Další osobnost ve 2. lize: nově v ní hraje Vladimír Sičák

Foto: Kateřina Macečková, hokejkv.cz

Zdá se, že letošní přísun velkých jmen do 2. ligy ani zdaleka nekončí. V utkání mezi David Servisem a Táborem nastoupil za České Budějovice Vladimír Sičák, který se může mimo jiné pochlubit zlatou extraligovou medailí nebo starty za národní tým.

Den s týmem HC Slovan Ústí nad Labem

Osmatřicetiletý Sičák toho ve své kariéře stihl spoustu. S hokejem začínal v Jindřichově Hradci, brzy však přesídlil do Českých Budějovic, kde nastoupil během sezony 1997/1998 k prvním extraligovým zápasům. O rok později se vydal do zámoří, kde působil v nižších soutěžích.

Do Evropy se vrátil na začátku tisíciletí. Jeho novým domovem se stala chladná Skandinávie. Střídavě si vyzkoušel finskou a švédskou elitní soutěž. V obou zemích si díky svým výkonům vysloužil pověst kreativního beka.

Mezi české hokejové mantinely znovu zavítal během ročníku 2007/2008, kdy byl členem českobudějovické hokejové skvadry.

Patrně jeho největší úspěch přišel na jaře roku 2012. Toho času přispěl Sičák významnou měrou k pardubickému extraligovému titulu. Na trofeji pro nejlepší hokejový tým české extraligy tak je od té doby zapsáno Sičákovo jméno.

Jeho hokejový životopis obsahuje také sparťanskou štaci. Posledních pět let však strávil v Karlových Varech, kde předával své bohaté zkušenosti. Na západě Čech nicméně po konci uplynulé sezony skončil, od té doby byl bez angažmá.

Nyní se objevil v dresu druholigového David Servisu. Premiéru si odbyl v jihočeském derby s Táborem, porážce 1:4 však nezabránil.

David Servis dlouhodobě spoléhá na zkušené hokejisty, kteří jsou spjati s místním regionem. Kádr trenéra Kupky se může kromě Sičáka opřít rovněž o Tomáše Vaka nebo Štěpána Hřebejka.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz