Fantastický start? Góly neřeším, hlavně ať se daří týmu, tvrdí Kverka

Foto: Tomáš Bouda, hcsokolov.cz

23. září 2020, 16:29

Ondřej Mach

Do nového ročníku Chance ligy vlétl jako uragán. Jaromír Kverka má na startu sezony vynikající formu a svojí produktivitou táhne západočeský Sokolov.

Aplikace Tipsport extraligy

Tři zápasy, šest gólů, devět bodů. Upřímně, čekal jste něco podobného před sezonou?
Určitě ně. V přípravě se mi docela dařilo a doufal jsem, že si to přenesu i do sezony. Ale že to bude až takové, to jsem určitě nečekal a jsem za to rád.

Minulý týden jste proti Litoměřicím zaznamenal dokonce šest bodů. Podobný zápas jste asi zažil naposledy v žácích, ne?
Možná v žácích, ale tam jsem měl maximálně tak čtyři body. Prostě si to všechno sedlo, někdy se to tak asi stane.

Co klubová kasa? Provětral vám hattrick peněženku?
Jo, něco mi napsali. Ještě jsem to nezaplatil, ale určitě budu muset. (směje se)

„Ještě jsem to nezaplatil, ale určitě budu muset.“

V duelu proti Stadionu jste všechny góly dal z přebrankového prostoru. Je to místo, kde se cítíte silný?
Silný určitě ne, ale snažím se tam motat co nejvíc to jde. Góly kolem branky zkrátka padají, snažím se tam chodit o něco víc než dřív.

Máte nějaký recept, jak parádní formu udržet?
Určitě to nepůjde celou sezonu. Jedině poctivá práce, na tréninku se snažím střílet, jdu tomu naproti. Ale góly tolik neřeším, hlavně aby se dařilo celému týmu.

V loňské sezoně jste měl obdobně dobré úseky, občas jste ale na gól čekal větší množství zápasů. Jak se jako útočník vyrovnáváte s tím, když se nedaří?
Tohle moc neřeším. Jde mi hlavně o to, jak se cítím na puku, a jaký mám celkový projev. Góly jsou sice fajn, ale když pár zápasů žádný nedám, tak se z toho rozhodně nehroutím. Důležitější je pro mě celkový dojem a to, jak dokážu pomoct týmu.

Každopádně spolupráce s Davidem Tůmou, Martinem Kadlecem nebo Tomášem Vracovským vám zatím hodně sedí.
Je to super. S Vrácou jsme hráli skoro celý minulý rok a vím, že když jsme spolu, tak jsme na ledě fakt silní, když se nám daří. David Tůma a Martin Kadlec jsou vynikající prvoligoví hráči, takže s nimi to bude jen lepší a lepší.

Po třech kolech jste se Sokolovem na druhém místě tabulky. Povedený začátek by vám mohl hodně pomoct, nemyslíte?
Je to paráda. Hrozně jsme to chtěli, protože se tady udělaly velké posily a na pomoc přišli hráči ze Sparty nebo Varů. Nechtěli jsme být dole jako minulý rok a jsme strašně šťastní, že jsme začali takhle vítězně.

Jak funguje spolupráce se Spartou a Energií?
Je to vynikající, protože kluci, co k nám chodí, jsou fakt výborní hokejisti. Ať je to Kuba Neužil nebo Olda Cichoň, tak oba chytají vynikajícně. Pomáhá to na ledě, ale i rozpočtu.

„Je to vynikající, protože kluci, co k nám chodí, jsou fakt výborní hokejisti.“

Ligu jste mohli vést i po zápase na Slavii, nakonec jste padli 2:3. Ztráta vedení v závěru utkání vás musela hodně mrzet, co?
Byla to velká škoda, byli jsme hodně smutní. Ale zápas mohl dopadnout tak nebo tak, takže i když je to pro nás ztráta, tak jsme za bod rádi. Oproti minulému roku, kdy jsme z venku v podstatě bod nepřivezli, to bereme.

Čím to, že jste na začátku ročníku v takové pohodě?
Myslím, že se všechno sešlo. Jsme dobře připravení a chytá nám gólman. Minulý rok jsme podávali dobré výkony a brankář nám občas třeba úplně nepomohl nebo jsme my nepomohli jemu. Teď se to tak nějak všechno sešlo, snad to vydrží.

Foto: Tomáš Bouda, hcsokolov.cz

Jak se vám zatím spolupracuje s hlavním trenérem Tomášem Hamarou?
Jsem nadšený, opravdu hodně spokojený. Nahradit pana Mlejnka není jen tak, protože je to podle mě jeden z nejlepších trenérů v republice. Pan Hamara jde v jeho stopách a zatím je to velmi dobré.

S jakými ambicemi do ročníku jdete? Cílíte na nejlepší čtyřku a postup do play off?
Rozhodně tady nechci nějak vykřikovat. Vím, že vedení vyhlásilo, že by chtělo do play off, ale já jsem v tomhle skromnější. Minulý rok jsme hráli dobře a byli jsme poslední. Za play off bych byl extrémně rád, ale hlavně nechci skončit na pozicích jako loni.

„Rozhodně tady nechci nějak vykřikovat. Vím, že vedení vyhlásilo, že by chtělo do play off, ale já jsem v tomhle skromnější.“

Při současných epidemiologických opatřeních se na stadiony dostane jen omezený počet diváků, v Sokolově jich bylo minulý týden 400. Vnímáte to při zápasech?
Zrovna v Sokolově vůbec ne. Tam když přijde pět set lidí, tak stejně udělají hezkou atmosféru. Na větších stadionech to asi bude horší, ale u nás i pět set lidí udělalo hezkou kulisu.

Počítám, že gólová radost je pro vás tedy úplně stejná.
Jo, úplně. Ani to nevnímám, jestli jsou tam dva tisíce nebo pět set.

S dalším vývojem hrozí, že se bude hrát kompletně bez diváků. Má to podle vás smysl?
Určitě to smysl má, my hokej milujeme. Hokej se sice hraje pro fanoušky, ale já si nedovedu představit být doma a nic nedělat. Je to otázka spíš na majitele, ale já budu šťastný, když se bude hrát i bez nich.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz