Hokejistkou roku je potřetí Klára Peslarová: Ve Švédsku jsem se našla

Foto: hockeysverige.se

Během slavnostního ceremoniálu ankety Zlatá hokejka byla tradičně vyhlášena také hokejistka roku – stala se jí brankářka švédského MODO Klára Peslarová, která tak navázala na triumfy z let 2014 a 2016.

Generali Česká Cup

„Popravdě jsem si myslela, že anketa letos ani nebude. Ale když už proběhla, vůbec jsem nečekala, že bych mohla vyhrát. Hodně holkám se dařilo a sezona jim vyšla. Měla jsem jinou favoritku, ale samozřejmě jsem za ocenění hodně ráda. Děkuju všem, kteří pro mě hlasovali, taky rodině, organizaci MODO a spoluhráčkám,“ hlásí aktuálně nejlepší česká hokejistka.

V Síni slávy Českého hokeje chyběla, ale slavnostní vyhlášení na dálku bedlivě sledovala. „S Polí (Alena Mills, pozn. red.), Křižákem (Denisa Křížová, pozn. red.) a Mrázkou (Kateřina Mrázová, pozn. red.) jsme hodily stream přes Zoom. Byla jsem hodně překvapená, když pak padlo moje jméno. Holky hned gratulovaly, i ony na tom mají určitou zásluhu,“ má jasno.

V Česku letos pobyla jen krátce, nyní už je zase ve Švédsku, kde má za sebou dost náročnou sezonu v MODO, s nímž bojovala o záchranu. „Týmově se nám nedařilo a nedávali jsme góly. Hlavně po psychické stránce to bylo těžší, ale zase jsem si víc zachytala a připravilo mě to víc na nároďák. V něm se mě drželo štěstí, ať už na turnaji v Dmitrově nebo v Tranäs.“

Na severu Evropy jí to sedlo, přidá tam už pátý ročník v kariéře, z toho třetí v MODO, kde jí dál běží loni podepsaný tříletý kontrakt. „Švédsko mi po všech stránkách sedí. Je to země, ve které jsem se našla. Nic mi tady momentálně nechybí, jsem spokojená. Mám v klubu i Češky, takže ani o chybějící češtině nemůže být řeč,“ usmívá se 23letá porubská odchovankyně.

Právě v porubském dresu dokázala v sezoně 2017/18 jako první žena vychytat nulu v mužské soutěži, bylo to s tamním B-týmem v krajské lize. Ve sbírce má i bronz z juniorského MS. A její nejbližší mety? „Dál na sobě pracovat, abych mohla přinášet určitý výsledek ve Švédsku i v nároďáku, a pokračovat v přípravě na olympijskou kvalifikaci, která se o rok posunula.“

Jistě by ji potěšil i další triumf ve Zlaté hokejce, ale načít sérii, kterou by napodobila Davida Pastrňáka, se nechystá. „Je nás hodně skvělých holek, ale jeden trůn. Myslím, že je fér, když si to občas vyměníme… Přece jen jsme kamarádky. A Pasta? Je fenomenální! Už v mládeži vyčníval a jsem ráda, že jsem měla tu čest proti němu hrát. Ať mu to dál střílí,“ uzavírá.

Výsledky ankety Hokejistka roku 2020

1. Klára Peslarová (MODO Hockey, Švédsko) 74 bodů
2. Alena Mils (Agidel Ufa, Rusko) 65
3. Klára Hymlárová (St. Cloud State University, USA) 56

Další pořadí:

4. Denisa Křížová (Brynäs IF, Švédsko) 54, 5. – 6. Aneta Lédlová (Stockholm AIK, Švédsko) a Tereza Vanišová (UNIVERSITY OF MAINE, USA) 45, 7. Natálie Mlýnková (HTI Stars, Kanada) 38, 8. 10. Karolína Hornická (HC Bílí Tygři Liberec), Karolína Kosinová (HC Příbram) a Martina Mašková (University of Regina, Kanada) 27, 11. Kateřina Mrázová (Brynäs IF, Švédsko) 26, 12. Kristýna Kaltounková (Vermont Academy, USA) 24, 13. Aneta Tejralová (Dinamo Petrohrad, Rusko) 23, 14. – 15. Julie Pejšová (HC Příbram) a Kateřina Zechovská (HC Litvínov, HC Most) 15, 16. – 17. Hana Haasová (HK Opava) a Adéla Škrdlová (SK Horácká Slavia Třebíč) 13, 18. Daniela Pejšová (MODO Hockey, Švédsko) 12, 19. – 22. Adéla Jůzková (University of Regina, Kanada), Tereza Mazancová (BK Mladá Boleslav), Klára Seroiszková (SK Karviná) a Kateřina Zrnová (HC Energie Karlovy Vary, HC Litvínov) 11, 23. 24. Lucie Gruntová (Piráti Chomutov) a Anna Kalová (HC Litvínov) 10, 25. Klára Chmelová (SK Kadaň) 7, 26. Lucie Manhartová (HC Příbram) 6, 27. Sára Čajanová (VHK Vsetín) 5, 28. 33.  Kristýna Blahová (HC Tábor), Karolína Erbanová (HC Jičín), Sandra Halounová (HC Příbram), Sammantha Kolowratová (University of Vermont, USA), Tereza Radová (HC Olomouc) a Simona Studentová (Neuchatel Hockey Academy Dames, Švýcarsko) 4, 34. Karolína Veverková (HC Litvínov) 3, 35. – 36. Alexandra Halounová (HC Příbram) a Vendula Přibylová (Maine University) 2, 37. – 39. Barbora Bartáková (Tatran Sedlčany, HC Příbram), Adéla Hanzlíková (HC Rokycany) a Viktorie Švejdová (MODO Hockey, Švédsko) 1.

Foto: Karel Švec, cslh.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz