GM Hradce o výpovědích nebo formátu extraligy. Proč klub vsadil na Růžičku?

Foto: mountfieldhk.cz

Hradecký Mountfield zažil rozporuplný ročník, v němž sice došel až do finále Ligy mistrů, na domácí scéně to ale nebylo ono. Nejen o sportovních tématech se v obsáhlém rozhovoru rozpovídal dlouholetý generální manažer klubu Aleš Kmoníček.

partneři českého hokeje

Začněme takovou klišé otázkou: jakou známkou byste ohodnotil váš klub za uplynulou sezonu jako ve škole?
Viděl bych to asi na trojku.

Můžete přiblížit proč?
Myslím, že sezona byla z naší strany velmi rozpačitá, hlavně v otázce soutěže, která nás zajímá nejvíc, a to je extraliga. Tam jsme byli hodně za očekáváním. Nikdo nemohl být spokojený s umístěním ani s předváděnou hrou, která se naprosto lišila od toho, co jsme předváděli v Lize mistrů. Takže pro extraligu trojka a pro Ligu mistrů jedna mínus.

„Nikdo nemohl být spokojený s umístěním ani s předváděnou hrou, která se naprosto lišila od toho, co jsme předváděli v Lize mistrů.“

Čím si rozdílnost výkonů vysvětlujete?
Seděli jsme na tohle téma s majiteli, trenéry a dalšími lidmi několikrát a žádného závěru jsme se nedobrali. Jediným vysvětlením možná je, že jsme v Lize mistrů hráli prakticky o všechno, což je asi to, co našemu týmu sedělo. Vždycky když jsme potřebovali zabrat, tak jsme zabrali. Rozhodující zápasy jsme vyhráli, a proto jsme se dostali tam, kam jsme se dostali. To je asi jediné vysvětlení. Možná to má jiné důvody, ty jsme ale neodhalili.

Velkou událostí se v průběhu sezony stal příchod Vladimíra Růžičky. Vzal byste tohle rozhodnutí zpět?
Já za sebe mluvit nemůžu, protože to nebylo moje rozhodnutí, ale představenstva. Tato otázka nepřísluší mně.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Jaký byl vůbec hlavní impuls k jeho angažování?
Hlavním důvodem pro představenstvo bylo to, že jsme v průběhu soutěže ztráceli zápasy a náš systém byl okoukaný. Chtěli jsme udělat změnu, abychom hráli jiný hokej a hlavně vyhrávali. V tu dobu byl k dispozici Vláďa Růžička, který neměl angažmá a představenstvo se ho rozhodlo angažovat.  

Trenérský tandem je poměrně netradiční záležitost. Nebál jste se, jak to bude fungovat?
Myslím, že obavy z toho měl každý. Byla to prostě skutečnost, kterou jsme museli všichni akceptovat. V tomhle směru to nebylo úplně šťastné řešení a zjistili jsme, že pro další sezonu musí být na lavičce pouze jeden hlavní trenér, a tak se taky stalo.

„V tomhle směru to nebylo úplně šťastné řešení a zjistili jsme, že pro další sezonu musí být na lavičce pouze jeden hlavní trenér, a tak se taky stalo.“

Když se vrátíme ještě k Lize mistrů, tak vrcholem sezony zřejmě bylo finále proti Frölundě. Vnímáte to stejně?
Přál bych si vrchol sezony trochu jinak, ten ale nemohl nastat z důvodu pandemie. Pokud bych bral jen to, co jsme odehráli, tak to byl zcela jednoznačně vrchol sezony. Jak po herní stránce, tak po stránce show kolem. Organizovat finále Ligy mistrů pro nás bylo něco nového a myslím, že moji spolupracovníci se toho zhostili fantasticky a byl to svátek se vším všudy.

Jak bylo náročné podobnou akci v českých poměrech uskutečnit?
Velmi. Nejde jen o to, co dokážete, ale musíte reagovat na spoustu věci a restrikcí ze strany vedení Ligy mistrů, protože všechno má svoje pravidla. Ta bohužel nereflektují jednotlivé kluby, stadiony a jejich možnosti, na což pochopitelně narážíte každou chvíli. Musím říct, že ty restrikce jsou opravdu velké. Musíte ponechat soupeři nějaké procento diváků, ale to procento je stejné, ať už se jedná o stadion pro pět nebo patnáct tisíc lidí.

„Musím říct, že ty restrikce jsou opravdu velké. Musíte ponechat soupeři nějaké procento diváků, ale to procento je stejné, ať už se jedná o stadion pro pět nebo patnáct tisíc lidí.“

Pakliže máte nechat dalších x stovek míst pro vedení Ligy mistrů a jednotlivých národních lig, tak je to samozřejmě větší zatížení a nemůžete toho prodat tolik, jako když máte stadion pro patnáct tisíc lidí. To jsou věci, které jsou obecně dané a škoda, že to vždycky nereflektuje možnosti jednotlivého klubu nebo daného stadionu. Na to se ale nechci vymlouvat. My jsme se s tím popasovali a splnili vše tak, jak bylo potřeba. Myslím, že finále stálo za to.

Mrzelo vás hodně, že se nepodařilo udělat poslední krok a zvednout nad hlavu pohár?
Je to jednoznačné. Musím přiznat, že kvalita soupeře byla úplně někde jinde. Frölunda zcela zaslouženě získala další titul.

Pojďme ke konkrétním hráčům. Brankáři Marku Mazancovi se na začátku sezony příliš nedařilo, pak se ale rozchytal do skvělé formy. Určitě musíte být rád, že jste v jeho případě byli trpěliví.
Hrozně mě mrzí, že na začátku sezony to nebylo úplně optimální, i když to nebyla jen jeho otázka, ale i dalších hráčů. Nicméně je pravda, že se do toho dostával postupně a pokud by ze začátku podával takové výkony, jako podával později, tak si myslím, že bychom se bavili o jiném umístění. Možná by ani nenastaly změny v realizačním týmu, ale to je kdyby. Každopádně Marek byl po většinu sezony jasnou jedničkou a naší velkou oporou.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Co říkáte na výkony dalších posil?
Měl jsem dvě velká překvapení, co se hráčského kádru týče. V obraně bych jmenoval Ríšu Nedomlela, který měl neskutečnou sezonu a jsem za to strašně rád. Nejenom, že dokázal, že je platný v defenzivě a je to důrazný a tvrdý hráč, ale i herně odvedl všechno na víc než sto procent. Druhé překvapení bych rozdělil na dvě poloviny, v první polovině soutěže byl velmi milým překvapením Matěj Chalupa a ve druhé zase Kevin Klíma, který se později propracoval až na pozici klíčového hráče a já jsem strašně rád, že se nám pak podařilo dotáhnout jeho přestup. Doufám, že potenciál, který v sobě má, bude nadále rozvíjet a uvidíme to minimálně tuhle sezonu. Určitě byli i další hráči, kteří mě překvapili, ať už pozitivně nebo negativně. Nicméně tyhle tři bych společně s Markem Mazancem vypíchnul.

Byl někdo, kdo podle vás zůstal za očekáváním?
Asi bych nejmenoval, protože těch hráčů bylo víc. Dostali bychom se do delší debaty, což si myslím, že není potřeba. Ti hráči vědí o tom, že to z jejich strany nebylo stoprocentní a možná, že i některé odchody značily to, že jsme s jejich výkony nebyli úplně spokojení.

„Hráči vědí o tom, že to z jejich strany nebylo stoprocentní a možná, že i některé odchody značily to, že jsme s jejich výkony nebyli úplně spokojení.“

V dalším ročníku mužstvo povede Vladimír Růžička. Proč se klub rozhodl pro něj a jaké byly další varianty?
Myslím, že už o tom dlouze hovořil náš prezident. Představenstvo se rozhodlo pro Vláďu Růžičku z mnoha důvodů, zejména aby dokončil rozdělanou práci v našem klubu. Chceme, aby měl celou sezonu na to, aby ukázal, že je to špičkový trenér, který z mužstva dokáže dostat naprosté maximum, což v loňské sezoně z mnoha důvodů neměl příležitost. To je jedna věc.

Další důvody asi nejsou otázka na mě, ale na jednotlivé členy představenstva, kteří byli při volbě trenérů. Já jsem jim připravil několik variant, které jarní trh v tu dobu nabízel. Hovořili jsme s Pavlem Hynkem, myslím, že tam byl i Vlado Országh, který nakonec skončil v Litvínově. Takže byly nějaké dvě tři varianty, protože představenstvo si přálo, aby věděli, jaké jsou na trhu možnosti. Z nich vybrali Vláďu Růžičku a dali mu právo si vybrat svoje asistenty, což se nakonec stalo.

Fanoušci se zlobili, že tím klub zahodil koncepci, protože Tomáš Martinec minulý rok podepsal pětiletou smlouvu. Co na to říkáte?
Tím, že Tomáš Martinec nebude trénovat, jsme z té koncepce trochu uhnuli. Na druhou stranu jsou určité důvody, proč k té změně došlo. Není všechno jenom černé nebo bílé, vždycky je důvodů víc. Člověk míní a život mění. Bral bych to jako věc, která se stala. Doufám, že máme typologicky složené hráče tak, jak Tomáš Martinec začal, protože spoustu z nich v týmu zůstalo. Jsem strašně rád, že jsme letos v šatně nemuseli udělat nějaký totální průvan a doplnili jsme jen pár hráčů.

To do další sezony vidím velmi pozitivně, ale samozřejmě uvidíme, jestli se tahle moje domněnka potvrdí nebo nepotvrdí. Ano, koncepci, kterou jsme měli s Tomášem Martincem, už nemáme, protože už není na pozici hlavního trenéra. Ale na druhou stranu si nemyslím, že bychom nemohli pokračovat v moderním a rychlém hokeji, protože na to máme takové typy hráčů.

Na počátku přestupního období klub oznámil příchody obránců Blaina a Janka. Měli jste tyhle hráče vyhlídnuté dlouhodobě?
Co se týče Jérémieho Blaina, tak musím říct, že jsme situaci na trhu sledovali a chtěli jsme nějakého důrazného beka s dobrou střelou do přesilovek, protože v té době jsme ještě nevěděli, jestli se dokážeme domluvit na nové smlouvě s Petrem Zámorským. Zapadal nám do toho, a navíc jsem měl hodně referencí o tom, co je to za hráče a člověka, jaký je v kabině. Když jsme ho oslovili, tak jeho zpětná vazba byla velmi pozitivní a potom už netrvalo dlouho, abychom se domluvili. Doufám, že to bude cizinec, který k nám zapadne, protože začlenění cizinců není úplně jednoduché. Vzhledem k tomu, že už dva roky hrál extraligu, tak ji zná. Proto jsem strašně rád, že jsme vzali někoho, kdo se tady znovu nebude sžívat s prostředím. Od Jérémieho si hodně slibuji, protože si myslím, že je to kvalitní bek.

„Co se týče Jérémieho Blaina, tak musím říct, že jsme situaci na trhu sledovali a chtěli jsme nějakého důrazného beka s dobrou střelou do přesilovek.“

Co se týče Bohouše Janka, tak podobný typ hráče jsme chtěli. To bylo ještě v době, kdy jsme měli širší trenérský stav. Když jsme se bavili, koho oslovit, tak Bobby Jank byl jeden z hráčů, se kterým by nikdo z trenérů neměl problém. Samozřejmě jsme ještě cílili i na další hráče, ale postupem času někteří podepsali ve svých mateřských klubech, jiní dali přednost zahraničí. Pak jsme čekali, jak to bude s Petrem Zámorským. Když jsme ho podepsali, tak jsme si řekli, že v tuto chvíli potřebujeme už jen trochu důrazu a defenzivní činnosti. Myslím, že Bobby tohle splňuje. Tak trochu to vykrystalizovalo, že potřebujeme tenhle typ obránce a vzhledem k tomu, že se Bobby chtěl vrátit do Hradce, tak dohoda byla velmi rychlá a korektní.

Bylo tedy vaší prioritou posílit zejména obranu?
Z hráčů, kterým končila smlouva a my jsme neměli zájem o prodloužení, byla většina obránců. Ať to byl Oscar Eklund, Petr Šidlík, Tomáš Linhart nebo Oskars Cibulskis. Vlastně nám vypadlo nejvíc hráčů z obrany, proto jsme cílili hlavně na obránce. Chtěli jsme, aby tam byli defenzivní i ofenzivní obránci, a také nějací univerzálové. Myslím, že jsme doplnili velmi kvalitně a obrana na papíře vypadá velmi dobře. Věřím, že to prokáže i na ledě.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Nebojíte se případného přetlaku v obranných řadách?
Zase nemáme nějakých deset nebo dvanáct obránců, aby ten přetlak byl tak obrovský, kvalitní hráče jsme doplnili mládím. Myslím, že je to dobrý mix a vůbec se nebojím toho, že bychom tam měli přetlak. Nehledě na to, že Vláďa Růžička je trenér, který nechává hrát hráče s aktuálně nejlepší formou a všichni budou muset makat, aby si svoje místo zasloužili. Nikdo nemá nic jistého, ani pozici v první nebo ve druhé lajně.

Klub kromě toho uvedl, že po odchodech je složení týmu takřka kompletní. Plánujete přivést ještě někoho?
S trenéry jsme se domluvili na tom, že bychom měli zájem ještě o jednoho centra. Hráče, který umí dát gól a pomůže nám hlavně v přesilových hrách, protože ty byly v uplynulé sezoně naším velkým problémem. Opravdu jsme neuměli pořádně zahrát přesilovku, během celé sezony jsme se nedostali na nějakou lepší procentuální úspěšnost. Měl by to být hráč, který by splňoval tyto parametry. Pochopitelně by měl reflektovat i naši finanční stabilitu, protože nejsme klub, který si může dovolit jakéhokoliv hráče. Hledáme hokejistu, který by splňoval tyto věci, o kterých jsem mluvil.

„S trenéry jsme se domluvili na tom, že bychom měli zájem ještě o jednoho centra. Hráče, který umí dát gól a pomůže nám hlavně v přesilových hrách.“

Spekulovalo se o Vladimíru Růžičkovi mladším nebo Kelly Klímovi. Jak to s nimi vypadá?
Tyto hráče jsme oslovili a nějakým způsobem s nimi vedeme jednání. Ale prozatím k tomu nic víc říct nemohu.

Jak vaši aktivitu na přestupovém trhu ovlivnila pandemie koronaviru?
My jsme na tu situaci zareagovali velmi rychle, vlastně hned potom, co se to stalo. Teď jsme dva měsíce řešili tyhle problémy, které se samozřejmě nevyhnuly ani nám. Ztráta příjmů, kterou jsme teď dokonce vyčíslovali na svaz, se nevyhnula nikomu, stejně jako nám. Dělali jsme všechno pro to, abychom jí dohnali a ušetřili finance na to, abychom skončili hospodaření v černých číslech, protože jsme organizace, která je z padesáti procent vlastněná městem, tudíž máme určitá pravidla, která musíme dodržovat.

Nechci ještě říkat, že jsme situaci zvládli na sto procent. Teď všechno doděláváme, ale vypadá to velmi nadějně. Myslím, že bychom to mohli zvládnout. Bohužel jsme udělali opatření, která nejsou úplně populární. Chtěl bych říct, že jsme některým hráčům dali výpověď, ale na druhou stranu jsme zachránili dalších pětadvacet hráčů, kterých se dopady pandemie téměř nedotkly. To jsou věci, které se nikde neobjevily. Byli jsme všude potahováni, že jsme někomu dali výpovědi. Já si osobně myslím, že ten bod ve smlouvě je daný a je tam od toho, aby se v těchto situacích uplatnil. Vím, že to není optimální a samozřejmě mi nebylo příjemné s hráči o tom jednat.

Dělali jsme všechno pro to, abychom zmírnili následky a aby hráči, o které se budeme v budoucnu opírat, měli co nejmenší újmu, což se nám podařilo. Vidím to pozitivně a myslím, že kroky, které jsme udělali, byly správné. Bylo toho hodně, všechno jsme zvládli a pro další sezonu to vypadá dobře. Zatím nemáme zprávy, že bychom měli nějak výrazně finančně strádat. Nicméně dneska nikdo nemůže říct, co bude za tři měsíce, jestli někteří partneři pocítí dopady až později. Možná to dopadne i na nás. V tuto chvíli se s tím statečně pereme a doufám, že to dopadne dobře.

Mohla by současná situace tak trochu hrát do karet mladým hráčům, kteří by měli dostávat víc prostoru? Mám na mysli například Matěje Moronga nebo Petra Poppela.
Jsem o tom přesvědčený. My jsme na to zareagovali tak, že od začátku přípravy jsou tito hráči včetně Vojtěcha Síly s námi v tréninkovém procesu a jsem si jistý, že v přípravě i samotné sezoně dostanou šanci. My jsme taky snížili budget na příští sezonu a poohlížíme se po hráčích, kteří jsou finančně dostupnější. Pochopitelně mezi ně patří mladí kluci, kteří loni předvedli perfektní jízdu v juniorech, kde jsme vyhráli Pohár DHL. Vláďa Růžička je zrovna typ trenéra, který nemá problém nasazovat mladé, pokud si to zaslouží a pracují tak, jak se od nich chce. To je zrovna případ těchto hráčů.

Takže já to vidím velmi pozitivně, v tuto chvíli jsou v širším kádru a já pevně věřím, že se do sestavy dostanou. Další věcí je otázka herního modelu, jak to bude vypadat. Řešíme to v rámci představenstva APK, zrovna v úterý mám sezení, kde budeme probírat nějaký návrh, který pak předneseme klubům. Je otázka, co bude chtít většina, zatím to nemůžu komentovat. Pokud by to dopadlo tak, že bychom se nějakým způsobem vydali cestou Švýcarska, kde bude minimálně na jednu sezonu soutěž nesestupová, tak i tenhle krok by byl přínosem pro to, že bychom mohli zabudovávat mladé hráče.

„Pokud by to dopadlo tak, že bychom se nějakým způsobem vydali cestou Švýcarska, kde bude minimálně na jednu sezonu soutěž nesestupová, tak i tenhle krok by byl přínosem pro to, že bychom mohli zabudovávat mladé hráče.“

Jak se klub staví k otázce uzavření extraligy?
Určitě jsme pro, abychom se minimálně tuto sezonu stabilizovali a mohli v klidu zvládnout případné další restrikce, které by mohly přijít jako důsledek pandemie. Nikdo neví, co se stane za tři čtyři měsíce. Vrátí se to a opět nás to ochromí. Vážím si návrhu svazu, vnímám ho jako gesto vůči klubům. My bychom chtěli mít rok klid, abychom stabilizovali mužstvo. To znamená, že jsme pro udělat nesestupovou soutěž na minimálně jednu sezonu. Pokud ale uvidíme, že sezona probíhá dobře a finanční dopady nejsou tak velké, tak bychom v dalších letech klidně byli pro jiný herní model soutěže. Přímo nevoláme po dvou letech.

Zadruhé jsme pro převzetí extraligy, v rámci představenstva APK na tom s mými kolegy pracujeme. Pokud si ji od další sezony převezmeme, tak náš klub bude prosazovat barážový herní model. Tomu se nebráníme. Samozřejmě jsme ochotní jednat o čemkoliv, ale taková je naše vize. Navíc delší dobu tvrdíme, že bychom chtěli upravit licenční podmínky, a to pro případ, že by nesestupová soutěž trvala delší dobu. Pak jsme jednoznačně pro to, aby se upravily licenční podmínky a stanovilo se minimálně platové dno tak, aby neutrpěla kvalita extraligy.

Protože pokud bude garantováno, že každý klub musí na hráče vynaložit určité prostředky, tak jsme schopní docílit určité stabilizace a nebude to o tom, že některý klub bude hrát celou soutěž s juniory, protože ví, že nesestoupí a bude tímhle způsobem devalvovat kvalitu extraligy. Abych odpověděl jednoduše: jsme pro nesestupovou soutěž minimálně na jednu sezonu, jsme pro pozdější zavedení baráže a rádi bychom upravili licenční podmínky tak, abychom od všech klubů měli platovou garanci, která by zaručovala udržení či zvýšení kvality extraligy.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Co si myslíte o návrhu některých klubů, podle kterého by se nejvyšší soutěž měla zúžit?
Jejich návrh respektuji, ale domnívám se, že v této situaci je to nereálné. Možná, že to bude reálné někdy v budoucnosti. Chápu i určité sportovní výhody, částečně i marketingové a finanční, které by z toho plynuly. Ale zaprvé si myslím, že na to není situace, protože všichni bojujeme s financemi a nebylo by fér se o tom teď bavit. Druhá věc je, že mnoho klubů, které v extralize jsou, udělalo hodně práce na svých stadionech a dalších věcech. Myslím, že čtrnáct kvalitních klubů do extraligy seženete. To je můj názor. Kdyby se navíc zpřísnily licenční podmínky, tak by se to posunulo někam jinam. Pokud by je kluby splnily, tak se domnívám, že není na místě se bavit o nějaké redukci. Ale to je můj osobní názor.

Posuňme se ke spolupráci s prvoligovými týmy. Postup do Chance ligy letos oslavilo Vrchlabí, které se ale bleskurychle dohodlo s Pardubicemi. Jak to vnímáte zvlášť poté, co Stadion v minulosti spolupracoval právě s Hradcem?
Fanoušci to nesou nelibě, což jsem měl možnost pozorovat. Já to beru tak, že jsme dva roky pomáhali Vrchlabí, ale na druhou stranu jsme tam ohrávali hráče, kteří by v první lize neměli šanci. Z tohohle spolupráci beru úplně v pohodě. Věděl jsem o tom, že Vrchlabí, pokud by mělo hrát první ligu, potřebuje finanční stabilizaci a podporu. Finanční podpora byla přislíbena od pana Dědka, protože to je vrchlabský patriot a člověk, který tam do toho dal nemalé prostředky.

„Kdyby na scéně nebyl pan Dědek a nedal do vrchlabského hokeje peníze, tak by stejně Vrchlabí nemohlo hrát první ligu.“

Tohle spojení je prostě nasnadě. Kdyby na scéně nebyl pan Dědek a nedal do vrchlabského hokeje peníze, tak by stejně Vrchlabí nemohlo hrát první ligu. My bychom jim stejně jako Pardubice určitě pomohli hráčsky, ale na druhou stranu bychom nebyli schopní jim dát peníze, které potřebují, aby mohli hrát vyšší soutěž, kterou jim pan Dědek přislíbil. My jsme jim sice nabídli nějakou finanční výpomoc, ale ta nedosahovala takové výše, aby kvalitně odehráli první ligu.

Objevila se možnost spolupráce s Kolínem, který rovněž postoupil do první ligy. V jakém stádiu jsou jednání momentálně?
Zrovna dnes jsme měli další jednání a musím říct, že obě strany několikrát deklarovaly, že chtějí spolupracovat. Zatím nevidím žádný výrazný problém, který by nastal. Teď řešíme nějaké konkrétní hráčské věci. Vzhledem k tomu, že se Kolín rozhodl na poslední chvíli, tak jsme v počáteční fázi, ale řekli jsme si, že chceme spolupracovat. Teď jde o to, abychom doladili nějaké věci a došli ke společné dohodě. Ale já věřím, že kde je vůle, tam je cesta. Někteří hráči, kteří by u nás byli na hraně sestavy, by mohli dojíždět jen kousek do Kolína, což je podle mě strašná výhoda. Stejně tak náš druhý gólman by tam mohl chytat. Pracujeme na tom a odškrtáváme si bod po bodu. Předpokládám, že pokud se domluvíme, tak vydáme nějaké společné prohlášení.  

V jakém režimu aktuálně probíhá příprava A-týmu?
Byli jsme připraveni, takže všechno probíhá v souladu s restriktivními opatřeními. Kluci trénují venku, kromě toho jsme využili in-linovou plochu, kterou máme ve velké hale. Musím říct, že pracujeme bez nějakého většího omezení. Nikdo si nestěžoval, že by něco nemohl. Myslím, že to zvládneme podle vytyčeného plánu. Zatím všechno probíhá podle představ.

„Myslím, že cíle si stanovíme až na začátku sezony, když budeme mít kompletní kádr. Pak třeba budeme znát i sílu našich soupeřů.“

Jaké budou klubové cíle pro příští rok?
Myslím, že cíle si stanovíme až na začátku sezony, když budeme mít kompletní kádr. Pak třeba budeme znát i sílu našich soupeřů. Nicméně bychom se měli vrátit zpátky do šestky, tam bychom určitě chtěli být. Jednoznačný cíl je určitě play off, který si musíme dát a podle mě padne i na předsezonní tiskové konferenci. Měli bychom se každopádně pohybovat trochu výš než tuhle sezonu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz