Indiáni proti indiánům! Plzeň začne boj o finále Ligy mistrů ve Švédsku

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Hokejisté Plzně se porvou o finále Ligy mistrů, v cestě jim stojí Frölunda. Úvodní semifinálová bitva je na programu už dnes od 18 hodin ve švédském Göteborgu, odveta pak přesně za týden na západě Čech.

Nový fanshop

Západočeši jako jediní v této sezoně stále nenašli přemožitele. Nejdřív ovládli silnou skupinu s loňským vítězem z finské Jyväskyly, pak v osmifinále vyřadili italské Bolzano a ve čtvrtfinále si vyšlápli na švédskou Skellefteu. „V soutěži jsme deset zápasů od jejího začátku neprohráli, a to už není náhoda,“ ví plzeňský trenér Ladislav Čihák.

„Když už se nám podařilo ujít takhle dlouhou cestu, byla by velká škoda pro klub a celé město, kdybychom skončili v semifinále.“

„Věřím, že i kluci si to užívají a budou dál užívat. Když už se nám podařilo ujít takhle dlouhou cestu, byla by velká škoda pro klub a celé město, kdybychom skončili v semifinále. Chceme vyhrát už ve Švédsku. Uspět jakýmkoliv výsledkem, ale vyhrát,“ hlásí Čihák před indiánskou bitvou na půdě lídra tabulky nejvyšší švédské soutěže.

Frölunda se po vítězství ve skupině pořádně nadřela proti švýcarskému Luganu a postup brala až díky závěrečnému obratu, mezi nejlepší osmičkou už ale hladce přejela Kometu 4:1 a 6:1. „Poradili si s Brnem a víme, jak je silné, takže to nebude nic jednoduchého. Daří se jim taky ve švédské lize,“ upozorňuje před semifinále Čihák.

Gulaš nejužitečnějším hráčem CHL? Hlasujte zde »

Švédský styl dobře poznal v předchozích dvou utkáních proti Skelleftee. „Myslím, že to bude zhruba stejný tým a určitě budou hrát dobře s pukem. Na Skellefteu jsme měli nějaký plán, teď s Frölundou bude podobný. Musíme obstát hlavně v bruslení,“ velí Čihák. Jeho svěřenci odletěli do Švédska posilněni třemi výhrami v extralize.

Český hokej bude mít v semifinále své zastoupení už potřetí za sebou. Před dvěma lety došla Sparta až do finále, ve kterém podlehla právě dvojnásobnému šampiónovi z Göteborgu. Loni jej zastavil Liberec, který společně s Třincem slavil postup mezi čtyři nejlepší. Bílí Tygři poté padli s Växjö a Oceláři s pozdějším vítězem Jyväskylou.

Obrovský úspěch! jásají v Plzni a už se těší na semifinále Ligy mistrů »

Zatímco první semifinále bude soubojem indiánů, to druhé rudých býků. Proti sobě se postaví hokejisté Mnichova a Salcburku, úvodní duel na ledě úřadujícího německého šampióna je na programu od 19:30. Odvety se hrají za týden, v Plzni v úterý od 17:30 a v Salcburku ve středu od 20:20. Finálová bitva se uskuteční v úterý 5. února.

Foto: Facebook Champions Hockey League

Dnešní program semifinále CHL

18:00 Frölunda HC – HC Škoda Plzeň
19:30 EHC Red Bull Mnichov – EC Red Bull Salcburk

Další program Ligy mistrů

Úterý 15. ledna – 2. semifinále:
17:30 HC Škoda Plzeň – Frölunda HC

Středa 16. ledna – 2. semifinále:
20:20 EC Red Bull Salcburk – EHC Red Bull Mnichov

Úterý 5. února – finále

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz