Hokejový Mourinho zpátky na scéně! Opět povede Havlíčkův Brod

Foto: bkhb.cz

Havlíčkův Brod povede z pozice hlavního trenéra v nadcházející druholigové sezoně Petr Novák. Do Kotliny, kde v minulosti odkoučoval pět prvoligových sezon, se vrací po téměř třinácti letech.

Jestli se k některému z českých trenérů přiléhavě hodí přízvisko hokejový Mourinho, tak je to Petr Novák.

Zaprvé: dosáhl nemalých úspěchů, právě on stál u nejúspěšnější éry Havlíčkova Brodu v první lize. Koučoval také extraligu v Mladé Boleslavi a vedl dokonce českou ženskou reprezentaci. Vždy měl jasnou vizi, respekt a ze svých svěřenců uměl dostat maximum.

Zadruhé: excentrickou povahou a specifickým humorem plnil stránky médií a současně lezl na nervy soupeřům. Pozornost na sebe strhával častěji, než kterýkoliv jiný trenér v Chance lize. 

„Slibujeme si od něj, že nám pomůže svojí důsledností, přirozenou autoritou a hlavně zkušeností z vyšších soutěží."

Nešetřil sarkasmem a co tiskovka, to hláška. Když jednou uražený kouč soupeře odmítl přijít na rozhovor, Novák si prostě sedl k mikrofonu sám a s vážnou tváří spustil: Tak já bych souhlasil s kolegou, že jsme byli lepší a vyhráli jsme naprosto zaslouženě.

Jindy, během svého působení v Berouně, zase před zápasem s hvězdami nabitou Mladou Boleslaví nabádal své svěřence: David Výborný je dvakrát mistr ligy a pětinásobný mistr světa, tak s ním, prosím vás, nehrajte hokej.

Památné však zůstávají především jeho tiskové konference z derby s Jihlavou. Hokejová veřejnost je vyhlížela týdny dopředu – se zvědavostí, co na nich showman Novák zase předvede. Jednou se santovskou čepicí rozdal novinářům vánoční dárky, jindy zase přišel na rozhovor ve vojenské uniformě.

Teď se, po dlouhých devíti letech, vrací do mužského hokeje.

„Dobře zná zdejší prostředí, když vedl Havlíčkův Brod v šesti sezonách první ligy jako hlavní trenér. Slibujeme si od něj, že nám pomůže svojí důsledností, přirozenou autoritou a hlavně zkušeností z vyšších soutěží nastavit v klubu profesionálnější přístup, bez kterého se špici druhé ligy nikdy nemůžeme přiblížit,“ říká předseda havlíčkobrodského hokeje Miroslav Třetina.

„Dobře zná zdejší prostředí, když vedl Havlíčkův Brod v šesti sezonách první ligy jako hlavní trenér."

O jméně Novákova asistenta zatím jasno není. „Už jsme blízko dohody, o konkrétní podobě smlouvy s ním ale budeme ještě jednat," informují Bruslaři, kteří se po letošní sezoně rozloučili s dosavadními trenéry Alešem Kraučukem a Radkem Hamanem. „Rozjeli pomyslný vlak směrem, kterým se chceme dál ubírat, ale zároveň cítíme, že mužstvo potřebuje další impuls," vysvětluje Třetina změny v realizačním týmu.

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz