Facka z Hradce pomohla. Dvě porážky jsme v play off nezažili, říká Bulíř

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Na soupeře vlétli jako uragán, Bílí Tygři sice v první třetině třetího čtvrtfinále s Mountfieldem nepálili mraky střel, zato vedli 2:0. Uklidnili se a hráli hokej jako za starých časů. Důrazný, dynamický, plný nápadů a obětavosti. Východočeši neměli nárok, Bílí Tygři pořádně vycenili tesáky. Tímhle způsobem se před dvěma lety prokousali k titulu a loni do finále. "Odvedli jsme dobrou práci a drželi kvalitní výkon, který korunoval Roman Will," pochvaluje si Michal Bulíř.

Nový fanshop

Liberecký útočník měl na vítězství Pešánovy armády velký podíl. V šesté minutě otevřel skóre Tyler Redenbach, před koncem prvního dějství pak zvýšil právě Bulíř. Udělal to luxusně, za modrou čárou přehrál soupeře, načež nekompromisně namířil k tyči branky Patrika Rybára. Liberec přesně tohle potřeboval. "V Hradci jsme pokaždé vedli díky rychlým gólům, ale bohužel to nevyšlo. Teď ano. Ukázalo se, že když se povede mít v první třetině náskok, je to dobré na psychiku. Díky tomu jsme udělali výsledek, jaký jsme chtěli," kvituje.

Po dvou porážkách v Hradci jsme si říkali, že nebudeme věšet hlavy

Přitom to ze strany domácích rozhodně nebyla žádná kanonáda, Bílí Tygři byli nevídaně efektivní. "Zápasy jsou hodně o taktice, nikdo nechce udělat malé chyby, které by utkání rozhodly. Šest střel za třetinu není nějak moc, ale myslím, že jsme úvod odehráli výborně," hlásí Bulíř. Jeho tým zapomněl na smutek po dvou úvodních porážkách, teď v Liberci panuje dobrá nálada. "Je to tak. Na druhou stranu - dvakrát jsme v Hradci prohráli, ale říkali jsme si, že nebudeme psychicky dole. Že nebudeme věšet hlavy. Série je dlouhá. Pokud nás Hradec bude chtít vyřadit, musí nás porazit čtyřikrát. Doma se nám povedlo odpovědět stejně, stav je vyrovnaný. Teď budeme dělat všechno pro to, abychom to otočili úplně."

Porvat se? I to je moje práce, tvrdí Jan Stránský

Severočeši mají kvalitní formu, to je patrné na první pohled. Během olympijské pauzy evidentně dobře potrénovali. Trenéři škrtli přátelské zápasy, přednost dostala cílená příprava. Vstup do play off sice nevyšel podle představ, dvě domácí klání nicméně zase všechno otočila. "Psychiku nám to dodá určitě. A také sebevědomí pro celý tým. Je jasné, že ho má Roman Will, ve čtvrtém utkání udělal čisté konto. Chytá výborně, což nám velice pomáhá," chválí Bulíř parťáka. Před pátou bitvou jsou Bílí Tygři plni odhodlání. "Hradec by možná mohl být pod tlakem. Jedeme k nim. Oni budou muset, my bychom to rádi převážili na naši stranu," naznačuje Bulíř.

Výhry domácích? Do Hradce pojedeme s tím, že to konečně zlomíme

Ve čtvrtém utkání předvedli Liberečtí jednoznačně větší nasazení. "Vzhledem k tomu, že jsme v sérii prohrávali, jsme měli velký hlad. Možná i větší než Hradec. Nechtěl bych říkat, že oni se nějak uspokojili, nebo něco podobného. Ale přece jenom vedou 2:0, prohrají třetí zápas a pak se hraje těžký čtvrtý... My jsme za tím šli. Za góly i za vítězstvím." Nepomohla Bílým Tygrům také facka z předchozích dvou zápasů v Hradci Králové? "I to je možné. Za tři roky co jsme tu hráli play off, jsme podobnou situaci nezažili. Že bychom prohrávali 0:2 na zápasy. Teď to tu bylo poprvé. Možná nám to i trošku pomohlo. Když po dvou porážkách srovnáte na 2:2, a jste zpátky ve hře, je to zase od nuly. Vlastně už jen na dva vítězné, když to takhle řeknu. Kdo ty dvě výhry urve, půjde dál."

Bitka Jana Stránského s Oskarsem Cibulskisem

Zajímavým rysem vzájemných duelů je úspěšnost domácích týmů. "Vůbec nevím, čím si to vysvětlit," kroutí Bulíř hlavou. "Co jsem koukal na historii, tak venku ještě nikdo v normální době nevyhrál. Bylo tam nějaké vítězství v prodloužení, jinak nic. Domácí prostředí u nás i u Hradce je důležitým faktorem. Na obou stadionech panuje výborná atmosféra. Jim to pomáhá, u nás lidé také skvělí. V play off úplně. Cítíme, že fanoušci jsou pro nás na ledě dalším hráčem," děkuje na dálku.

Dnes si hokejisté dají volno, ve čtvrtek vypukne další vypjatý duel. Už pátý, a možná zlomový. Obě strany barikády to dobře vědí. "Do Hradce pojedeme s tím, že to konečně zlomíme. Nepamatuju si, že bychom tam v normální hrací době někdy vyhráli. Tohle se nám musí dát do hlavy. Že to urveme! Kdy jindy než teď, v play off! Moc bychom si přáli, abychom to přivezli domů se stavem 3:2 pro nás," uzavírá.

Sestřih 4. utkání Bílí Tygři Liberec – Mountfield HK

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz