Foto: ak-bars.ru
22. října 2017, 21:44
Petr DejnožkaV Kontinentální hokejové lize se znovu české stopě výrazně dařilo. Jiří Sekáč se dvěma brankami podepsal na porážce Metallurgu Magnitogorsk, Adam Polášek přidal další kanadský bod ve svém novém působišti v Soči. Kromě nich byli vidět i hráči naší národnosti ve slovenské Tipsport lize a polské Ekstraklase, kde se ukázal zejména dvougólový Tomáš Komínek.
Nejproduktivnější Čech v Kontinentální hokejové lize Jiří Sekáč je znovu ve formě. Po bodovém uragánu se na dlouhou dobu útočník Kazaně odmlčel a nyní, zdá se, znovu probírá. V souboji s Magnitogorskem s Janem Kovářem a Tomášem Filippim v sestavě Jiří Sekáč otevřel na konci první třetiny skóre, následně ho v 56. minutě i uzavřel a stal se hlavní hvězdou zápasu. Vítězství 4:0 potvrdilo Kazani první pozici na prvním místě východní konference.
Brankář Jakub Kovář se i přes 34 úspěšných zákroků musel sklonit před týmem Nižněkamsku, kterému k vítězství stačily dvě vstřelené branky. Po příchodu Adama Poláška z Novosibirsku stoupá celek Soči tabulkou vzhůru a další dvoubodový zisk zapsal proti Ladě na vlastním ledě. Český zadák se na úvodní trefě sedmého celku západní konference podílel jednou asistencí, Soči tak i díky Poláškovi bodovalo počtvrté v řadě.
Další kvalitní české výkony byly k vidění na Slovensku a v Polsku. Hned čtveřice českých hokejistů si připsala po jedné gólové nahrávce. Sedlák, Obdržálek a Kafka asistovali na straně vítězů, nahrávka Zbořila na ledě Banské Bystrice osmigólový debakl odvrátit nedokázala. Nejproduktivnějším Čechem v polské Ekstraklase je útočník Jastrzebie Tomáš Komínek, který se v posledním zápase podílel na vítězství svého týmu dvěma góly. Post druhého nejvíce produktivního beka drží obránce Janova Kamil Charousek.
SALAVAT JULAJEV UFA – TRAKTOR ČELJABINSK 3:4 po nájezdech (0:1, 2:0, 1:2 – 0:0)
Branky a nahrávky: 22. Lisin (Fjodorov, Arzamascev), 33. Lisin (Fjodorov, Jelizarov), 58. Kemppainen (Hartikainen, Omark) – 11. Bailen (Gynge, Szczechura), 51. Szczechura (Bailen, Videll), 56. Videll (Bailen, Gynge), rozh. náj. Bailen.
BARS KAZAŇ – METALLURG MAGNITOGORSK 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 20. Sekáč (Lander), 27. Tkačov (Jarullin, Klinkhammer), 51. Jazkov (Malychin), 56. Sekáč (Lander, Malychin).
NEFTĚCHIMIK NIŽNĚKAMSK – AVTOMOBILIST JEKATĚRINBURG 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 40. E. Galimov (Jeglič, Piganovič), 60. P. Kulikov.
SOČI – LADA TOGLIATTI 2:1 po prodloužení (0:0, 0:0, 1:1 – 1:0)
Branky a nahrávky: 46. Šmeljov (Padakin, Polášek), 64. Padakin (Collins) – 59. Mastrjukov (Kapustin, Filatov).
Tabulka západní konference:
1. | Petrohrad | 25 | 19 | 4 | 2 | 0 | 109:38 | 67 | |
2. | CSKA Moskva | 22 | 13 | 5 | 1 | 3 | 70:36 | 50 | |
3. | Jokerit | 20 | 15 | 2 | 2 | 1 | 66:28 | 51 | |
4. | Nižnij Novgorod | 24 | 11 | 2 | 3 | 8 | 45:48 | 40 | |
5. | Jaroslavl | 24 | 10 | 3 | 3 | 8 | 61:65 | 39 | |
6. | Dynamo Moskva | 25 | 10 | 4 | 0 | 11 | 63:58 | 38 | |
7. | Soči | 23 | 9 | 3 | 4 | 7 | 60:63 | 37 | |
8. | Čerepovec | 24 | 7 | 3 | 6 | 8 | 51:64 | 33 | |
9. | Dynamo Minsk | 23 | 9 | 1 | 2 | 11 | 47:50 | 31 | |
10. | Spartak Moskva | 23 | 6 | 4 | 1 | 12 | 58:67 | 27 | |
11. | Podolsk | 25 | 7 | 1 | 3 | 14 | 60:73 | 26 | |
12. | Slovan Bratislava | 24 | 5 | 1 | 5 | 13 | 47:80 | 22 | |
13. | Dinamo Riga | 23 | 1 | 3 | 1 | 18 | 35:75 | 10 |
Tabulka východní konference:
1. | Kazaň | 23 | 14 | 2 | 3 | 4 | 76:49 | 49 | |
2. | Omsk | 24 | 12 | 4 | 0 | 8 | 69:42 | 44 | |
3. | Barys Astana | 24 | 12 | 2 | 2 | 8 | 75:60 | 42 | |
4. | Nižněkamsk | 24 | 12 | 1 | 4 | 7 | 56:61 | 42 | |
5. | Ufa | 25 | 12 | 1 | 2 | 10 | 73:66 | 40 | |
6. | Magnitogorsk | 24 | 10 | 3 | 3 | 8 | 68:68 | 39 | |
7. | Jekatěrinburg | 24 | 11 | 2 | 1 | 10 | 67:55 | 38 | |
8. | Kunlun | 24 | 10 | 1 | 5 | 8 | 51:56 | 37 | |
9. | Traktor Čeljabinsk | 25 | 8 | 4 | 2 | 11 | 50:67 | 34 | |
10. | Novosibirsk | 22 | 8 | 2 | 1 | 11 | 44:50 | 29 | |
11. | Chabarovsk | 24 | 6 | 3 | 5 | 10 | 53:67 | 29 | |
12. | Vladivostok | 24 | 5 | 3 | 4 | 12 | 52:67 | 25 | |
13. | Jugra | 24 | 2 | 6 | 3 | 13 | 47:81 | 21 | |
14. | Lada | 24 | 5 | 1 | 3 | 15 | 39:58 | 20 |
LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – DETVA 6:2 (2:0, 1:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 6. Spilar (Uram, Kriška), 13. Števuliak (Spilar, Luža), 40. Kriška (Uram, M. Sukeľ), 41. M. Sukeľ (Kriška), 42. Rapáč (Paukovček), 54. Uram (Tabaček) – 43. Ščurko (Videlka, Milý), 59. Novák (Tibenský, Murček).
BANSKÁ BYSTRICA – NOVÉ ZÁMKY 8:3 (4:1, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 3. Češík (Lamper), 11. Surový (Lunter, Gélinas), 11. Lunter (Faille, Surový), 14. Surový (Lunter, Sedlák), 28. Hohmann (Lunter, Mihalik), 33. Surový, 47. Bartánus (Faille, Surový), 48. Bartánus (Hohmann, Bubela) – 4. Špirko (Raenko, Škoda), 22. Salija (Zbořil), 52. Salija.
NITRA – TRENČÍN 3:4 po prodloužení (1:0, 2:1, 0:2 – 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Mikúš (Blackwater, Ručkay H.), 33. Csányi (Ručkay J.), 35. Versteeg (Rzavský) – 37. Hlinka (Fruhauf, Bulík), 43. Hecl (Holenda, Mikula), 45. Hlinka (Varga), 63. Bezúch (Holenda, Olvecký).
POPRAD – ZVOLEN 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 20. Štrauch (König, Mlynarovič) – 9. Coffman (Obdržálek, Drgoň), 38. Drgoň (Coffman, Steén), 56. Ťavoda (Steén), 60. Fekiač (Šišovský).
ŽILINA – KOŠICE 2:3 (1:3, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 15. Konečný (Jurík, Poulin), 49. Jurík (Martindale) – 6. Boltun (Nagy, Šedivý), 12. Jenčík (Hovorka, Kafka), 16. Boltun (Šoltés, Šedivý).
Tabulka:
1. | Trenčín | 15 | 11 | 3 | 0 | 1 | 50:18 | 39 | |
2. | Košice | 15 | 10 | 0 | 1 | 4 | 42:33 | 31 | |
3. | Banská Bystrica | 15 | 9 | 0 | 3 | 3 | 59:39 | 30 | |
4. | Zvolen | 15 | 7 | 2 | 2 | 4 | 47:40 | 27 | |
5. | Poprad | 16 | 6 | 4 | 1 | 5 | 44:40 | 27 | |
6. | Nové Zámky | 16 | 6 | 2 | 0 | 8 | 44:45 | 22 | |
7. | Nitra | 15 | 5 | 2 | 2 | 6 | 56:52 | 21 | |
8. | Liptovský Mikuláš | 15 | 5 | 1 | 2 | 7 | 36:39 | 19 | |
9. | Žilina | 15 | 5 | 0 | 2 | 8 | 42:48 | 17 | |
10. | Detva | 15 | 0 | 0 | 1 | 14 | 18:61 | 1 | |
11. | Slovensko "20" | 12 | 3 | 1 | 1 | 7 | 28:51 | 12 |
GRAZ – KLAGENFURT 1:4 (0:4, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 39. Oberkofler – 6. Lundmark (Hundertpfund, Neal), 11. Neal (Kapstad), 13. Geier, 16. Rheault (Lundmark).
VILLACH – VÍDEŇ 4:3 po nájezdech (1:0, 0:2, 2:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Antonisch (Beach), 49. Glenn, 54. Verlic (Glenn, Beach), rozhodující nájezd Sarauer – 29. Fischer, 30. Pollastrone (Hartl, Klubertanz), 57. Sharp (Wukovits, Fischer).
FÉHÉRVÁR AV19 – LINEC 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 57. Manavian (Music) – 11. Hofer (Spannring), 14. Hofer (Piche), 33. Schofield, 53. Lebler (Dorion).
INNSBRUCK – SALCBURK 5:8 (2:3, 3:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 12. Clark, 14. Blain (Yogan), 21. Yogan (Wahl, Poulsen), 27. Yogan (Clark), 40. Yogan (Wahl) – 6. Harris (Huber), 11. Duncan, 20. Raffl (Mueller, Brouillette), 26. Hughes (Raffl), 33. Trattnig (Hochkofler, Herburger), 51. Heinrich, 51. Heinrich, 54. Duncan.
Tabulka:
1. | Vienna | 13 | 12 | 0 | 1 | 0 | 52:22 | 37 | |
2. | Linec | 14 | 8 | 1 | 1 | 4 | 45:37 | 27 | |
3. | Innsbruck | 14 | 7 | 1 | 0 | 6 | 52:45 | 23 | |
4. | Znojmo | 13 | 6 | 1 | 2 | 4 | 36:35 | 22 | |
5. | Klagenfurt | 14 | 7 | 0 | 0 | 7 | 34:39 | 21 | |
6. | Graz | 14 | 6 | 1 | 0 | 7 | 50:52 | 20 | |
7. | Villach | 14 | 5 | 2 | 0 | 7 | 42:44 | 19 | |
8. | Salcburk | 14 | 6 | 0 | 0 | 8 | 42:42 | 18 | |
9. | Bolzano | 14 | 4 | 1 | 2 | 7 | 45:46 | 16 | |
10. | Medveščak Záhřeb | 12 | 3 | 2 | 2 | 5 | 38:42 | 15 | |
11. | Dornbirn | 13 | 4 | 0 | 2 | 7 | 33:44 | 14 | |
12. | Fehervar AV19 | 13 | 3 | 1 | 0 | 9 | 25:46 | 11 |
BREMERHAVEN – MANNHEIM 2:1 po prodloužení (0:0, 0:1, 1:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 55. Urbas (Hoeffel, Rumble), 61. Rumble (Quirk, Urbas) – 24. Hungerecker (Setoguchi).
KOLÍN NAD RÝNEM – WOLFSBURK 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 3. Muller (Mulock, Uvira), 4. Lalonde (Schutz, Sulzer), 36. Ehrhoff, 49. Ehrhoff (Schutz, Hanowski), 56. Gogulla (Hospelt, Ehrhoff) – 28. Dixon (Likens, Weiss).
SCHWENNINGER – ISERLOHN 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 29. Acton, 54. Bender (Giliati, Poukkula) – 23. Salmonsson (Florek, Turnbull).
STRAUBING – AUGSBURG 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 21. Williams (Hedden, Klassen), 31. Zalewski (Koper, Yeo), 42. Koper (Madaisky, Renner) – 14. Davies (Guentzel, White), 36. Holzmann (Schmolz, Cundari).
EISBAREN BERLÍN – MNICHOV 5:4 po nájezdech (1:1, 2:2, 1:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Backman (Buchwieser), 31. Hordler (Vehanen, Noebels), 35. Noebels (Busch), 54. Noebels (Fischbuch, Busch), rozhodující nájezd DuPont – 7. Christensen (Mauer, Kahun), 23. Wolf (Hager), 36. Macek (Aucoin, Boyle), 48. Joslin (Pinizzotto, Macek).
DUSSELDORF – NORIMBERK 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 28. Barta (Dmitrijev, Kammerer), 59. Machacek.
INGOLSTADT – KREFELD 2:5 (1:0, 1:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 9. Tatíček (Greilinger, Sullivan), 40. Olver (Schopper, Mauldin) - 25. Nordlund (Muller), 26. Caron (Davis, Pietta), 52. Gawlik (Schymainski), 57. Muller, 57. Muller (Pietta).
Tabulka:
1. | Mnichov | 15 | 9 | 1 | 3 | 2 | 56:43 | 32 | |
2. | Norimberk | 15 | 9 | 2 | 1 | 3 | 43:32 | 32 | |
3. | Eisbären Berlin | 15 | 8 | 2 | 2 | 3 | 48:36 | 30 | |
4. | Ingolstadt | 15 | 8 | 1 | 0 | 6 | 44:33 | 26 | |
5. | Kolín nad Rýnem | 15 | 7 | 2 | 0 | 6 | 55:43 | 25 | |
6. | Mannheim | 15 | 6 | 1 | 2 | 6 | 42:47 | 22 | |
7. | Schwenninger | 15 | 6 | 1 | 1 | 7 | 35:35 | 21 | |
8. | Augsburg | 15 | 6 | 1 | 1 | 7 | 46:48 | 21 | |
9. | Wolfsburg | 15 | 4 | 3 | 2 | 6 | 43:44 | 20 | |
10. | Düsseldorf | 15 | 5 | 1 | 2 | 7 | 40:45 | 19 | |
11. | Krefeld | 15 | 4 | 2 | 2 | 7 | 45:51 | 18 | |
12. | Bremerhaven | 15 | 4 | 2 | 2 | 7 | 38:46 | 18 | |
13. | Iserlohn | 15 | 4 | 2 | 1 | 8 | 36:51 | 17 | |
14. | Straubing | 15 | 4 | 0 | 2 | 9 | 41:58 | 14 |
Hvidovre – Frederikshavn 0:3
Tabulka:
1. | Herning | 13 | 8 | 3 | 0 | 2 | 49:37 | 30 | |
2. | Rungsted | 13 | 9 | 0 | 0 | 4 | 41:29 | 27 | |
3. | Sonderjyske | 14 | 6 | 2 | 2 | 4 | 43:31 | 24 | |
4. | Gentofte | 13 | 6 | 1 | 3 | 3 | 35:35 | 23 | |
5. | Aalborg | 12 | 6 | 1 | 1 | 4 | 32:28 | 21 | |
6. | Frederikshavn | 14 | 6 | 1 | 1 | 6 | 46:38 | 21 | |
7. | Odense | 11 | 5 | 1 | 2 | 3 | 36:31 | 19 | |
8. | Rodovre | 12 | 5 | 1 | 1 | 5 | 36:34 | 18 | |
9. | Esbjerg | 13 | 6 | 0 | 0 | 7 | 39:43 | 18 | |
10. | Herlev | 13 | 1 | 2 | 1 | 9 | 28:53 | 4 | |
11. | Hvidovre | 14 | 0 | 1 | 2 | 11 | 23:49 | 4 |
Kulager – Beibarys Atyrau 0:4
Tabulka:
1. | Kulager | 18 | 11 | 1 | 4 | 2 | 53:23 | 39 | |
2. | Kokšetau | 15 | 10 | 1 | 3 | 1 | 48:25 | 35 | |
3. | Nomad Astana | 18 | 8 | 3 | 2 | 5 | 45:33 | 32 | |
4. | Beibarys Atyrau | 17 | 8 | 2 | 0 | 7 | 39:29 | 28 | |
5. | Gorňak Rudnyj | 16 | 7 | 2 | 1 | 6 | 38:37 | 26 | |
6. | Almaty | 16 | 5 | 2 | 4 | 5 | 40:38 | 23 | |
7. | Temirtau | 16 | 6 | 2 | 0 | 8 | 37:41 | 22 | |
8. | Pavlodar | 16 | 5 | 2 | 2 | 7 | 41:33 | 21 | |
9. | Kazzinc-Torpedo 2 | 18 | 4 | 3 | 0 | 11 | 39:54 | 18 | |
10. | HC Astana | 16 | 1 | 0 | 2 | 13 | 25:92 | 5 |
Frisk Asker – Storhamar 0:1
Lillehammer – Kongsvinger 4:1
Manglerud – Valenrenga 6:3
Tabulka:
1. | Storhamar | 13 | 10 | 0 | 1 | 2 | 53:24 | 31 | |
2. | Frisk Asker | 14 | 9 | 2 | 0 | 3 | 51:29 | 31 | |
3. | Sarpsborg | 13 | 8 | 3 | 0 | 2 | 43:25 | 30 | |
4. | Lillehammer | 13 | 8 | 2 | 2 | 1 | 51:21 | 30 | |
5. | Manglerud | 14 | 3 | 2 | 3 | 6 | 44:47 | 16 | |
6. | Stjernen | 14 | 4 | 1 | 1 | 8 | 25:47 | 15 | |
7. | Vålerenga | 14 | 3 | 2 | 1 | 8 | 37:46 | 14 | |
8. | Stavanger | 12 | 3 | 0 | 4 | 5 | 23:34 | 13 | |
9. | Lorenskog | 13 | 4 | 0 | 1 | 8 | 28:51 | 13 | |
10. | Kongsvinger | 14 | 1 | 2 | 1 | 10 | 28:59 | 8 |
Opole – Gdaňsk 1:2 (za domácí R. Meidl 1+0 a Baranyk 0+1 a za hosty Steber 1+0 a Skutchan 0+1)
Jastrzebie – Katovice 5:2 (za domácí Komínek 2+0)
Podhale – Janov 6:1 (za hosty K. Charousek 0+1)
Tabulka:
1. | Tychy | 11 | 9 | 1 | 1 | 0 | 66:19 | 30 | |
2. | Jastrzebie | 12 | 7 | 2 | 2 | 1 | 44:24 | 27 | |
3. | Krakov | 10 | 8 | 0 | 1 | 1 | 55:24 | 25 | |
4. | MMKS Podhale | 12 | 8 | 0 | 0 | 4 | 52:35 | 24 | |
5. | Katovice | 12 | 6 | 1 | 2 | 3 | 64:40 | 22 | |
6. | Gdaňsk | 12 | 5 | 1 | 1 | 5 | 40:48 | 18 | |
7. | Opole | 12 | 2 | 3 | 1 | 6 | 37:37 | 13 | |
8. | Unia Osvětim | 11 | 3 | 1 | 1 | 6 | 31:40 | 12 | |
9. | Bytom | 11 | 3 | 0 | 1 | 7 | 37:44 | 10 | |
10. | Janov | 12 | 2 | 1 | 0 | 9 | 31:64 | 8 | |
11. | PZHL Katovice "20" | 11 | 0 | 0 | 0 | 11 | 9:91 | 0 |
Sheffield – Belfast 3:4
Cardiff – Nottingham 6:2
Edinbugh – Milton Keynes 2:5
Guildford Flames – Manchester 6:4
Dundee – Coventry 1:2 po prodloužení
Fife – Braehead 5:2
Tabulka:
1. | Manchester | 12 | 7 | 2 | 0 | 3 | 46:30 | 18 | |
2. | Sheffield | 13 | 7 | 0 | 2 | 4 | 49:33 | 16 | |
3. | Nottingham | 10 | 4 | 3 | 0 | 3 | 36:34 | 14 | |
4. | Belfast | 11 | 6 | 0 | 0 | 5 | 37:40 | 12 | |
5. | Coventry | 10 | 4 | 1 | 1 | 4 | 30:22 | 11 | |
6. | Fife | 7 | 5 | 0 | 0 | 2 | 27:14 | 10 | |
7. | Cardiff | 8 | 4 | 1 | 0 | 3 | 27:21 | 10 | |
8. | Guildford Flames | 9 | 3 | 0 | 3 | 3 | 37:42 | 9 | |
9. | Milton Keynes | 10 | 4 | 0 | 0 | 6 | 28:36 | 8 | |
10. | Braehead | 11 | 4 | 0 | 0 | 7 | 28:47 | 8 | |
11. | Dundee | 8 | 1 | 1 | 2 | 4 | 18:33 | 6 | |
12. | Edinburgh | 7 | 1 | 0 | 0 | 6 | 17:28 | 2 |
ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz