Divočina v Benátkách aneb Proč se zápas s Drážďany nedohrál?

Foto: Dalibor Durčák, hc-havirov.cz

Přípravný zápas mezi Benátkami nad Jizerou a Drážďany trval pouze 50 minut a 13 sekund, potom byl za stavu 2:6 předčasně ukončen. Co se přesně stalo?

Hosté měli v utkání herně navrch, zaslouženě vedli, ale mnohdy se prezentovali také hrou za hranicí pravidel. V 51. minutě vyrobili hned tři fauly. Po vysoké holi přidal Mario Lamoureux krosček, další hráč pak udeřil soupeře pěstí.

Kanaďan Mitchell se snažil napadnout hlavního sudího Čápa

Nic z toho neuniklo pozornosti hlavních rozhodčích Jana Jílka a Davida Čápa. Když signalizovali tresty, Dale Mitchell to doprovodil nadávkami, za což si vysloužil „panenku“. A jelikož v utkání už jednu viděl, musel předčasně pod sprchy.

To kanadského bouřliváka, který v sezoně 2015/16 nasbíral v dánském Odense neuvěřitelných 281 trestných minut, tak vytočilo, že se snažil Čápa napadnout. Mitchellovi i arbitrovi parťáci měli co dělat, aby běsnícího hráče zastavili.

Celý incident najdete od času 1:57:50

Jakubu Zmeškalovi a Janu Gabrielovi se podařilo zabránit fyzickému kontaktu, ale Mitchell i při odchodu do kabiny stále neměl dost a zaútočil na domácí střídačku. Za své „představení“ si vysloužil v přípravě málo vídaný trest ve hře.

Na ledě bylo dusno a jelikož do závěrečné sirény zbývalo necelých deset minut, rozhodla se čtveřice rozhodčích se souhlasem benátecké střídačky střetnutí předčasně ukončit. Důvod byl jasný – bezpečnost všech účastníků zápasu.

„Závěr byl ze soupeřovy strany vyhrocený, ale někdy prostě taková utkání bývají.“

„Rozhodnutí ukončit utkání bylo logické, závěr by nepomohl ani jednomu z týmů,“ řekl hostující kouč Thomas Pielmeier. „Závěr byl ze soupeřovy strany vyhrocený, ale někdy prostě taková utkání bývají,“ dodal domácí Antonín Nečas.

Výsledek nedohraného přípravného zápasu:

HC BENÁTKY NAD JIZEROU – DRESDNER EISLÖWEN 2:6 (1:3, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Wiencek (Špaček), 22. Chrtek – 4. Ribnitzky (Jentsch, Rupprich), 6. Heyter (Kramer, Knackstedt), 13. Mitchell (Biezais), 30. Knackstedt (Huard), 33. Lamoureux (Biezais), 50. Mitchell.
Rozhodčí: Čáp, J. Jílek – Gabriel, Zmeškal.
Vyloučení: 4:12, navíc Mitchell (Drážďany) 10 minut + do konce utkání + trest ve hře.
HC Benátky nad Jizerou: Schwarz (od 33. Žajdlík) – Žůrek, Buchtela, Kunst, Aubrecht, Kovář, Niko, Fereta – Špaček, Šír, Wiencek – Dlouhý, Chrtek, Šeliga – Křepelka, Bittner, Šafařovský – Vomáčka.
Dresdner Eislöwen: Proske – Uplegger, Hanusch, Dotzler, Kramer, Zauner, Lavallée, Ribnitzky, Heyter – Ritter, Pielmeier, Walther – Huard, Knobloch, Knackstedt – Biezais, Lamoureux, Mitchell – Rupprich, Kiss, Jentsch.

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz