Drama ve druhé lize: trutnovský obránce krvácel do mozku

Foto: hctrutnova.cz

5. února 2019, 18:11

Marek Hedbávný

Při sobotním zápase druhé ligy mezi Řisuty a Trutnovem se stal hrozivý moment: domácí útočník Šimon Náprstek trefil loktem do hlavy trutnovského beka Vojtěcha Pražáka, který zůstal bezvládně ležet na ledě.

partneři českého hokeje

Náprstek dostal trest ve hře, Pražák musel okamžitě do nemocnice. 

A nebylo to ledajaké hokejové zranění – jednadvacetiletý hokejista měl dokonce menší krvácení do mozku. „Hrozně nás to vyděsilo," přiznal v rozhovoru pro hctrutnov.cz sportovní manažer Ondřej Poul.

„Viděl jsem Vojtu, jak šel k zemi a nehýbe se. V tu chvíli jsem chtěl vyjet z branky a seknout toho protihráče přes záda," líčí trutnovský gólman Patrik Ašenbrenner. „Tohle do hokeje fakt nepatří. Když dohrát souboj, tak čistě – a ne loktem do hlavy. Tohle bylo fakt zbabělé a ubohé."

„V tu chvíli jsem chtěl vyjet z branky a seknout toho protihráče přes záda."

O dodatečném trestu pro Náprstka bude rozhodovat Disciplinární komise ČSLH. Takhle zaznamenal do zápisu nepěkný moment hlavní rozhodčí: „Šimon Náprstek ve vysoké rychlosti dohrál u mantinelu protihráče po odehrání puku, přičemž při střetu zvedl směrem k soupeřově hlavě loket, kterým ho tvrdě zasáhl do obličeje. Za bezohledné ohrožení protihráče, kterému tímto způsobil zranění, byl udělen trest ve hře za zásah do oblasti hlavy a krku a odebrán registrační průkaz, který je přiložen k zápisu o utkání."

„Ze soupeřova zákroku si moc nepamatuji, ale teď už se cítím mnohem lépe."

Pro Pražáka sezona skončila. Několikadenní pobyt v nemocnici ve Slaném a nynější domácí léčení mu navíc komplikuje studium na vysoké škole. Právě totiž probíhá zkouškové období.

„Chtěl bych moc poděkovat za podporu. Ze soupeřova nevybíravého zákroku si moc nepamatuji, ale teď už se cítím mnohem lépe, jen mě stále bolí hlava," vzkázal Pražák na klubových stránkách. „Po domluvě s ošetřujícím lékařem jsem byl v úterý propuštěn do domácího léčení, při kterém musím dodržovat absolutní klidový režim v následujících dvou týdnech."

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz