Herman srazil Energii: Takhle se bojuje! Berani už jsou na dostřel desítce

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Zlín je opět na dostřel předkolu. Na minulou výhru v Hradci navázali Berani vítězstvím proti Karlovým Varům 5:3 a od desátého Litvínova je dělí už jen dva body. Ševci v zápase vedli 3:1, ale hostům se povedlo ve třetí třetině srovnat na 3:3. Utkání tak rozhodl ve 49. minutě Jakub Herman.

Chance liga na Hokejka TV

„Jeli jsme do útoku a Šlahy to tam výborně zkusil před bránu a já jsem ten puk našel nějak pod nohama. Bylo to trošku štěstí, přiklonilo se to ke mně, protože ve druhé třetině jsem tam byl třikrát sám před bránou a nedal jsem nic, takže jsem rád, že jsem to mohl potom vrátit aspoň takto,” popisuje střelec vítězné trefy Jakub Herman.

Šestadvacetiletý útočník věřil, že Berani zvládnou zápas dovést do vítězného konce i po vyrovnání Varů na 3:3. „Hráli jsme dobrý zápas. V první třetině jsme hráli hodně v oslabení, byla tam asi čtyři oslabení, a tak jsme dostali na 1:1. Ty další góly jsme dostali z brejků.

Nebylo to tak, že by nás Vary mlely, ale vyloženě vždy ujely a daly góly z přečíslení dva na jednoho a tak podobně. Jsme rádi, že jsme to dotáhli do vítězného konce. Šli jsme za tím celý zápas. Musím pochválit všechny od Káši až po kustody. Prostě týmový výkon, tak se bojuje o play off,” liboval si zlínský forvard.

Ševci měli v utkání více ze hry, ale nedařilo se jim proměňovat vytvořené šance. „Mohli jsme rozhodnout dřív, ale hokej se nehraje na šance, hokej se hraje na góly a viděli jste, že v půlce třetí třetiny to bylo 3:3, přitom jsme měli asi více střel na bránu, opticky jsme byli lepší, ale výsledek byl 3:3, takže jsme rádi, že to takto dopadlo,” pochvaluje si Herman.

Dvakrát navíc Zlínští inkasovali gól až v poslední minutě třetiny. „Tak to je, příště si na to musíme dát pozor a pohlídat si to,” nabádá střelec vítězné trefy. Po zápase ho navíc mohlo těšit, že body ztratili i hlavní konkurenti v boji o předkolo. Především Litvínov, který mají nyní Berani na dostřel. „Tam to bylo derby, které může dopadnout jakkoliv. Teď Litvínov zase hraje ve Varech, tam ten výsledek taky může být jakýkoliv. Nikde není napsané, že my si nemůžeme z Liberce něco odvézt.”

Sestřih utkání Zlín – Karlovy Vary

Šance Zlína na play off ale hodnotit nechtěl. „Počkáme až se to všechno sečte. Uděláme pro to maximum,” hlásí. „Je to tam nasáčkované. Teď přesně nevím, jaké tam jsou rozdíly, ale myslím si, že to bude boj do posledního kola,” předpovídá směrem k play off Jakub Herman.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz