Hotovo! Kluby odsouhlasily model 2. ligy, budou dvě skupiny

Foto: hctabor.com a hokejvm.cz

15. června 2022, 15:10

Josef Prášek

Zástupci druholigových klubů se dnes dohodli na podobě soutěže pro další sezonu. Třetí nejvyšší liga bude rozdělena na Západ a Východ, celkový vítěz přímo postoupí do Chance ligy. Na svém klubovém webu o tom píše Velké Meziříčí.

O tomhle modelu jsme na hokej.cz psali již dříve, teď si to ale definitivně potvrdily i samotné kluby. 18. června to ještě musí schválit Výkonný výbor Českého hokeje.

Ve východní konferenci se nachází jedenáct týmů včetně ambiciózního Znojma. Bude zde hrát také Havířov, jenž sestoupil minulý ročník z Chance ligy.

Druhá konference bude mít více účastníků, a to hned 17!

Jsou zde také Rišuty, které se navzdory sestupu vrací do 2. ligy. V západní skupině je například Chomutov, ten se chce rvát o postup... Dále tu jsou Vrchlabí, Tábor, Ústí nad Labem, Benátky nad Jizerou nebo Letňany.

Rozdělení 2. ligy

Západní konference: Cheb, Chomutov, Most, Děčín, Ústí nad Labem, Příbram, Klatovy, Kobra Praha, Letňany, Benátky nad Jizerou, Jablonec nad Nisou, Nová Paka, Hronov, Písek, Tábor, Vrchlabí, Řisuty.

Východní konference: Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou, Velké Meziříčí, Znojmo, Hodonín, Opava, Nový Jičín, Valašské Meziříčí, Kopřivnice, Havířov, Vyškov.

Foto: Facebook HC Bobři Valašské Meziříčí

A co herní systém?

V méně početnější východní skupině se bude hrát každý s každým čtyřkolově, takže každý tým odehraje 40 utkání.

Ovšem v západní konferenci to bude složitější. Sedmnáct týmů bude hrát proti sobě prvně dvoukolově (32 utkání). Potom se podle výkonnosti rozdělí mužstva do tří bloků.

1. až 6. tým budou hrát dvoukolově mezi sebou o co nejlepší nasazení do play off. Celky na 7. až 12. místě se porvou o předkolo a zbytek by hrál o udržení. Poslední tým stejně jako na východě spadne do kraje.

Předkolo bude na dva vítězné zápasy (7. až 10. tým), následné čtvrtfinále by se hrálo na tři vítězná utkání.

Vítězové západní a východní skupiny se střetnou v přímém souboji o Chance ligu. Kdo urve v superfinále čtyři výhry, postoupí o patro výše.

Sezona má odstartovat 17. září. Kdo postoupí do první ligy?

logo TipsportSledujte všechny zápasy MS 2023 v ledním hokeji a získejte za registraci 500 Kč na první sázky!

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz