Impuls pro hradecké mládežníky? Z Komety přichází Zachrla

Jan Zachrla | Foto: Vít Golda, hc-kometa.cz

Posledních osm let strávil u mládeže brněnské Komety, krátce i u jejího A-týmu. Nyní se však trenér Jan Zachrla stěhuje na úplně novou adresu – do Hradce Králové.

Třinácté místo v sezoně 2022/23, třinácté místo v sezoně 2023/24.

Královéhradecká juniorka má za sebou dva nepovedené ročníky, byť je fakt, že v tom druhém jí srazil vaz i diskutabilní formát soutěže. Po nejtěsnějším nepostupu do vyšší nadstavby se začala trápit a nakonec bojovala o záchranu.

Ve vzduchu visely další změny v realizačním týmu. Na rozdíl od minulého jara se však nemění hlavní trenér, jímž zůstává Martin Vágner. Bude mít ale nové asistenty: Jana Zachrlu a Jiřího Šejbu mladšího. Vypomáhat jim znovu bude Tomáš Hamara od A-týmu.

Martin Vágner

Martin Vágner | Foto: Martin Voltr

Hlavně Zachrla je zajímavým přírůstkem. Posledních osm sezon trénoval v Kometě, z toho poslední dva ročníky měl na starost tamní dorostence. Ti v obou případech nepostoupili do vyšší nadstavbové skupiny, nicméně do play off proklouzli dodatečně, načež vypadli v prvním kole.

Zachrla se krátce objevil i u A-týmu jako asistent, kromě toho sbíral další zkušenosti u mládežnických reprezentací U17 a U19. Nyní oblékne kompletně nové barvy, v Hradci Králové ale bude zastávat také pozici manažera mládeže.

„Po loňské nepříliš povedené sezoně našeho juniorského týmu jsme chtěli do juniorky, ale i do naší mládeže vnést nový impuls v podobě zkušeného trenéra. Neočekávaně se naskytla možnost angažovat Honzu Zachrlu, s kterou přišel Tomáš Martinec, a po krátké diskuzi a následných pohovorech jsme se domluvili na roční smlouvě,“ uvedl pro stránky mountfieldhk.cz generální manažer klubu Aleš Kmoníček.

„Rádi bychom využili i jeho manažerské zkušenosti a já osobně bych také rád ubral nějakou práci s mládeží i Tomáši Martincovi, takže Honza bude zastávat i post manažera mládeže. Domnívám se, že nám tato pozice v mládeži chyběla, a pevně věřím, že nám tento krok pomůže k dalšímu posunu naší akademie i mládeže jako celku,“ dodal.

„Honza je zkušený trenér, ale také charakterní člověk, který nám pomůže s výchovou mladých hráčů v naší Akademii. Věřím, že společně s Martinem Vágnerem vytvoří v juniorce silnou dvojici,“ doplnil ho šéftrenér mládeže a kouč hradeckého áčka Tomáš Martinec.

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz