Havířov oznámil odchody. Loučí se sedm hráčů

Foto: Michal Polák, hc-havirov.cz

Havířov po úspěšné sezoně, v níž skončil na skvělém pátém místě, musí počítat ztráty. Do extraligy mají namířeno útočníci Jakub Kotala a Jan Bambula.

partneři českého hokeje

„Dál nebudou pokračovat obránci Jakub Matai, Tomáš ČernýĽubomír Malina, útočník Dominik Pawliczek a brankář Jirka Matoušek," informuje fanoušky nový manažer Pavel Zdráhal.

„Nezmiňuju další hráče, kteří tu byli na hostování. Protože ti se vrátili do svých klubů a je šance, že někdo z nich tady může hrát i v příští sezoně," dodává Zdráhal na klubovém webu.

„Samozřejmě se musíme pokusit za klíčové hráče sehnat náhrady," uvědomuje si, jak citelnou ztrátou je například odchod Jakuba Kotaly, podle žebříčku hokej.cz čtvrtého nejlepšího hráče v Chance lize. „My samozřejmě nespíme, takže už jsme taky začali jednat. Věříme i v to, že i ti mladí kluci, kteří už loni do této soutěže nakoukli, tak se zase posunou dále a i oni budou náhradou za opory, které odejdou."

Havířov navzdory papírovým předpokladům opět proháněl favority a letos skončil na pátém místě. Jde o nejlepší výsledek AZetu od jeho návratu do první ligy.

„Zopakovat to umístění nebo ho zlepšit bude velmi těžké, ale beru to jako výzvu," vypráví Zdráhal v rozhovoru pro hc-havirov.cz. „Určitě bych nechtěl, aby se Havířov potácel někde dole. Jako manažer naopak budu chtít, aby byly ty výsledky minimálně stejné, ne-li lepší. Slíbit nikomu nic nemůžeme, ale budeme pro to dělat maximum."

Foto: Michal Polák, eMPefoto.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz