Fantilli = finále. Hvězda draftu rozhodla s Lotyši: Je to sen!

Adam Fantilli | Foto: Markéta Křížová

(TAMPERE, od našeho zpravodaje) Osm zápasů, dva body. Kanadský nováček Adam Fantilli dosud neprožíval ideální turnaj, proti Norsku se nechal vyloučit do konce zápasu. Důvěra trenérů mu ale zůstala a z křídla prvního útoku teď dokázal rozhodnout strhující semifinále s Lotyšskem.

V osmnácti letech si Fantilli zahraje finále mistrovství světa. Má sice už zlatou medaili z MS juniorů, teď by chtěl ale něco podobného dokázat i na dospělé úrovni.

„Když jsem dostal nabídku reprezentovat, přijal jsem ji právě kvůli takovým zápasům. Každý na naší střídačce chce vyhrát zlatou medaili pro naši zemi. Máme teď velkou šanci splnit si sen, zbývá nám jen jeden zápas,“ uvědomuje si, jak je Kanada blízko zlatému cíli.

I díky jeho vítězné brance na 3:2 z poloviny třetí třetiny. „Těžká, hodně náročná bitva. Ale ukázali jsme, že jsme na to byli dobře připravení. Lotyši byli skvělí, makali na sto procent. Měli disciplínu, plnili svůj plán a udělali nám to pěkně složité. Jsem moc šťastný, že jsme je nakonec dokázali přetlačit a zápas získat na naši stranu.“

„Máme teď velkou šanci splnit si sen, zbývá nám jen jeden zápas.“

Kanada totiž dvakrát prohrávala, Lotyši měli navrch v polovině zápasu. Obrat se ale javorovým listům povedl a Fantilliho akce je teď jednou z nejhezčích branek celého šampionátu. 

„Luch (Milan Lucic) mi to hezky sklepnul doprostřed. Byl jsem v rychlosti, najednou se mi u modré čáry otevřel prostor, tak jsem to chtěl využít. Situace jeden na jednoho, věděl jsem, že se chci dostat ke střele. Jsem nadšený, že to pomohlo k vítězství,“ říkal mladý talent po utkání.

Před draftem NHL je hlavním adeptem na pozici číslo dva, očekávání jsou na něj vysoká. Aby taky ne, když se stal jako teprve třetí nováček v historii nejlepším hráčem univerzitní NCAA.

A velký zájem o něj byl i mezi novináři. Tiskový mluvčí ho po kolečku u televizních kamer nechal mluvit už jen minutu. Prováděl ho mixzónou, ale Fantilli se pak přeci jen ještě jednou zastavil.

„Situace jeden na jednoho, věděl jsem, že se chci dostat ke střele.“

Co říká na Milana Lucice, nejznámějšího hráče Kanady, pro kterého jde v 34 letech také o první mistrovství? „Je to hráč, který má snad 1300 zápasů v NHL… V kabině je znát jeho přítomnost, je to rozený lídr. Sledovat ho v akci, jak se připravuje mimo led, nebo jak působí během zápasu je velká škola,“ má radost Fantilli.

A i když průbeh zápasu o finále nevypadal ideálně, teď míří do finále.

„V průběhu turnaje se Lotyši velmi zlepšili, získali takový drajv, hráli jako jeden tým a zvykli si na systém. Navíc hráli v podstatě v domácí atmosféře. Před semifinále měli šest výher v řadě… Podali perfektní výkon.“

„Doufám, že poslední zápas zvládneme a vrátíme se domů jako šampioni.“

„Ano, Lotyši hráli fyzicky, šli do nás zostra, zkoušeli nás rozhodit. Ale je to sport a tohle k hokeji patří. Jsem teď neskutečně šťastný, že se nám to podařilo zvládnout, odevzdali jsme pro úspěch maximum a vyplatilo se nám to.“ 

„Doufám, že poslední zápas zvládneme a vrátíme se domů jako šampioni…“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz