Hlinka už trénuje v Hradci, Šalda se popere o extraligu. A co Réway?

Foto: Jan Vavřina, mountfieldhk.cz

7. srpna 2018, 14:15

Martin Voltr

Dlouho nemohli hokejisté Mountfieldu trénovat kompletní, až toto pondělí poprvé ano. Připojil se k nim totiž slovenský útočník Michal Hlinka, jenž se dával od loňského října dokupy po otřesu mozku.

Nový fanshop

„Michal měl dlouhodobé zdravotní problémy, které bohužel přetrvávaly až do léta. Věřili jsme, že se dá do pořádku, ale přes přípravu ještě nemohl trénovat s týmem,“ přibližuje hradecký kouč Tomáš Martinec.

Hlinka se chystal doma na Slovensku a s klubem měl přerušenou smlouvu, až teď se přesunul do svého nového působiště. „Byl pod dohledem doktora, poslední měsíc mohl naplno trénovat. Jsme rádi, že se k nám připojil, od pondělí chodí na led a absolvuje s týmem kompletní program. Uvidíme, jak na tom zdravotně bude,“ předesílá trenér.

Pětadvacetiletý útočník loni odehrál 12 zápasů v KHL za Slovan Bratislava (0+0) a sedm v domácí extralize za Trenčín (4+5). V Hradci Králové zase rozšíří početnou slovenskou kolonii.

„Je to kluk s výborným charakterem, pořád ještě mladý a perspektivní. Důrazný a pracovitý hráč, bojovník. To jsou všechno věci, na kterých bychom chtěli tým postavit – abychom měli hráče, kteří budou chtít bojovat za Hradec,“ vysvětluje Martinec. „Sledovali jsme ho poslední dva roky, ale nikdo nepředpokládal, že jeho zdravotní problémy budou až takového rázu. Snad už je zdravý a v pořádku.“

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Semifinalista z předchozích dvou extraligových ročníků má k dispozici 30 hráčů, kteří nyní bojují o místo v kádru. Po akcích s reprezentační dvacítkou už na ledě nechybí ani obránce Radim Šalda. Jakmile ho draftovala Tampa, dlouho se spekulovalo, zda se vrátí do zámoří, nebo zůstane v Česku. Teď už se zdá, že je jasno.

„Podle poslední dohody mezi Radimem a klubem zůstane v Mountfieldu a popere se o místo v sestavě,“ říká Tomáš Martinec.

Devatenáctiletý odchovanec má zatím se seniorským hokejem minimální zkušenosti, předloni odehrál jen dva zápasy v Litoměřicích. Loni úspěšně brousil QMJHL v Saint John, teď už se do juniorky jistojistě nevrátí a čeká ho další posun v kariéře. „Samozřejmě je rozdíl hrát juniorský hokej, byť v Americe, a seniorský. Myslím, že pro jeho další vývoj je to dobrý krok,“ předesílá nový hlavní kouč omlazeného Mountfieldu.

Mezi obránci je ale momentálně solidní přetlak, ani po skvělé sezoně tak nemá Šalda jistotu, že si extraligu zahraje. Případně že dostane takový prostor, aby se adekvátně připravil na mistrovství světa ve Vancouveru.

Náhradní možnost je jasná. „Jsme domluvení s Davidem Brukem i Vencou Varaďou, že budou rádi, když budou potenciální reprezentanti hodně vytěžovaní. Kdyby nebyli v extralize, tak by využívali možnost hrát v Litoměřicích, kde je skvělý trenér i zázemí,“ hlásí Martinec.

Foto: Jan Vavřina, mountfieldhk.cz

Pod Bílou věží se bude od čtvrtka do neděle hrát Mountfield Cup, domácí tým chce v zápasech se Spartou, Davosem a Pardubicemi protočit všechny hráče. V ideálním případě včetně Martina Réwaye, který v posledních měsících dohání tréninkové manko. Přípravu mu navrch zkomplikovalo další zranění.

„Byli bychom rádi, kdyby nějaký zápas odehrál, ale bude záležet na jeho zdravotním stavu. Vážné problémy, které v minulosti měl, ho stále trochu omezují v tréninku. Byť byl s týmem, tak víceméně trénoval individuálně. Zatím pořád nemůže jít do plné zátěže. Uvidíme, jestli se mu podaří přípravit na extraligu,“ říká Martinec k jedné z výrazných posil.

Po turnaji udělá první škrty. „Je to takový předběžný plán, že by se tým zúžil o pár jmen,“ dodává hradecký kouč.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz