Góly TELH: Krásná míchačka Skleničky, narážečka Bulíře či teč Hřebejka

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

13. prosince 2015, 21:38

Ladislav Vácha

Do tradičního výběru pěti nejlepších gólů se ve 28. kole vtěsnaly čtyři krásné a jedna kuriózní branka. Nenechte si ujít učebnicové vymíchání soupeřovy obrany v podání plzeňského Davida Skleničky, špičkovou kombinaci Zlína dotaženou do úspěšného konce Robertsem Bukartsem, skvělou gólovou narážečku Michala Bulíře, mazanou teč Štěpána Hřebejka či smolný vlastňák bruslí Jana Jaroměřského.

HokejkaTV

Sklenička vystřihl hezké sólo (PCE – PLZ 2:4)

Pardubice hrály doma nerozhodně s Plzní, když se ve 30. minutě dostali hosté do vedení při vlastním oslabení. Puk vybojoval David Sklenička, který se nadechl k povedené individuální akci. Prohnal se středním pásmem, mezi kruhy přetlačil Blaže Gregorce, elegantně vymíchal bránícího Tomáše Rolinka i gólmana Maxwella a zblízka pohodlně uklidil hrací předmět do odkryté brány. Luxusní průnik!

Zlínský ťukes s tečkou Bukartse (ZLN – SPA 4:0)

Rozjetý Zlín na svém ledě přesvědčivě rozstřílel Spartu a velký podíl na tom měl Roberts Bukarts, který vstřelil dva góly. A zejména jeho druhá trefa byla parádní! Robert Říčka na okraji kruhů poslal zpětnou nahrávku Petru Holíkovi, který chytře naznačil střelu, ale místo ní posunul kotouč na osamoceného lotyšského útočníka. Ten si z pravého kruhu vybruslil až před bránu a hezkou kombinaci dotáhl se štěstím do gólového konce, když po jeho blafáku do bekhendu brankář Pöpperle neudržel puk na vyrážce. 

Bulíř dotáhl parádní narážečku (LIB – LIT 1:0)

Liberec se v souboji prvního s posledním před svými fanoušky na tři body pořádně nadřel, když proti Litvínovu skóroval jen jednou. Michal Bulíř si při přečíslení dvou na jednoho podržel puk na holi a nechal projet až za bránu padajícího Zbyňka Skleničku, který se mu snažil kotouč vypíchnout. Vzápětí si nádherně narazil hrací předmět s Brankem Radivojevičem a z levého kruhu trefil odkrytou část brány u první tyčky. To byla skvostná narážečka!

Šikovná teč Štěpána Hřebejka (CHM – MBL 7:6)

Hodně divokou přestřelku viděli fanoušci v Chomutově, kde domácí Piráti nakonec přetlačili o gól Mladou Boleslav. Ve 12. minutě získali Severočeši vedení, když Vladimír Růžička narýsoval od mantinelu přesnou nahrávku mezi kruhy, kam si sjel Štěpán Hřebejk. Člen druhého útoku byl sice hlídaný Jiřím Kučným, ale i přesto jemně tečoval rychle letící kotouč a šikovným obloučkem prostřelil gólmana Ritticha, který nestihl zasáhnout včas svou vyrážečkou. 

Smolný vlastní gól Jaroměřského (OLO – MHK 1:2)

Olomouc svedla vyrovnanou bitvu s Hradcem Králové, ale její soupeř nakonec získal na Hané všechny tři body. A to díky neobvyklé brance ve vlastním oslabení! Mountfield založil bleskový protiútok a dostal se do situace 2 na 2. Roman Kukumberg přebral nahrávku od Rastislava Deje a mazaně mu puk před brankoviště vrátil. Kus černé gumy se před brankovištěm Branislava Konráda od Deje odrazil do brusle Jiřího Ondruška, vrátil se zpět na hůl slovenského útočníka a nešťastný vlastní gól bruslí si vstřelil Jan Jaroměřský. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz