Disciplinárka zrušila Blainovi trest za filmování, Olomouc zaplatí 10 tisíc

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Disciplinární komise Tipsport extraligy se zabývala odvoláním sparťanského zadáka Jeremieho Blaina, kterému dala za pravdu a původní trest zrušila.

MS U20 2020

Kanadskému hokejistovi byla na začátku týdne uložena finanční pokuta ve výši deseti procent základní měsíční odměny za nafilmovaný pád, kterého se měl dopustit v utkání 52. kola proti Liberci po zákroku útočníka Petra Jelínka, který za něj dostal menší trest za sekání.

„Po prostudování nových záběrů, které jsme dřív neměli k dispozici, jsme dospěli k závěru, že se Jeremie Blain přestupku nedopustil a jeho jednání včetně následné reakce při upuštění hole bylo přímým důsledkem zákroku,“ objasňuje šéf disciplinárky Viktor Ujčík.


Ten se zabýval i nevhodným chováním olomouckých příznivců, kteří ve třetí třetině utkání se Zlínem vhazovali na led předměty. Mora zaplatí 10 tisíc korun. Při stanovení výše trestu Ujčík přihlédl i k tomu, že se jednalo už o třetí podobný přestupek v probíhající sezoně.

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz