodově válel. K postupu pomohl skvělými 46 body, v 53 zápasech vstřelil šest branek a navrch přidal 40 asistencí.

„David bude základním kamenem obrany a bude to hlavně o něm, co všechno ukáže. Byl tady už v EBELce, která má dneska mnohem vyšší úroveň než Chance liga, což ukázalo i MS, kde Slovinsko, nebo chceme-li Lublaň, hrálo vyrovnané zápasy,“ hlásí hlavní kouč Jiří Beroun.

„Rozhodně patří k tomu nejzkušenějšímu, co tu budeme mít, počítáme s ním do přesilovek i oslabení. Chceme na něj určitě hodně spoléhat,“ dodává k setrvání slovenského zadáka, jenž na českých kluzištích působí už od šestnácti let.

„Rozhodně patří k tomu nejzkušenějšímu, co tu budeme mít, počítáme s ním do přesilovek i oslabení. Chceme na něj určitě hodně spoléhat.“

Zkušenosti sbíral i ve druhé nejvyšší soutěži, v letech 2016 až 2020 hrál za Frýdek-Místek. U rysů zasáhl do 125 zápasů, zaznamenal v nich devět bodů s bilancí 1+8.

Na o dva roky staršího Dominika Tejnora budou Orli spoléhat ještě víc. „Máme u něj velká očekávání. Počítáme, že bude největším lídrem defenzivy. Je to skvělý bruslař, podporuje útok a zároveň je i směrem dozadu spolehlivý. Další základní kámen naší obrany v první lize,“ pokyvuje Beroun.

Tejnor přidá ve Znojmě už šestý ročník. Tři strávil v mezinárodní EBEL, respektive ICEHL, v tom uplynulém druholigovém nasbíral 33 bodů (8+25) ve 48 zápasech.

Nyní na jihu Moravy zkusí i Chance ligu, se kterou má už nemalé zkušenosti. První ligu si zahrál v Chomutově, Kadani a Třebíči. Celkem zapsal 175 startů s bilancí devíti branek a 20 nahrávek.

„Máme u něj velká očekávání. Počítáme, že bude největším lídrem defenzivy.“

Orli už dřív oznámili, že z obránců zůstávají i Jakub Jenáček s Lukášem Zukalem, navíc přivedli Jana Bartka. Celkem mají na tvořící se soupisce už 13 jmen – kromě pěti beků ještě dva gólmany a šest útočníků.

Tvořící se kádr HC LERAM Orli Znojmo

Brankáři:
Dominik Groh, Matěj Žajdlík.

Obránci:
Jan Bartko, Jakub Jenáček, David Stránský, Dominik Tejnor, Lukáš Zukal.

Útočníci:
Robert Havlát, Jan Hruška, Radim Matuš, Dominik Sklenář, Tomáš Svoboda, Martin Šťovíček.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz