Divočina v Porubě: Šarvátky na ledě i v hledišti, rozbité sklo a kaluž krve

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

V pořádně dramatické atmosféře se v pondělí dohrával druholigový šlágr 39. kola mezi třetí Porubou a vedoucím Přerovem. Domácí sice rychle ztráceli tři branky, po nevídaném obratu však získali nervózní bitvu pro sebe, přesto měli k oslavám daleko. Černou kaňkou jinak atraktivního souboje totiž byly četné nepokoje v hledišti, po nichž byl zápas několikrát přerušen, a také zranění obránce Marka Slavíka, jenž musel být po zásahu soupeřovou bruslí okamžitě převezen do nemocnice.

partneři českého hokeje

"Bylo to skutečně až moc vyhecované, ale za svou kariéru už jsem taková klání asi zažil," přemýšlí porubský útočník Luděk Krayzel, který si napjatou atmosféru vysvětluje blížícími se vyřazovacími boji. "Hrál třetí s prvním a hlavně se hrálo těsně před play off. Soupeř asi chtěl, abychom dobře věděli, že to s nimi nebudeme mít jednoduché. Asi k tomu přispěli i diváci," doplňuje čtyřicetiletý zkušený hokejista.

"Takové chování na hokejové stadiony nepatří, nemělo to se sportem nic společného."

Fanoušci obou táborů se poprvé dostali do sporu těsně před polovinou souboje. Ve stejný čas to vřelo i na ledě a útočník Martin Buček musel po šarvátce s Šimonem Kratochvílem předčasně opustit hokejové jeviště. "První dvě třetiny se na to ještě dalo koukat," přiznává Krayzel. Potom se ale dění na ledě či v hledišti hokeji nepodobalo. A když Poruba dosáhla na fantastický obrat z 0:3 na 4:3, bylo ještě hůř.

Nepokoje mezi fanoušky pokračovaly a hlavní rozhodčí Šutara musel přerušit zápas. A to hned dvakrát v řadě, podruhé totiž přerovští příznivci rozbili plexisklo a závěrečná perioda se tak ještě víc natáhla. "Nebylo to nic příjemného, člověk vypadne z tempa, když se snad patnáct minut nehraje," zlobí se Krayzel. "Myslím, že takové chování na hokejové stadiony nepatří, nemělo to se sportem nic společného."

Ukončení utkání se neřešilo, Přerovští byli na vlastní fanoušky naštvaní

O předčasném ukončení zápasu ale prvoligový arbitr nepřemýšlel. "Spíše jsme řešili, aby pořadatelé trošku zmenšili jejich sektor a odvedli fanoušky třeba za branku. Aby nebyli tak blízko ledu. Ukončení utkání se vůbec neřešilo," prozrazuje dál Krayzel, jenž se o divácích bavil také s přerovskými hokejisty. "Říkali jsme, že se takové věci nedělají. Byli na vlastní fanoušky docela naštvaní." Kdo by také nebyl.

A ve třetím dějství to vřelo také mezi oběma střídačkami, které se dostaly také do pořádné slovní přestřelky. "Chaloupka čistě zboural Sedláka, který pak celé střídání čekal, aby mu to mohl oplatit. Pak dal Chaloupka ruce výše, čímž si zachránil zuby, přesto si šel sednout na trestnou lavici jen on. Sedlák ještě něco říkal trenérovi Sršňovi a také masérovi. Ten už to nevydržel a zašel na jejich střídačku," hlásí.

Zranění Marka Slavíka? Na ledě to vypadalo škaredě, bylo tam dost krve

"Bylo to skutečně hodně nervózní utkání." To však Poruba nakonec zvládla a mohla slavit vítězství 5:3. Jenže neslavila, přišla totiž na konci prvního dějství o zadáka Marka Slavíka. "Protihráč ho podsekl a pak mu ještě šlápl na nohu, takže bruslí mu to rozřízl v místě pod kolenem, jak je stehenní sval," popisuje Luděk Krayzel nehezké trable svého spoluhráče. "Na ledě to vypadalo škaredě, dost krve," líčí.

"Doktor nejprve říkal, že s ním nemáme vůbec hýbat, ale další lékař říkal, ať ho dáme na nosítka. Pak se zavolala záchranka, která si ho převzala," dodává Krayzel. Nevypadalo to vůbec dobře, ale z nejhoršího je venku. "Už je po zašití, měl obvázanou celou nohu, ale bude v pořádku," věří. Už první třetina se tak nedohrála, zakrvácený led totiž musela přejet rolba a oba týmy se odebraly do svých kabin.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz