Fibigr nasázel 4 góly a odlepil Šumperk ze dna. Byl to nejlepší zápas, přiznává

Foto: Petr Coufal, Český hokej

Dorostenci Šumperka měli jedno přání, a to dostat se z chvostu skupiny Východ. V posledním odehraném víkendu se jim to podařilo díky dvěma čtyřbodovým výhrám, ke kterým velkou měrou přispěl Jiří Fibigr. Draci ale před sebou mají další důležitá utkání, jelikož vyzvou právě dva celky, které dokázali stlačit pod sebe.

Nový fanshop

Draci měli před posledními hracími dny v zádech sedmizápasovou šňůru proher a navrch pouze se ziskem jediného bodu za vyhranou nadstavbu proti Vítkovicím. O to větší měli motivaci. „Chtěli jsme se dostat z posledního místa, a tak jsme si řekli, že už prostě musíme vyhrát,“ přibližuje Jiří Fibigr.

A začali hned proti Olomouci, když vyhráli 5:3 základní hrací dobu a v prodloužení uhájili i čtvrtý bod. „Byl to celkem vyrovnaný zápas, ale chtěli jsme vítězství více než soupeř a také se k nám přiklonilo štěstí, takže jsme pak měli trochu navrch,“ hodnotí mladý forvard utkání s Kohouty, ve kterém zazářil.

V základní hrací době dokonal hattrick a poté rozhodl čtvrtým zásahem nadstavbové prodloužení. „Zápas se mi hodně povedl. Asi to byl i nejlepší zápas v životě, střelecky určitě,“ přiznává Fibigr. Duel byl ale dlouho vyrovnaný, patnáctiletý útočník si připsal vítěznou branku až v 58. minutě. „Ten gól na 4:3 v přesilové hře byl hodně důležitý,“ pokyvuje.

Foto: Petr Coufal, Český hokej

O dva dny později si Draci vyšlápli na brněnskou Techniku, kterou porazili 6:2 a v nadstavbě se opět blýskl Jiří Fibigr, jenž přiřkl svému týmu i čtvrtý bod. „Byli jsme lepší a soupeře jsme přestříleli. Myslím, že to byla zasloužená výhra,“ domnívá se mladý talent, který tentokrát odešel s bilancí 1+1. „Doufám, že jsem se rozstřílel,“ přeje si.

Ani předtím to ale nebylo zlé, momentálně má pravý křídelník ze dvanácti zápasů čtrnáct kanadských bodů za jedenáct gólů a tři asistence. „Zatím mi to docela jde, ale určitě je co zlepšovat,“ říká kriticky šikovný kanonýr. „Rozený střelec nejsem. Když jsem byl malý, spíše jsem nahrával. Ale doufám že to tam bude padat dál,“ připojuje.

Zatím táhne dorost Šumperku útočná dvojice z jedné formace Jan Kučera a Jiří Fibigr, kteří mají dohromady třicet kanadských bodů.  Nyní jsou před nimi další dvě důležitá utkání, jelikož narazí právě na týmy, které mají v tabulce pod sebou – Warriors a Vsetín. „Chtěli jsme ze spodku tabulky, což se nám povedlo a povzbudilo nás to. Teď už jenom nesmíme usnout na vavřínech a dál tvrdě pracovat,“ burcuje mužstvo na závěr.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz