Desítka Davosu! Něco takového nepamatuju, směje se oslavenec Forman

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

13. srpna 2018, 10:41

Martin Voltr

Byl to na přípravu až nečekaně velkolepý zážitek. Jenom ne pro hrstku fanoušků, kteří přáli Davosu. Švýcarský velikán inkasoval na Mountfield Cupu v Hradci Králové potupný debakl 2:10 od pražské Sparty, která díky tomu ovládla celý turnaj.

Nový fanshop

Ano, Davos na turnaji taky zkoušel řadu mladých hráčů. Ale kdo se těsně před nedělním zápasem podíval na sparťanskou soupisku, asi těžko počítal s tím, že by český tým uspěl. Zvlášť když k celkovému prvenství potřeboval vyhrát v základní hrací době.

Jenže co se pak dělo na hřišti...

„Měli jsme pár střel a hned jsme z nich dali tři góly. Napadalo nám to tam, což podle mě rozhodlo. Pak jsme diktovali tempo celý zápas. Jsem rád, že jsme nevypnuli, protože se nám to v minulosti často stávalo. Odehráli jsme to perfektně,“ pochvaluje si Miroslav Forman. „Bylo to asi lehčí utkání, než jsme čekali,“ přitakává jasně.

Sparta ztrapnila Davos a vyhrála Mountfield Cup. Derby pro Hradec »

První třetinu vyhrála Sparta 5:1 a nezastavila se až do konce. Lukáš Pech v předposlední minutě zakulatil desítku, která nebyla vzhledem k obrazu hry ani trochu krutá. Byla naprosto zasloužená!

Podobné vítězství nad zvučným evropským sokem by se v nedávné historii českých klubů hledalo asi těžko. „Že bychom my někdy vyhráli takovým rozdílem, to si nevzpomenu. Myslím, že ani ne,“ přemítá Forman.

Jenom jeho útok byl zkušenější, ostatní tvořili mladíci nebo hráči z Prostějova. I tak to lepilo celému týmu. Až nevídaně. „Všichni už za sebou ale mají nějaké starty v extralize. Pomohli nám, byli hodně vidět a cítit na ledě. Plus gólman zachytal výborně,“ chválí sparťanská opora Jakuba Neužila – tedy dalšího Jestřába, který si poprvé zachytal za áčko klubu, ve kterém vyrostl.

Vůbec nejvíc ale zápas vyšel právě Miroslavu Formanovi. Dva góly dal, na dva přihrál. To všechno zvládl v den svých osmadvacátých narozenin! „Myslím, že se to docela povedlo. Zpříjemnil jsem si ten den,“ roztahuje široký úsměv. A věří, že příspěvek do týmové kasy ho nevyjde moc draho. „Já už jsem tam dal tolik peněz, že mi to snad odpustí. Hattrick nebyl, Pecháček dal desátý gól, takže ten by měl možná něco dát,“ pokračuje se smíchem.

Na turnaji odehrál dva zápasy, které pro něj byly vůbec prvními od 6. března. V úvodním duelu předkola s Libercem si tehdy Forman zlomil ruku a musel na operaci, takže mu sezona skončila ještě dřív než spoluhráčům. A návrat do sedla nemá jednoduchý.

„Cítil jsem se tady dobře, až mě to dokonce překvapilo. Ještě mám před sebou hodně práce, potřebuju odehrát ještě nějaké další zápasy, ale myslím, že to bude dobré,“ povídá. Jeho lajně to lepilo a střeleckou mušku evidentně neztratil. „Asi mi ta operace nakonec pomohla,“ znovu se usmívá.

Povedený start na střídačce má za sebou trenér Uwe Krupp, který další legendu – tedy Arna Del Curta – pokořil velkolepým způsobem. Teď si jenom sparťané musejí přát, aby mu to vydrželo i do sezony. A aby pomohl napravit (nejenom) loňský zpackaný ročník.

„Každý trenér má nějaké jiné věci, hrajeme trochu jinak systémově. Ale hodnotit, co je lepší a podobně, do toho se nechci moc pouštět. Nikdy nechci moc hodnotit trenéry, ať už pozitivně, nebo negativně. Mám výborný pocit a to je zatím všechno, co bych k tomu řekl,“ hlásí Forman na adresu ostříleného německého kouče.

„První turnaj, pohár, zatím to vypadá dobře. Ve hře se objevují věci, které je super vidět, jak je zvládáme. Ale důležité to bude v lize,“ říká. Minimálně pro psychiku se ovšem podobné úspěchy hodí. „Samozřejmě. Je dobré vyhrávat,“ dodává Forman.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz