Filippi už trénuje, pomůže Liberci? Vrací se Dlouhý, Vantuch Pirátem

Foto: hcbilitygri.cz

Bílí Tygři hlásí na konci přestupního období další změny v kádru. Pod Ještěd se z Chomutova vrací Adam Dlouhý, opačným směrem pak míří Lukáš Vantuch. Do přípravy Liberce se navrch zapojil útočník Tomáš Filippi, který se nyní po vleklých zdravotních potížích věnuje rehabilitaci. A pokud by se vše vyvíjelo příznivě, mohl by mateřský klub v závěru sezony posílit.

Jágr Chance liga

Pětadvacetiletý útočník hájil už třetím rokem barvy ruského Magnitogorsku, se kterým vloni došel až do finále Gagarinova poháru. Na letošní sezonu však nebude vzpomínat v nejlepším. Jedna z opor Metallurgu naskočila do pouhých 25 zápasů, kvůli vleklým problémům se zády nakonec rozvázala smlouvu a začala se tak věnovat nutné léčbě.

„V případě příznivého vývoje by mohl v závěru sezony týmu vypomoci i v zápasech, ale vše se bude odvíjet od jeho zdravotního stavu.“

Nyní už se Filippi pomalu zapojuje do tréninku Bílých Tygrů. „Umožnili jsme mu, aby mohl trénovat spolu s týmem. A dostat se do původní formy. Tomáš je nesmírně kvalitním hráčem, navíc jde o libereckého odchovance,“ pokyvuje sportovní manažer a hlavní trenér Filip Pešán, který by si útočníka dokázal opět představit v libereckém dresu.

„V případě příznivého vývoje by mohl v závěru sezony týmu vypomoci i v zápasech, ale vše se bude odvíjet od jeho zdravotního stavu,“ přiznává Pešán. Tomáš Filippi hrál pod Ještědem nejvyšší soutěž tři sezony, v nichž nasbíral 155 startů a 94 bodů. „Ale po skončení ročníku si bude hledat znovu zahraniční angažmá,“ má jasno Filip Pešán.

Vantuch čeká na první gól v sezoně, zlomí bilanci v Chomutově?

Ten už ve čtvrtek přivítá na tréninku Adama Dlouhého, kterému skončilo hostování u Pirátů. V chomutovském dresu dostal víc prostoru než v Liberci, za 21 zápasů nasbíral čtyři body za gól a tři asistence. Předtím nastupoval převážně na farmě v Benátkách nad Jizerou, v aktuální sezoně hájil barvy Bílých Tygrů pouze ve čtyřech střetnutích.

Naopak liberecký kádr opouští dlouhán Lukáš Vantuch, který bude v Chomutově hostovat do konce sezony. Severočeši se už v pátek střetnou právě s Piráty, ale Lukáš Vantuch ještě proti nim nenastoupí. Zdravotně totiž není úplně v pořádku. Třicetiletý útočník v probíhající sezoně zaznamenal pouhé dva body za dvě nahrávky ve 29 zápasech.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz