Další posily z NHL: start potvrdili Palát a Frolík, dorazí i Simon

23. dubna 18:10

Václav Jáchim

Národní tým posílí další esa z NHL. Už na brněnském turnaji Carlson Hockey Games se k reprezentaci přidá trojice útočníků Ondřej Palát z Tampy Bay (na snímku), Michael Frolík z Calgary a Dominik Simon z Pittsburghu.

Zlatá hokejka

Start Paláta a Frolíka potvrdil pro iSport.cz Petr Nedvěd. Generální manažer české reprezentace dosud pobýval v zámoří, v těchto dnech se vrací do Česka a příští pondělí bude společně s hlavním koučem Milošem Říhou přítomen tiskové konferenci ke Carlson Hockey Games v Brně.

Tiskový mluvčí české reprezentace Zdeněk Zikmund uvedl, že Michael Frolík se přidá příští týden v pondělí, Ondřej Palát patrně ve středu. Národnímu mužstvu by mohl pomoci i Jan Rutta. Obránce Tampy Bay má také po sezoně, v NHL mu skončila smlouva. Jeho start v reprezentaci je podle dostupných zpráv pravděpodobný.

Foto: philly.com

Miloš Říha je zvědav také na formu Dominika Simona. Útočník Tučňáků bude stejně jako Frolík k dispozici v pondělí, zápasy se Slovenskem tedy ještě nestihne. 

Účastník MS 2015 a bývalý útočník Sparty či Plzně ještě řeší povinnosti v Pittsburghu, musí projít lékařskou prohlídkou a absolvovat výstupní pohovory. Zájem reprezentovat nicméně má a start potvrdil.

Foto: post-gazette.com

Trenérský štáb bedlivě sleduje další vývoj Stanley Cupu, především tedy sérii Bostonu, kde hrají Davidové Pastrňák s Krejčím. Bruins čeká rozhodující sedmý duel s Torontem. Petru Nedvědovi oba čeští Medvědi s předstihem potvrdili, že pokud budou zdravotně v pořádku, na šampionát by dorazili.

Národní tým bude mít zájem i o brankáře Petra Mrázka z Caroliny, která bojuje s Washingtonem, naopak David Rittich z Calgary má zdravotní potíže a nedorazí. Náramně by se hodil rovněž útočník Tomáš Hertl, jenž má v San Jose luxusní formu. Hráče Sharks čeká sedmé utkání série prvního kola play off proti Vegas, odkud by mohl být zajímavou variantou Tomáš Nosek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz